Nawigacja

Rok szkolny 2012/2013

Co się dzieje w szkole?

 

Światowy Dzień Drzewa

    W środę 10.10.2012r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła we wspólnym sadzeniu drzew zorganizowanym na Polach Mokotowskich z okazji Światowego Dnia Drzewa. W akcji wzięły udział także znane osoby m.in.: Marcin Korolec - minister środowiska,  Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta Warszawy, Adam Wasiak - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Sławomir Assendi - wicedyrektor Jedynki, Julia Pietrucha, Magdalena Popławska i Bartek Topa – aktorzy.

     Piotrek, Ula i Daria zdobyli dla naszej szkoły sadzonki drzew i autografy znanych osób m.in. Julii Pietruchy i Jurka Owsiaka. Na zakończenie spróbowali pysznego tortu i zadowoleni wrócili do szkoły.

      Również w szkole nie zapomnieliśmy o naszych drzewach. Uczniowie na lekcjach przyrody dowiadywali się, jak  ważne są one dla środowiska. Następnie na listkach pisali życzenia dla naszych zielonych przyjaciół.

galeria zdjęć

 

KONKURS PIOSENKI „MIKROFON PRASKI”

           Piknik Praski razem z II edycją Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon Praski” odbył się 06.10.2012 na warszawskiej Pradze. Do udziału w Pikniku zaproszeni zostali mieszkańcy Pragi, a w festiwalu udział wzięli  uczniowie warszawskich szkół podstawowych. Gościem specjalnym uroczystości był Pan Marek Borowski – Senator RP.

            Do uczestnictwa w MIKROFONIE PRASKIM zakwalifikowało się 18 wokalistek oraz 2 zespoły. Występy oceniało Jury:
Pani Barbara Tartanus – muzyk, autorka edukacyjnych programów muzycznych, instruktor zajęć muzycznych,
Pani  Ewa Jarzymowska – Kałudow, wokalistka, animatorka kultury, autorka programów edukacyjnych oraz
Pani Justyna Krysiak, wokalistka zespołu Vena Valley, który koncertował podczas uroczystości.

Nagrodzonymi zwycięzcami zostali:

I miejsce - uczennica SP nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza, ul. Leszczynowa 5.
II miejsce – Zuzia Witczak uczennica SP nr 10 im. Im. Grzegorza Piramowicza, ul. Jasielska 49/53
III miejsce - uczennica SP nr 312 im E. Szelburg Zarembiny, ul. Umińskiego 12.
Nagrodę Specjalną, Złotą Nutkę, wyróżnienie Jury otrzymał Zespół SYLABA, uczniowie SP. nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi.

            Gratulacje dla Zuzi Witczak, która zdobyła II miejsce oraz dla Julii Borowicz, która również brała udział w konkursie i otrzymała nagrodę za udział. Ponieważ dziewczynki nie były obecne na rozdaniu nagród przedstawicielka organizatora konkursu przyjechała do szkoły i osobiście wręczyła nagrody.

Galeria zdjęć

Iwona Niewiadomska

Spotkanie z pisarzem

14 listopada 2012r. gościliśmy w naszej szkole pana Rafała Kosika – twórcę popularnej serii powieściowej dla młodzieży. Ksiązki z serii „Felix, Net i Nika …” opowiadają o przygodach trójki przyjaciół – gimnazjalistów. Wraz z pisarzem i jego bohaterami odbyliśmy niezapomnianą podróż w czasoprzestrzeni. Nieprawdopodobna wizja czterowymiarowego świata zachwyciła już wielu uczniów naszej szkoły. Może i inni sięgną  po tę ciekawą książkę, której całą serię (10 tomów) można już wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

Pisarz chętnie i bardzo cierpliwie odpowiadał na rozmaite pytania uczniów z klas 4 – 6 przybyłych na spotkanie. Wspierała go w tym jego żona, pani Katarzyna, mająca niemały udział w tworzeniu fabuły i postaci pojawiających się w powieści.

Wszyscy obecni zostali obdarowani broszurami z nowym, niepublikowanym dotychczas opowiadaniem i zakładkami. Autor chętnie rozdawał autografy. Wykonał nawet kilka ilustracji i udzielił porad naszym początkującym literatom. Z pewnością na długo zapamiętamy tę wizytę. Czekamy także na nowe książki pana Rafała Kosika, bo… warto czytać!

