Nawigacja

 • OCHOCKA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

       Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców/ opiekunów, a także całe rodziny do wspólnego prezentowania "Dziesiątki" podczas  parady zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości  przez Polskę.

             Parada  odbędzie się 17 czerwca br. (niedziela), w godzinach 11.30 - 14.00. 

           Uczniowie naszej szkoły będą nieśli biało-czerwone chorągiewki i pompony oraz girlandę  z balonów w tych samych barwach. Znajdą się również  transparenty  tematyczne, serca  z życzeniami dla Polski oraz ulotki z napisem "Dziesiątka pamięta. Pamiętaj i Ty".

  Harmonogram_imprezy.docx

  Plany_zbiorki_SP.pdf

  Trasa_Parady.pdf

 • Zbiórka książek - książki przynosimy do świetlicy szkolnej

  Zbiórka książek - książki przynosimy do świetlicy szkolnej - Obrazek 1

 • ROWEROWY MAJ

         W poniedziałek, 7 maja – wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy Maj". Nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w akcji natomiast w Warszawie bierze w niej udział blisko 60 tys. uczniów ze 112 stołecznych szkół. 

          Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania ze środków transportu poruszanych siłą mięśni oraz posiadających kółka. Na lekcje – oprócz rowerów można też dojechać na hulajnodze, rolkach lub deskorolce.

          Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, promująca zdrowy styl życia oraz zrównoważoną mobilność wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Tegoroczna odsłona rozpocznie się 7 maja i potrwa do końca miesiąca. Akcję poprzedziły warsztaty w szkołach, uczestnicy dowiedzieli się na nich m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, prawidłowo zapiąć rower do stojaka i dlaczego warto być aktywnym. Za każdy dojazd do szkoły uczeń otrzyma dwie naklejki – jedną z nich przyklei na plakacie klasowym, a drugą w swoim dzienniczku. Im więcej przejazdów, tym bardziej atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe - najaktywniejsze klasy wygrają wyjątkowe wycieczki lub warsztaty (ufundowane przez  partnerów akcji). Jednak udział w kampanii to przede wszystkim świetna zabawa, zwiększająca samodzielność dzieci, pozwalająca im na poprawę kondycji i nabranie dobrych nawyków transportowych. Podsumowanie akcji i wręczenie nagród już 9 czerwca. Ulicami Warszawy przejedzie wtedy parada rowerowa, będzie też piknik przy Parku Fontann. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 530 km (w tym 401 km dróg dla rowerów, 68 km ciągów pieszo-rowerowych i 62 km pasów i kontrapasów). Niemal 2/3 z nich ma nawierzchnię asfaltową. A popularność roweru, jako środka transportu systematycznie rośnie – w 2015 r. Warszawskie Badanie Ruchu wykazało, że na rowerze odbywa się 3,8% podróży niepieszych a dziś udział ten szacuje się już na 5,5%.

   

  https://rowerowymaj.eu/warszawa/

  https://www.facebook.com/RowerowyMajWarszawa/

 • SZACHY 2018

  Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w sportach intelektualnych amatorów - SZACHY 2018 -

  odbędą się w dniu 12.05.2018 w hali sportowej OSiR Ochota ul. Nowowiejska 37 B.

          Początek zawodów o godzinie 11.00. W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani, dzieci i dorośli. Udział w turnieju jest bezpłatny, zgłoszenia do turnieju e-mail: cezary-dominiczak@wp.pl lub na stronie chessarbiter. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Cezary Dominiczak tel. 600727357.

 • „WARS i SAWA"

            Na początku roku szkolnego nasza szkoła zgłosiła się do pilotażowego programu „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki – czyli SeNS wspierania uzdolnionych. Podstawowym celem programu jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami, poprzez wykorzystanie ich potencjału do rozwoju uczniów i nauczycieli. Każdy z kandydatów mógł wybrać jedną z 3 ścieżek, my wybraliśmy ścieżkę „bliżej nauki”.
           Jest nam niezmiernie miło przekazać Państwu wiadomość, że zakwalifikowaliśmy się do programu! Opiekunem naszej ścieżki zostało Centrum Nauki „Kopernik”, które w lutym przeprowadziło pierwsze warsztaty dla wybranych nauczycieli naszej szkoły. Natomiast już w marcu 25 uczniów z klas IV – VII weźmie udział w bezpłatnym warsztacie w centrum nauki, podczas którego będą realizowali zadania praktyczne o różnorodnej tematyce. Opiekunami grupy będą: pani Marta Jarząbek i pan Łukasz Stańczak.
        Oferta patronacka Centrum Nauki „Kopernik” daje nam możliwość zaangażowania w niestandardowe aktywności zarówno uczniów jaki i ich nauczycieli. Wybranym uczniom i ich nauczycielom życzymy owocnej nauki i miłej zabawy!
  Anna Sobczak
 • Specjalne wydanie gazetki szkolnej

