• W tym roku już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w unijnym programie "Owoce w szkole". Program zakłada długotrwałą zmianę nawyków żywienia dzieci przez zwiększenie im w codziennej diecie udziału owoców i warzyw.

Propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne przyczyni się do przeciwdziałania otyłości, cukrzycy i innych choub wynikających z uboiej i nieprawidłowej diety. Na drugie śniadanie dzieci otrzymują produkty owocowe oraz warzywne. Poprawa nawyków żywienia wśród dzieci to ogromne wyzwanie.

W ramach "Dnia Dobrego Jedzenia" w szkole dzieci klas młodszych na zajęciach przygotowywały surówki warzywne, sałatki owocowe. Przed "twórczymi" lekcjami - dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełnią niektóre witaminy w naszym organizmie. Co niezbędne jest do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

Wykonywały piękne prace plastyczne o owocach i warzywach. Prace te zdobią nasz szkoly korytarz. Na zajęciach praktycznych dzieci bardzo się ztarały. Pod okiem nauczycieli uczniowie kroili marchewkę, buraczki, jabłuszka i zdobili swoje sałatki i surówki. Każda klasa mogła pochwalić się swoją potrawą i przepisem.