GALERIA ZDJĘĆ

 

                      Gratulujemy uczniom naszej szkoły, laureatom dzielnicowego konkursu plastycznego "Parki narodowe i ich symbole": Cezaremu Pikule z klasy 4/1 i Natalii Kocon z klasy 6/2 (nagrody), oraz uczennicom z klasy 5/1 (wyróżnienia).
 

 

Od 29 listopada trwa wystawa prac plastycznych uczniów z klas 4/1 i 4/2. Tematami prac są:

"Przybysze z Krainy Ognia" i "Niebiesko-zielona rodzinka" (wąska gama kolorystyczna) oraz
"Pejzaż" wykonany techniką akwarelową.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

         25 listopada święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i cudowna przytulanka – miś, symbol beztroskiej zabawy. Mimo pojawiających się coraz bardziej atrakcyjnych zabawek to on pozostaje  bardzo dobrym przyjacielem i kompanem codziennego życia najmłodszych.

Przygotowując się do obchodów święta, uczniowie klas młodszych brali  udział w konkursach bibliotecznych: czytelniczym „Czy znasz przygody Misia Paddingtona?” i plastycznym „Mój przyjaciel miś”. Piękne prace plastyczne zdobiły korytarz szkolny.

         W poniedziałek (26 listopada) wczesnym rankiem dzieci przychodzące do szkoły witał brunatny, wesoły miś. Częstował wszystkich ciasteczkami i z dziećmi zwiedzał szkołę.

         Podczas apelu w sali gimnastycznej uczniowie z klasy 31 opowiadali historię pluszaków i ich święta. Wesoły nastrój stworzyła zaśpiewana przez nich piosenka. Duże brawa otrzymali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy recytowali wiersze o pluszowych przyjaciołach.

 Naszą szkołę, jak co roku, odwiedziła bajkowa postać. Tym razem była to pani Bird przyjaciółka Misia Paddingtona. Uczniowie poznali historię jej puchatego towarzysza, którą przedstawili w języku angielskim ich koledzy. Pani Bird nauczyła również wszystkich ulubionej zabawy Paddingtona, a później wyznaczyła zadania dla uczniów oraz naszych gości dzieci z Przedszkola nr 255. Wszystkie klasy i przedszkolaki świetnie sobie poradziły, za co otrzymały dyplomy i słodkie upominki.  Na koniec apelu zostały rozdane nagrody za konkursy biblioteczne.

Był to dzień pełen radości i wzruszeń. Wszyscy - duzi i mali - z sentymentem wróciliśmy myślami do beztroskich chwil dzieciństwa.

Kochane misie, do zobaczenia w naszej szkole za rok.

GALERIA ZDJĘĆ


 

      
Przez trzy dni trwała w szkole wystawa makiet osiedli mieszkaniowych 
wykonanych przez uczniów klas 6/1 i 6/2. Na każdej makiecie znajdowały 
się: domy mieszkalne, place zabaw, tereny zielone z drzewami lub krzewami, 
chodniki, drogi dojazdowe i miejsca parkingowe. Ponadto na niektórych 
makietach uczniowie zainstalowali oświetlenie. Nie ulega wątpliwości, 
że szóstoklasiści wykazali się dużą pomysłowością.


Hanna Czerwińska

 

 

    Po raz kolejny gratulujemy Cezaremu Pikule z klasy 4/1
dużego sukcesu: w ogólnopolskim konkursie plastycznym "W harmonii z przyrodą", w którym wzięło udział 4670 
dzieci i młodzieży z 459 placówek, Czarek otrzymał wyróżnienie.
                                                        
                                                                      Hanna Czerwińska

 


         

 

         Trwa szkolna wystawa prac uczniów klas piątych. Prace zostały wykonane w I półroczu na lekcjach plastyki i techniki. Hanna Czerwińska

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncert Muzyczny „Dla Babci i Dziadka”

