ul. Jasielska 49/53
    02 - 128 Warszawa
  • (022) 823-41-97

Projekty i programy realizowane w szkole

Poniedziałek 16.07.2018

Partnerzy

„Szkoła nie jest przystankiem, jest drogą, która otwiera się na coraz  nowe horyzonty do zdobycia”.

• Szanowni Państwo

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.  Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną. W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

• „WARS i SAWA"
              Na początku roku szkolnego nasza szkoła zgłosiła się do pilotażowego programu „WARS i SAWA bliżej Społeczności, Nauki, Sztuki – czyli SeNS wspierania uzdolnionych. Podstawowym celem programu jest wzmacnianie współpracy szkół z instytucjami, poprzez wykorzystanie ich potencjału do rozwoju uczniów i nauczycieli. Każdy z kandydatów mógł wybrać jedną z 3 ścieżek, my wybraliśmy ścieżkę „bliżej nauki”.          Jest nam niezmiernie miło przekazać Państwu wiadomość, że zakwalifikowaliśmy
  • Szanowni Państwo

informujemy, że z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m. in. pracowników Kuratorium Oswiaty w Warszawie, opracowany został Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością, dostepny w wesji elektronicznej:

www,kuratorium.waw.pl

•           Informujemy, że są wolne miejsca w grupie i zachęcamy do udziału młodzieży w bezpłatnych warsztatach profilaktycznych.

Grupa spotyka się do końca roku co wtorek o godzinie 17:00 i trwa 2h. Zajęcia odbywają się przy ul Batorego 14, 3 klatka, 1 piętro lok. 66 w Warszawie.

Informacja o zajęciach w załączniku

Istnieje tez możliwość dołączenia do grupy rodziców na zajęciach warsztatowych (rozwijanie umiejętności rodzica) których kolejny termin w cyklu planujemy na połowę grudnia 2017.