Nawigacja

Z działalności szkoły

Dni Regionów

           Przez cztery lata uczniowie poznawali kolejne regiony Polski. Wykonywali gazetki tematyczne, prezentowali stroje, potrawy  i muzykę ludową. Dni te, zawsze były pełne wrażeń, wzbogacały wiedzę uczniów o własnym kraju, umacniając w nich przekonanie, że mamy Europie wiele do zaoferowania.  I tak kolejno odwiedzaliśmy: Podhale, Dolny Śląsk, Mazowsze, Podlasie, Świętokrzyskie, Górny Śląsk, ziemia Lubuska, Podkarpacie i Kujawy.

 

Wieczór Teatralny

          By umożliwić uczniom pokazanie swoich zdolności i talentów, od 2004 roku przez 5 kolejnych lat, organizowaliśmy Wieczór Teatralny. Uczniowie klas starszych przygotowywali krótkie inscenizacje, które prezentowali na scenie DK „Rakowiec”. Była to bardzo udana impreza, na którą zapraszani byli rodzice i mieszkańcy osiedla.

 

Festyn Rodzinny

        Odbywał się raz w roku w sobotę. Główną ideą było spędzanie wolnego czasu z rodzicami, którzy włączali się w przygotowanie imprezy. Podczas festynu uczniowie prezentowali poszczególne państwa, były występy taneczne i wokalne. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele instytucji lokalnych.

 

Kolorowe Dni

        W ustalony dzień uczniowie ubierali się oraz dekorowali szkołę w tonacji wylosowanego koloru. Tworzyli kolorowe albumy oraz przygotowywali potrawy w określonych barwach.

 

Szkolny teatr

         Na terenie szkoły działały przez kilka lat dwa zespoły teatralne: „Teatr za parawanem”  i „Mały teatrzyk 10”. Zespoły brały udział w przeglądach teatralnych, wielokrotnie zdobywając nagrody.