• PEDAGOG

Środa 9.00 12.30
          Czwartek 9.30 16.00
          Piątek 9.30 11.30

Konsultacje, rozmowy indywidualne dla uczniów i rodziców, w każdy:

poniedziałek od 15.00 - 16.00 oraz w czasie zebrań i dni otwartych dla rodziców

Zadaniem pedagoga w naszej szkole jest przede wszystkim:

• Wspieranie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.
          • Współpraca z wychowawcami i innymi nauczycielami w trudnych sytuacjach wychowawczych  oraz pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów z dziećmi.
          • Koordynacja pracy wychowawczej i profilaktycznej szkoły.
          • Prowadzenie zajęć profilaktyczno - wychowawczych  z uczniami na temat zasad komunikowania się, radzenia sobie z  trudnymi emocjami, rozwiązywania problemów i konfliktów .
          • Organizacja zajęć profilaktycznych dla uczniów z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Podczas tych zajęć uczniowie mają możliwość poznania skutecznych sposobów zachowania w sytuacjach zagrożenia i zasad bezpiecznego zachowania w szkole i poza szkołą.
          • Udzielanie pomocy socjalnej uczniom, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.