• Finał jubileuszowej X edycji konkursu „Z syrenką w herbie”

„Na prawo most, na lewo most, a dołem Wisła płynie”-tą znaną warszawską piosenką muzycznie w atmosferę konkursu wprowadziły nas Ala i Oliwia z klasy 6/1. W czwartek, 27-go kwietnia br. w pracowni historycznej naszej szkoły odbył się finał jubileuszowej X edycji dzielnicowego konkursu „Z syrenką w herbie”.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością naczelnik oświaty dzielnicy Ochota-pan Krzysztof Grochowski. Motywem przewodnim konkursu była oczywiście królowa polskich rzek-Wisła. Tym samym włączyliśmy się w obchody Roku Wisły. W rywalizacji wzięli udział uczniowie czterech ochockich szkół: SP61, SP97, SP264 i my-gospodarze-SP10. Uczniowie zaprezentowali prace plastyczne, czyli rysunki mostów Warszawy, prezentacje multimedialne o faunie Wisły i mostach Warszawy oraz prace literackie, których akcja rozgrywała się nad warszawską Wisłą. Na koniec odbył się quiz wiedzy o królowej polskich rzek.

X edycja konkursu „Z syrenka w herbie” pomogła nam lepiej poznać Wisłę. Ta wspaniała rzeka stała się wszystkim uczniom jeszcze bliższa i ciekawsza.

Monika Chodurska i Alicja Zarzycka

(organizatorki konkursu)