• ???

• Spotkanie ze Złotą Kaczką

20 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję się przekonać, że „Cuda zdarzają się  w Warszawie”. Co więcej, dzieci mogły poczuć się ich sprawcami. Najpierw, przy wtórze piosenki o cudach młodzi czarodzieje powitali Złotą Kaczkę – bohaterkę jednej z legend warszawskich.  Wszyscy wiedzieli jednak, że kaczka jest zaklętą księżniczką, więc dzięki czarom, pomogli jej przybrać dawną postać. Było to możliwe, gdyż wcześniej dzieci bardzo zaangażowały się w poznawanie Warszawy, również tej mityczno-baśniowej i wzorowo wykonały zadania przekazane im przez Poszukiwacza Legend. W nagrodę otrzymały treść zaklęcia, które faktycznie zadziałało:

Wszyscy razem czarujemy,

Złotą Kaczkę zmienić chcemy.

Mara – kara – cztery raczki,

Jest księżniczka zamiast kaczki.

Odczarowana księżniczka opowiedziała uczniom o sobie i swoich przygodach. Okazało się, że przez wieki doskwierała jej samotność. Tak to jest, gdy jedynie skarby i kosztowności służą komuś za towarzystwo! Bardzo się ucieszyła, że może spędzić czas z uczniami i zaprosiła ich do wspólnej zabawy. Sprawdziła również ich wiedzę  dotyczącą innych legend. Nie zawiodła się, młodzi czytelnicy okazali się prawdziwymi ekspertami! Na koniec Księżniczka postanowiła podzielić się swoim bogactwem, gdyż jak stwierdziła, tylko dzielenie się z innymi przynosi radość. Każda klasa otrzymała więc sakiewkę wypełnioną złotymi monetami.

Po spotkaniu pełnym wrażeń, Złota Kaczka powróciła do swojej legendy, a dzieci na pewno zapamiętają, że nawet największe skarby nie dają szczęścia, jeśli nie można się nimi podzielić.

Anna Maciejewska