Tradycje szkoły

Uroczyste przyjęcie w poczet uczniów

14 października pierwszoklasiści są przyjmowani do społeczności szkolnej. Składają uroczyste ślubowanie oraz prezentują się w programie artystycznym.

Obchody Dnia Patrona

Dzień Patrona to święto szkoły, które zbiega się w czasie ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej. Towarzyszą mu quizy i konkursy wiedzy o Grzegorzu Piramowiczu. Uczniowie klas starszych uczestniczą w sesji poświęconej Patronowi. Dzieci i zaproszeni goście mogą oglądać inscenizację dotycząca pracy, twórczości oraz biografii G. Piramowicza. Zazwyczaj czytane są także wówczas fragmenty wierszy z najważniejszych jego dzieł. Uroczystość uświetnia występ chóru szkolnego.

Konkurs "Klasa na szóstkę"

Biorą w nim udział dzieci z klas IV - VI. Uczniowie zbierają punkty za zachowanie jako klasa oraz indywidualnie, pracę społeczną, udział w konkursach i w życiu szkoły. Zwycięskie klasy otrzymują dyplomy i nagrody pieniężne fundowane przez Radę Rodziców.

Konkurs "Najlepsi są wśród nas"

Laureatami konkursu są osoby osiągające najwyższe średnie noty z przedmiotów nauczania. Wyróżnienie polega na umieszczeniu ich zdjęć na specjalnej tablicy, tuż przy wejściu. Trzej najlepsi uczniowie otrzymują nagrody rzeczowe z funduszu Rady Rodziców.

Udział w akcjach charytatywnych

Uczniowie naszej placówki od lat aktywnie włączają się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod opieką nauczycieli kwestują na rzecz ratowania chorych dzieci. Imprezę uświetniają koncerty, aukcje prac plastycznych i loterie. W finale bierze udział cała społeczność szkolna, a zebrane kwoty są imponujące!. Co roku przeprowadzamy zbiórki słodyczy dla mieszkańców domów dziecka. Pamiętamy też o zwierzętach, udzielamy pomocy podopiecznym schronisk na Paluchu i w Celestynowie. Od dawna wspieramy Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty", sprzedając cegiełki – by pomóc ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom – podopiecznym fundacji. Zbieramy także monety groszowe w ramach akcji „Góra Grosza”, by pomóc dzieciom z Domów Dziecka.

Bale karnawałowe

Huczne i radosne zabawy karnawałowe organizowane są zwykle w styczniu. Dzieci bawią się na dyskotece. Prowadzący imprezę wodzirej zaprasza młodszych i starszych uczniów do wspólnych zabaw i konkursów z nagrodami.

Dzień Dziecka, Święto Sportu

Z okazji Dnia Dziecka w szkole organizowana jest Spartakiada dla dzieci z klas I-III oraz Dzień Sportu dla klas IV-VI. Dla uczniów przygotowywane są różnorodne konkurencje sportowe, w których liczy się dobra zabawa, humor i radość, jaką niesie za sobą wysiłek fizyczny. Rywalizacja i wyniki nie są tego dnia najważniejsze.

Współpraca z przedszkolami

Od wielu lat współpracujemy z pobliskimi przedszkolami. W czasie spotkań z grupami przedszkolnymi prowadzone są atrakcyjne zajęcia ruchowe, komputerowe i biblioteczne. Dzieci zwiedzają szkołę, poznają nauczycieli i starszych kolegów. Przedszkolaki zapraszane są na przedstawienia przygotowane przez dzieci ze świetlicy oraz do wspólnej zabawy.

Koncerty edukacyjne

W szkole  organizowane są cykle koncertów dla klas I - III z udziałem wybitnych muzyków Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego oraz dla klas IV - VI z udziałem muzyków z Filharmonii Narodowej Stanowią one doskonałą okazję do poznania przez dzieci rozmaitych form muzycznych i ciekawych, często egzotycznych instrumentów.

Spotkania z ciekawymi ludźmi kultury, sztuki i ciekawego zawodu

Kilkakrotnie w ciągu każdego roku szkolnego odwiedzają podwoje naszej szkoły interesujący goście. W ostatnich latach swoją obecnością zaszczycili nas: Edmund Niziurski - pisarz, Tomasz Mędrzak - aktor, Ryszard Rychwalski - dziennikarz sportowy, Wanda Chotomska - poetka, Janusz Domagalik - pisarz, Marta Tomaszewska - pisarka, Erwina Ryś - Ferenc - łyżwiarka, Maciej Wojtyszko - pisarz, Katarzyna Piekarska - posłanka, pracownicy Ministerstwa Leśnictwa, Jerzy Krysiak - reżyser, Liliana Bardijewska - pisarka - tłumaczka oraz Maciej Robakiewicz - aktor. Spotkania z ludźmi kultury i nauki sprzyjają rozwojowi wszechstronnych zainteresowań młodzieży, są okazją do pogłębiania wiedzy na różne tematy.

Pożegnanie absolwentów

Szczególnie podniosłą oprawę ma pożegnalna uroczystość klas szóstych. W odświętnie udekorowanej sali uczniowie, w obecności grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców, rozpoczynają swój pierwszy bal - polonezem... Miłe chwile urozmaicają występy uczniów i konkursy z udziałem gości.

Uroczystości Patriotyczne

Co roku w naszej szkole obchodzimy uroczyste apele z okazji różnych świąt państwowych tj. Dzień Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja, gdzie uczniowie przygotowują część artystyczną o patriotycznej wymowie. Występujący przypominają najważniejsze fakty związane z historią naszego narodu. Dopełnieniem wszystkiego są piękne pieśni patriotyczne, wykonane przez wszystkich uczniów, którzy w wielkim skupieniu uczestniczą w niecodziennych lekcjach  historii.

Dni Talentów

Od kilku lat organizujemy w szkole  Dzień Talentów. Uczniowie śpiewają, recytują wiersze, fragmenty prozy, prezentują układy taneczne oraz talenty kulinarne. Jury składające się z nauczycieli i uczniów wyłania Mistrza Dnia Talentów.