Cele projektu:

• Przypomnienie uczniom zasad dobrego zachowania
  • Opracowanie Kodeksu Dobrego Zachowania w 10
  • Uświadomienie uczniom jak należy  rozumieć i przestrzegać zasady dobrego zachowania
  • Kształtowanie postawy obywatelskich – empatii, asertywności, współpracy, kreatywności, prezentacji własnych pomysłów, komunikowania się,

Projekt skierowany jest do uczniów klas I - VI.

Termin realizacji: realizacja projektu przewidziana jest na rok szkolny 2015/2016 od 20.10.2015 do 05.04.2016, finał projektu przewidziany jest na 19.04.2016 roku

Zagadnienia tematyczne:

Zasady dobrego zachowania w szkole na zajęciach edukacyjnych ( w tym również na zajęciach wychowania fizycznego), zajęciach pozalekcyjnych, dodatkowych, w świetlicy szkolnej

Formy/metody realizacji projektu:

• Konkursy plastyczny - plakat
  • Praca w zespołach klasowych, w grupach zadaniowych - prezentacja multimedialna /film
  • Apel podsumowujący projekt - prezentacja własnych pomysłów/ wytworów
  • Metody aktywizujące - twórczość literacka/wokalna/plastyczna
  • Ćwiczenia integracyjne
  • Praca komisji konkursowej

Etapy projektu

Etap I  Przygotowanie i rozpoczęcie

Etap II Realizacja projektu

Etap III Zakończenie projektu

Etap II Realizacja projektu

1. Zajęcia wychowawcze podczas lekcji wychowawczych w klasach IV-VI (pogadanki, spotkania z pedagogiem, czytanie literatury, zasady poprawnej wymowy i wypowiadania się, scenki dramowe).
  2. Zajęcia wychowawcze podczas zajęć edukacyjnych w klasach I-III

(pogadanki, spotkania z pedagogiem, czytanie literatury, zasady poprawnej wymowy i wypowiadania się, scenki dramowe ).

1. Opracowanie Klasowego Kodeksu Dobrego Zachowania - przekazanie przez klasy Samorządowi Uczniowskiemu swoich propozycji do Szkolnego Kodeksu  Dobrego Zachowania.
  2. Pogadanki na zajęciach wychowania fizycznego na temat „fair play” (propozycje do szkolnego kodeksu  - opracowanie kodeksu dobrego zachowania podczas zajęć wychowania fizycznego).

Podsumowanie - konkurs na gazetkę na temat „fair play w sporcie” klasy.

1. Zajęcia wychowawcze w świetlicy na temat zasad dobrego zachowania (czytanie literatury, scenki dramowe, pogadanki ), propozycje do szkolnego kodeksu  - kodeks dobrego zachowania w świetlicy szkolnej.

Podsumowanie - wykonanie prac plastycznych ilustrujących zasady dobrego zachowania na terenie szkoły, a zwłaszcza w świetlicy szkolnej.

1. Opracowanie przez Samorząd Uczniowski Szkolnego Kodeksu Dobrego Zachowania na podstawie poszczególnych kodeksów klasowych.
  2. Konkurs na film krótkometrażowy o tematyce zasad dobrego zachowania klasy IV-VI.
  3. Konkurs na plakat dotyczący zasad dobrego zachowania klasy I-III.
  4. Konkurs na hasło dotyczące dobrego zachowania  klasy I-III.

Etap III Zakończenie projektu

Prezentacja wyników – prezentacja wyników projektu odbędzie się na Finałowym Apelu podsumowującym cały  projekt – podsumowanie projektu, prezentacja najciekawszych prac i twórczości uczniów oraz wręczenie dyplomów dla najaktywniejszych zespołów klasowych i uczniów.