            We wtorek, 22 stycznia o godzinie 1800, odbył się w szkole koncert muzyczny „Dla Babci i Dziadka”. Wzięły w nim udział dzieci uczestniczące na zajęcia koła wokalnego (chóru) oraz inni uczniowie, którzy uczą się gry na instrumentach poza szkołą. Zgodnie z tradycją, na początku, wszyscy dorośli (babcie, dziadkowie, rodzice) nauczyli się krótkiego utworu pt.: „Biją dzwony”, który wspólnie z dziećmi przepięknie zaśpiewali w kanonie. Potem nastąpiły prezentacje uczniów. Repertuar to głównie kolędy, gdyż koncert utrzymany był w klimacie świątecznym, ale można było również usłyszeć znane utwory klasyczne jak np. „Marsz turecki”, a także muzykę filmową. Jeśli chodzi o instrumenty, na których grali nasi uczniowie, to królowały: gitara, keyboard i flet prosty. Chór zaprezentował wiele kolęd i pastorałek, a soliści oczarowali swym głosem wszystkich zebranych gości. Ostatnim punktem spotkania była muzyczna krzyżówka. W drodze losowania zostały wyłonione trzy prawidłowo rozwiązane krzyżówki, a ich autorzy otrzymali słodkie nagrody. Myślę, że wspólne śpiewanie, słuchanie muzyki, krzyżówka i trochę słodkości sprawiło, iż wszyscy uczestnicy koncertu, szczególnie nasi  honorowi goście, czyli babcie i dziadkowie, wyszli z niego zadowoleni i uśmiechnięci.

GALERIA ZDJĘĆ

Iwona Niewiadomska

 

W grudniu, zespół wokalny „Fermata” (złożony z uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia chóru) wziął udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalno-Recytatorskim poezji K. I. Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka …”. Udział w konkursie zaowocował zdobyciem I miejsca w kategorii „Zespół”. 15 lutego 2013 r. odbędzie się uroczyste rozdanie nagród, na którym będzie obecna pani Kira Gałczyńska. Gratuluję wszystkim, którzy „wyśpiewali” to pierwsze miejsce i mam nadzieję, że nowy rok będzie dla nas równie szczęśliwy.

GALERIA ZDJĘĆ

Iwona Niewiadomska
 

Wizyta Podróżnika

25 lutego gościliśmy w szkole podróżnika, który opowiadał uczniom o życiu i zwyczajach ludzi na różnych kontynentach. Opowieści swe ubarwił pokazem pięknych, oryginalnych strojów i instrumentów muzycznych z różnych części świata. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas I - VI; wszyscy słuchali opowieści z dużym zainteresowaniem.

GALERIA ZDJĘĆ

 

GOŚCIE W DZIESIĄTCE

19 lutego odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkoli nr 59, 241 i 255. Uczniowie z koła teatralnego przygotowali dla naszych gości przedstawienie na motywach opowiadania Ireny Tuwim pt. „Pampilio” – pouczającą historię o przyjaźni, zaufaniu i mądrości, dzięki którym przygody mieszkańców Zaczarowanego Lasu miały swój szczęśliwy finał. Zaproponowaliśmy też widzom wspólną zabawę przy muzyce.

          Na pamiątkę odwiedzin w naszej szkole przedszkolaki dostały zakładki do książek przygotowane specjalnie  dla nich przez uczniów. Było to bardzo miłe spotkanie. Mamy nadzieję, ze nasi gości wkrótce będą naszymi kolegami.

GALERIA ZDJĘĆ

Apel świąteczny

       

       27 marca na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel świąteczny poświęcony polskim tradycjom związanym z obchodami Świąt Wielkanocnych. Na tle barwnej wiosennej dekoracji dzieci z klasy II1 w ramach zajęć „Koła Teatralnego” przygotowały inscenizację pod kierunkiem s. Kamili Cieszkowskiej i pani Kamili Izbińskiej. dzieci przebrane w barwne stroje ludowe zatańczyły krakowiaka i opowiedziały o wielu tradycjach związanych z Wielkim Postem i Świętami Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zgromadzonym na apelu dzieciom i dorosłym bardzo spodobała się też gra aktorów przebranych za zajączki i  kurki, które rozweselały publiczność śmiesznymi dialogami.


    Podwójne gratulacje dla Cezarego Pikuły z klasy 41. Czarek otrzymał:   
- nagrodę, zajmując 5 miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Morskie opowieści";
- wyróżnienie w warszawskim konkursie plastycznym "Ptaki w mieście - wspólna przestrzeń".

Nagrodzone prace Czarka:

Gratulacje także dla Zuzanny Grygo z klasy 42, która otrzymała wyróżnienie w mazowieckim konkursie 
plastycznym: "Muzyczny ogród".

 

          Od poniedziałku 15 kwietnia zapraszamy na wystawę prac wykonanych na lekcjach techniki przez uczniów z klas piątych. Uczniowie samodzielnie projektowali i wykonywali zabawki z materiałów włókienniczych.

 Hanna Czerwińska

 

       Również od poniedziałku 15 kwietnia od godz. 15.30 będzie można obejrzeć piękne prace plastyczne ucznia naszej szkoły - Cezarego Pikuły z klasy 4/1. Gorąco zapraszam.