 • Szanowni Państwo

  Zgodnie z prośbą Kuratorium Oświaty w Warszawie prosimy o zapoznanie się z ulotką dotyczącą afrykańskiego pomoru świń

  ulotka.pdf

 • Szanowni Państwo

  informujemy, że z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m. in. pracowników Kuratorium Oswiaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością, dostepny w wesji elektronicznej:

  www,kuratorium.waw.pl

 •           Informujemy, że są wolne miejsca w grupie i zachęcamy do udziału młodzieży w bezpłatnych warsztatach profilaktycznych.

  Grupa spotyka się do końca roku co wtorek o godzinie 17:00 i trwa 2h. Zajęcia odbywają się przy ul Batorego 14, 3 klatka, 1 piętro lok. 66 w Warszawie. 

  Informacja o zajęciach w załączniku

  Istnieje tez możliwość dołączenia do grupy rodziców na zajęciach warsztatowych (rozwijanie umiejętności rodzica) których kolejny termin w cyklu planujemy na połowę grudnia 2017. 

  Plakat_i_ulotka_Profilaktyka_Ochota.pdf


  Pozdrawiam serdecznie
  Robert Smyczyński
  FUNDACJA UNA
  665 830 618

 • SKO w dziesiątce

 • ZAPROSZENIE

  PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 9

  oraz

  DORADCA ZAWODOWY Bożena Fronczek

  zaprasza

  na indywidualne konsultacje i porady

  w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.

  Spotkania z doradcą odbywają się:

   we wtorki od godz. 14:00 – 19:00

  czwartki od godz. 9:00 – 12:00

  (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty)

   

  UCZNIOWIE I UCZENNICE

  Jeśli macie problem z wyborem szkoły

  Szukacie odpowiedzi co dalej po skończeniu szkoły

  Nie wiecie jaki zawód wybrać w przyszłości

  Chcecie znaleźć odpowiedź na pytania:

  KIM JESTEM?

  Jakie posiadam zasoby i jak mogę je wykorzystać ?

  Jakie są moje mocne strony ?

  Co jest dla mnie ważne?

  Jak odkrywać i rozwijać zainteresowania?Jak budować pewność siebie

  skorzystajcie z porad /konsultacji, spotkajcie się z doradcą zawodowym, który:

  • pomoże znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania,
  • doradzi, wysłucha,
  • razem z Toba opracuje Indywidualny Plan Działania i Indywidulany Profil Osobowościowy,
  • wskaże kierunek kształcenia i kariery zawodowej.

   

  RODZICU

  umów spotkanie, przyprowadź swoje dziecko na spotkanie z doradcą zawodowym:

  • Jeśli nie wiesz jak pomóc dziecku w wyborze szkoły i zawodu
  • Jeśli chcesz poznać możliwości swojego dziecka
  • Jeśli zależy Ci na stabilnej przyszłości Twojego dziecka

   

   

 • KOMITET OCHRONY PRAW DZIECKA

 • Zmiana ustroju szkolnego

  Zgodnie z art. 117 ustawy  z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz.60) oraz uchwałą nr XLV/1081/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego informuję,  że od dnia 1 września 2017 r .sześcioletnia Szkoła Podstawowa nr 10 im. Grzegorza Piramowicza w Warszawie staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową nr 10 im. Grzegorza Piramowicza w Warszawie.  

  dyrektor szkoły Kamila Izbińska

 • Gazetka uczniów koła dziennikarskiego.

 • „Informacja dla rodziców od Mazowieckiego Kuratora Oświaty w sprawie reformy edukacji”.