• Spotkanie z Juratą

         

                  W maju odwiedziła naszą szkołę kolejna bajkowa postać. W tym roku szkolnym przybyła do nas Jurata. Baśniowy gość spędził w naszej szkole aż trzy dni (12.05 – 14.05). W tym czasie Królowa Bałtyku odwiedziła każdą z klas I – III. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali ballady o jej losach oraz poznali ulubione zabawy podmorskich mieszkańców.

                Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie również o innych bohaterach polskich legend: Warsie i Sawie, Smoku Wawelskim, Bazyliszku, Popielu i wielu innych. Dzieci dobrze się bawiły wykonując z Juratą zaproponowane przez nią zadania i zabawy. Królowa zostawiła dla uczniów zadanie dodatkowe, dekorację kolorowych rybek morskich.

                  Po spotkaniu każda klasa otrzymała dyplomy i drobne upominki.

         

         

        Spotkanie z Włóczykijem

         

                  W środę 29 I 2020  jak co roku odwiedziła naszą szkołę bajkowa postać. Tym razem przywędrował do nas Włóczykij. Opowiedział o sobie oraz o innych mieszkańcach Doliny Muminków. Zaprezentował zadania, które wykonali uczniowie klas I – II. Klasy pierwsze pięknie pokolorowały plakaty przedstawiające Muminka i jego przyjaciół. Drugoklasiści wykonali prezenty dla Tatusia i Mamusi Muminka.  Prace uczniów bardzo się bajkowemu gościowi i innym uczniom spodobały.

        Następnie Włóczykij zaprosił  dzieci do ulubionej zabawy Muminka „Mój Muminku klaśnij w ręce swe”. Wszyscy chętnie podłączyli się do wspólnej zabawy. Jako, że Włóczykij bardzo lubi muzykę poprosił uczniów klas trzecich o zaśpiewanie swojej ulubionej piosenki. Po wysłuchaniu śpiewu wielbiciel podróży przekazał uczniom zadanie od Tatusia Muminka. Jak na pewno wszyscy wiecie, Tatuś własnoręcznie wybudował dom dla swojej rodziny. Uczniowie też przystąpili do „prac budowlanych”. Musieli wybudować w magiczny sposób dom. Po wykonaniu zadania Włóczykij zaprosił panią dyrektor, żeby rozdała nagrody w konkursach bibliotecznych. Praca sprawiła, że nasz gość zrobił się głodny. Nauczył więc wszystkich jak się robi pyszne naleśniki Mamusi Muminka. Okazało się, że to bardzo łatwa i przyjemna praca dla tych co znają przepis na „najłatwiejsze ciasto w świecie”.

        Przed opuszczeniem szkoły Włóczykij nauczył uczniów swojej ulubionej piosenki „Szum drzew”, rozdał klasom dyplomy oraz drobne nagrody. Przy pożegnaniu zachęcił dzieci do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Przy dźwiękach piosenki „Mała książka – wielki człowiek” wrócił do swojej bajki.

                  Chciałam podziękować Radzie Rodziców SP nr 10 za ufundowanie nagród w konkursach.

        Anna Maciejewska

        Galeria zdjęć

         

        Spotkanie z misiem Wojtkiem

                    W czwartek 28 lutego 2019r. odwiedził naszą szkołę bohater książki Łukasza Wierzbickiego - miś Wojtek. Uczniowie już wcześniej przygotowywali się na przyjęcie gościa: pięknie pokolorowali ilustracje z misiem, wykonali projekty hełmów i etykiet na przysmaki Wojtka, uzupełnili zdjęcia (dorysowali niedźwiadka do towarzyszących mu polskich żołnierzy) oraz wykonali łamigłówki, dzięki którym zebrali informacje o niezwykłym zwierzaku.

         Na początku przywitałam wszystkich obecnych i opowiedziałam, jak to się stało, że miś trafił do obozu wojskowego oraz przedstawiłam inne, ciekawe historie z jego życia. Ponieważ kapral Wojtek się nie pojawiał, zaproponowałam znaną uczniom zabawę o misiu. W trakcie zabawy pojawił się długo oczekiwany gość wraz ze swoją przyjaciółką. Pokazał uczniom, co najbardziej lubi robić. Jako że niedźwiedzie nie potrafią mówić, uczniowie musieli odgadnąć, co pokazuje. Dzieci dowiedziały się również, że oprócz zabawy miś miał także obowiązki w obozie wojskowym. W końcu był przecież prawdziwym żołnierzem. Uczniowie mogli się przekonać, jak to jest wykonywać polecenia dowódcy. Wszyscy poznali elementy musztry.

                    Na zakończenie imprezy Wojtek rozdał dyplomy i upominki dla wszystkich klas I-III oraz razem z panią dyrektor wręczył nagrody dla uczniów wyróżnionych w konkursach bibliotecznych. Pożegnał się ze wszystkimi i wrócił do swojej opowieści.

                    A ja chciałam jeszcze raz zachęcić wszystkich do przeczytania książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek” opartej na prawdziwej historii niedźwiedzia, którym podczas drugiej wojny światowej zaopiekowali się polscy żołnierze. Naprawdę warto.

        Galeria zdjęć

        Anna Maciejewska (nauczyciel bibliotekarz)

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza
      • sp10@eduwarszawa.pl lub sp10@sp10.waw.pl
      • (22) 823-41-97
      • Szkoła Podstawowa Nr 10 ul. Jasielska 49/53 02 - 128 Warszawa Poland
      • sekretariat szkoły - dni powszednie w godzinach 7.30 – 15.30 Kamila Izbińska - dyrektor szkoły: - w dni otwarte w godzinach 17.30 – 19.30 - w pozostałe dni pracy po wcześniejszym umówieniu w sekretariacie szkoły Katarzyna Harmak - wicedyrektor szkoły: - w dni otwarte i zebrań w godzinach 17.30 – 19.30 - w pozostałe dni pracy po wcześniejszym umówieniu w sekretariacie szkoły
    • Logowanie