 

Hanna Czerwińska

„Kochamy polską przyrodę”

        22 kwietnia zakończył się konkurs „Kochamy polską przyrodę”, który dotyczył parków narodowych i ochrony środowiska w Polsce. Uczniowie przygotowywali pracę plastyczną - logo parku, prezentację multimedialną, strój i hasło związane z wylosowanym parkiem narodowym. Każda klasa wytypowała trzyosobową drużynę, która odpowiadała na pytania konkursowe.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

quiz wiedzy przyrodniczej – klasa 62

logo parku – klasa 41,

prezentacja multimedialna – klasa 52,

hasło – klasa 41 i 51,  

strój klasy oraz postawa w czasie konkursu - klasa 51.

W ogólnej punktacji najwięcej punktów zdobyła klasa 51 , drugie miejsce zajęła klasa 52, a trzecie 62.

Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

 

Po raz kolejny gratulujemy Cezaremu Pikule z klasy 4/1 dużego sukcesu: w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Piękno drzemiące w wulkanach" Czarek otrzymał wyróżnienie

.
Hanna Czerwińska

"Bezpieczne lato nad wodą"

14 maja uczniowie klas 1 - 6 uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem z "Grupy Wodnej". Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się spędzając czas nad wodą oraz podczas kąpieli, a także pływając na łódkach i bawiąc się ze sprzętem pływającym (materace, zabawki nadmuchiwane). Uczyły się także właściwego zachowania w sytuacji kryzysowej, n.p. wywrócenia łódki.

 

Akademia

26 kwietnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Aby uczcić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy 6/2 i 51 przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie.
Występujący przypomnieli najważniejsze fakty związane z historią naszego narodu, okoliczności uchwalenia konstytucji oraz jej twórców.
Dopełnieniem wszystkiego były pięknie recytowane wiersze oraz pieśni patriotyczne, wykonane przez uczniów, takie jak: „Witaj majowa jutrzenko”, „Mazurek 3 Maja”, „Święta miłości kochanej ojczyzny”, „Żeby Polska był Polską”.

Uczniowie w wielkim skupieniu uczestniczyli  w niecodziennej lekcji historii.

 

Gratulacje dla Anielki Czelejczyk z klasy 4/1, Gabrysi Niekowal z klasy 6/1 i Jakuba Przywary z klasy 6/2 za wyróżnienia w międzynarodowym konkursie "Moja Zabawka".
Hanna Czerwińska

Dzień Warszawskich Piosenek

       W sobotę 18 maja uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w ciekawej imprezie na terenie Ochoty. Był to Dzień Warszawskich Piosenek - dzień spotkania ochockich szkół podstawowych na wspólnym śpiewaniu w Szkole Podstawowej nr 61. Dzieci z chóru szkolnego oraz klasy pierwszej i trzeciej  przygotowały piosenki: "Sen o Warszawie", "Czerwony autobus", "Warszawski taksówkarz" i Walczyk warszawski". Wykonawcy z uśmiechem i przytupem zaśpiewali i zatańczyli, świetnie prezentując się na scenie. Wspaniale spisali się nasi rodzice, którzy pomogli w wykonaniu pięknych dekoracji, transporcie, towarzyszyli grupie stanowiąc najwierniejszą publiczność. Serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że impreza stanie się tradycją w naszej dzielnicy i jeszcze nie raz usłyszymy w wykonaniu naszych uczniów przeboje starej Warszawy. 

      Dzień Dziecka

          W dniu 3.06.2013 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci z klas młodszych wzięły udział w wyścigach sportowych rozgrywanych na boisku szkolnym. Wśród konkurencji odbyły się między innymi: wyścig z gazetą, skoki kangurów, bieg slalomem.

Dzieci z klas 1 – 3 w radosnej atmosferze uczestniczyły w rywalizacji i chętnie przystępowały do konkurencji.

       Klasy starsze natomiast rozgrywały między sobą mecze w piłce nożnej, piłce ręcznej i dwa ognie usportowione. Wszystkim rozgrywkom towarzyszył gorący doping  pozostałych uczniów.

      Każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy, Rada Rodziców zapewniła napoje i słodki, zdrowy batonik musli. Wszystkim uczestnikom pogratulowała i złożyła życzenia pani dyrektor. Całości dopełniła ładna pogoda, dzięki której zawody odbywały się na naszych boiskach.

zdjęcia

"Wymień foliówkę na torbę eko".

         3 czerwca z Fundacją Azja - Europa przeprowadziliśmy akcję "Wymień foliówkę na torbę eko". Ilość zebranych toreb foliowych przeszła nasze oczekiwania. Każdy uczeń za zebrane, szkodliwe dla środowiska, torebki foliowe otrzymał półcienną torbę z logo szkoły i logo Fundacji Azja - Europa. Zebrane "foliówki" trafią do artystki plastyczki, która przetworzy je na rzeczy użyteczne, a my cieszymy się, że przyczyniliśmy się do ochrony środowiska.           

zdjęcia

Szczypiorniak na Orliku”

            W czerwcu w naszej szkole  organizowany był regionalny etap ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej pod hasałem „Szczypiorniak na Orliku”. Celem zawodów jest popularyzacja szczypiorniaka wśród dzieci ze szkół podstawowych. Zawody rozgrywane były w całej Polsce na boiskach szkolnych tzw. Orlikach do piłki ręcznej. W turnieju organizowanym przez nas  startowały cztery zespoły.  Nasza szkoła wystawiła dwa składy- pierwszy zespół składał się z uczniów klas V i VI natomiast drugi z chłopców którzy dopiero zaczynają swoja przygodę ze szczypiorniakiem (kl IV). Pozostałe dwa zespoły: drużyna z Ursynowa ze szkoły 336, która w tegorocznym finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłkę ręczną zajęła III miejsce oraz uczniowie ze Szkoły Sportowej Nr 272   z Mokotowa. 

            Zawody  rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem o godz. 10.00 i przebiegały bez zakłóceń. Nasza pierwsza drużyna zwyciężyła w następujących spotkaniach SP 10 I – SP 10 II (30 : 5), SP 336 – SP 10 I  14 : 17, SP 272 – SP 10 I 7 : 14 i wygrała eliminacje regionalne awansując tym samym do turnieju Wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 10.06.2013 w Legionowie. 

             Po zakończaniu rozgrywek odbyła się krótka ceremonia, na której organizator podziękował za przybycie uczestnikom oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i koszulki.

galeria zdjęć

Nasze drużyny wystąpiły w składzie:

SP 10 I

1 Jakub Przywara 

2 Grzegorz Gruza

3 Jakub Kuźnicki

4 Mateusz Rosiak

5 Piotr Sobótka

6 Filip Ososiński

7 Marek Skolimowski

8 Maksymilian Kocoń

9 Krzysztof Chałko

10 Jakub Stępień

SP 10 II

1 Marcin Żołek

2 Franciszek Bereda

3 Maksymilian Kowalczyk

4 Paweł kozioł

5 Piotr Śpiewak

6 Paweł Wesołowski

7 Piotr Wesołowski

8 Tuan Dang Anh

9 Kacper Kupć

10 Maciej Załuska

11 Jakub Gawruczeńko

Wyniki wszystkich meczy rozegranych podczas turnieju

SP 10 I – SP 10 II 30 : 5

SP 272 – SP 336 15 : 8

SP 336 – SP 10 I    14 : 17

SP 10 II – SP272 1 : 17

SP 272 – SP 10 I 7 : 14

SP 336 – SP 10 II 17 : 6

 

Wycieczka do Lasu Kabackiego

            W dniu 23.05.2013 uczniowie naszej szkoły w ramach dni wycieczkowych i realizacji programu Akademia Zdrowego Ucznia udali się na piknik do Lasu Kabackiego. Na miejsce zbiórki została wyznaczona polana położona 2,5 km w głębi lasu, na którą każda z klas dotarła ścieżką dydaktyczną. Droga minęła bardzo szybko w miłej i przyjaznej atmosferze. Klasy czwarte połączyły spacer z lekcją przyrody (warstwowość lasu).

            Po dotarciu na miejsce, krótkim odpoczynku i  zdrowym drugim śniadaniu, podzieleni na zespoły uczniowie przystąpili do zaliczania wcześniej przygotowanych konkurencji.

Zadania na stacjach:

 • rzut do celu woreczkiem korekcyjnym,
 • kręgle,
 • ułożenie wyrazu z ciał ( grupa w ciągu  4 minut układała z ciał czytelny wyraz),
 • kalambury (3 osoby z zespoły losowały konkurencje sportowe i prezentowały je pozostałej części grupy, która miała za zadanie odgadnąć o jaką dyscyplinę chodzi),
 • żonglerka piłką nożną,
 • quiz dotyczący położenia, przyrody i historii Lasu Kabackiego,
 • pierwsza pomoc ( uczniowie mieli za zadanie obandażować dłoń, podejść do osoby nieprzytomnej sprawdzić jej oddech oraz puls następnie ułożyć w pozycji bezpiecznej i zadzwonić pod nr 112 w celu wezwania pomocy).

Dodatkowym zadaniem podczas zaliczania stacji, było przygotowanie przez zespoły krótkiego skeczu, wiersza lub piosenki o naszej szkole. Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy przygotowane występy.

            Impreza pomimo chłodnej pogody udała się, dzieci bardzo zadowolone i uśmiechnięte wróciły do szkoły.    

zdjęcia

"Jemy zdrowo - zajęcia z kucharzem"

         10 i 11 czerwca odbyło się wspólne gotowanie z kucharzem pod hasłem "Jemy zdrowo". Pierwszego dnia uczniowie klas starszych, a drugiego - uczniowie klas 1 - 3, przygotowywali smaczne i zdrowe posiłki. Była pyszna sałatka z soczewicą, makaron z warzywnymi dodatkami i chłodnik. Młodsi uczniowie robili koreczki, sałatkę i deser jogurtowo - truskawkowy.

             Pan kucharz, w trakcie gotowania, mówił o właściwościach odżywczych poszczególnych potraw oraz jak należy je przygotować, by były zdrowe i smaczne.Wszyscy uczniowie próbowali przygotowane dania i samkowały im bardzo!

zdjęcia

Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie”

              Na zajęciach godzin wychowawczych, podczas spotkań z pedagogiem szkolnym, pielęgniarką oraz na lekcjach przyrody realizowano zadania związane z programem zapobiegania palenia tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych. 11 czerwca nastąpiło podsumowanie działań w roku szkolnym 2012/2013. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o nikotynie i jej szkodliwym działaniu na organizm. Wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę oraz utrwalającym poprawne zachowania w przypadku zetknięcia się z propozycją zapalenia papierosów. Na korytarzu szkolnym pojawiła się przygotowana przez uczniów wystawa prac o tematyce antynikotynowej.

Akcja przyczyniła się z pewnością do wzmocnienia zachowań asertywnych i poszerzyła wiedzę uczniów o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zarówno palenie czynne jak i bierne.

zdjęcia

 

"Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku ..."

           17 czerwca odbył się finał naszego szkolnego projektu "Bezpieczni w szkole, w domu, na podwóeku ...". Najpierw uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas 5 i 6, obrazujące różnorodne niebezpieczne sytuacje i sposoby unikania ich. Następnie wszyscy spotkali się z lekarzem, który rozmawiał z nimi na temat "Bezpieczne wakacje". Na zakończenie klasy starsze przedstawiły scenki dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw. Realizację projektu wzbogaciła wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły.

zdjęcia

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

              W roku 2013 w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” kolejny już raz bawimy się bezpiecznie oraz uczymy się jak spędzać czas wolny zdrowo i bezpiecznie.

               Hasło wiodące tegorocznej edycji konkursu brzmi „Piękno miejsca, w którym mieszkamy” .

               Na lekcjach wychowawczych i lekcjach przyrody dzieci zapoznały się z ulotkami konkursowymi na temat „Mały odkrywca” oraz „Piękno otwiera na świat”, uczniowie poznali informację dotyczącą polskich atrakcji turystycznych, uczyli się dostrzegać piękno w najbliższym otoczeniu.

               Kolejnym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub napisanie opowiadania na temat „Na tropie piękna”- uczniowie przedstawiali najpiękniejsze miejsce w swojej okolicy.

               Na zajęciach wychowania fizycznego dzieci poznały ulotkę profilaktyczną „Zdrowo na sportowo”.

               Hasło wiodące kampanii „ZTU” 2013  towarzyszyło dzieciom podczas imprez szkolnych – rozgrywek sportowych, Dnia Sportu.

Laureatami tegorocznej edycji kampanii zostali nasi uczniowie:

 • Michał Harmak kl.VI1  /praca literacka/
 • Zosia Olszewska kl. VI1 /praca literacka/
 • Krysia Paszko kl. V2 /praca literacka/
 • Ewelina Tran kl. IV3 /praca plastyczna/
 • Klaudia Tran kl. IV3 /praca plastyczna/

 

Kolejne konkursowe zadania czekają na nas w nowym roku szkolnym, chcielibyśmy znowu zostać finalistami!!