•       Konkurs czytelniczy „Poznajemy przygody Felixa, Neta i Niki”

W ramach projektu „Czy tu, czy tam – czytam” został zorganizowany w bibliotece szkolnej konkurs czytelniczy dotyczący książek Rafała Kosika o Felixie, Necie i Nice. Wzięło w nim udział dwunastu uczniów. Wszyscy wykazali się dobrą znajomością wybranej powieści.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.

WYNIKI KONKURSU

I miejsce: Franciszek Gutowski (klasa VI2)

II miejsce: Aleksandra Latecka  (klasa IV2)

III miejsce: Maksymilian Czachór (klasa III1)

Anna Maciejewska

Spotkanie autorskie - "Zabawy z poezją"

2 lutego 2017 roku, w ramach szkolnego projektu „Czy tu, czy tam – czytam!”,  odbyło się popołudnie autorskie z panią Hanną Niewiadomską, autorką książek dla dzieci wydawanych pod tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Podczas spotkania poetka czytała uczniom klas I-III wybrane utwory, opowiadała skąd czerpała pomysły i radziła, jak samemu napisać wiersz. Dzieci poznały również budowę utworu poetyckiego oraz terminy: rym, rytm, zwrotka. Uczniowie mieli również możliwość napisania wspólnie z naszym gościem wierszyka, któremu sami wymyślili tytuł.

Na zakończenie pisarka rozdawała chętnym autografy.

"Maraton czytania"

26 listopada po raz drugi spotkaliśmy się na maratonie czytelniczym. Ideą naszego spotkania było promowanie czytelnictwa w ramach projektu „Czy tu, czy tam – czytam” i rozwijanie u uczniów potrzeby obcowania z książką.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Kamila Izbińska, która jako pierwsza przeczytała  uczniom fragment książki „Siedmiu wspaniałych”. Uczniowie mieli okazję wysłuchania fragmentów bajek, baśni, wierszy, opowiadań oraz książek przyrodniczych. Lektorami byli rodzice, uczniowie i zaproszeni goście związani z klubem sportowym „Legia”. Niektórzy rodzice czytali fragmenty książek ze swojego dzieciństwa. Każda część maratonu kończyła się serią pytań  związanych z przeczytaną lekturą.

Wszystkim rodzicom, uczniom oraz naszym gościom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

M. Fałdzińska, E. Kietlińska, D. Rączyńska

"Spotkanie z pisarką-panią Agnieszką Frączek"

We wtorek 25 –go października br. w ramach szkolnego projektu „Czy tu, czy tam – czytam!” naszą szkołę odwiedziła pani Agnieszka Frączek – pisarka, poetka, leksykograf, autorka książek dla dzieci i śmiesznych wierszyków zamieszczonych w podręczniku do języka polskiego z cyklu „Jutro pójdę w świat”. Czytelnicze warsztaty poprowadziła autorka w dwóch klasach: III/2 i IV/1. Do 3/2 chodzi Janek-siostrzeniec pani Frączek. Uczniowie wysłuchali wielu anegdot z życia pisarskiego pani Agnieszki, obejrzeli różne książki, zadawali również pytania. Na koniec warsztatów można było nabyć lektury autorstwa pani Frączek, m.in. „Rany Julek”(historie z dzieciństwa Juliana Tuwima), „Byk jak byk”(o błędach językowych) czy książkę o przysłowiach „Gdy przysłowie jest przy słowie”. To było bardzo ciekawe spotkanie. Pisarka obiecała, że jeszcze odwiedzi naszą szkołę, na co bardzo liczymy!!! Tymczasem pozostaje nam czytać (i oglądać) ciekawe książki tej autorki.

Alicja Zarzycka i Izabela Piekarska

SPOTKANIE Z BARTŁOMIEJEM BARTOLINIM

26 stycznia 2017 roku odwiedził naszą szkołę Bartłomiej Bartolini, nadworny kuchmistrz księcia Kraka, posiadacz wielu orderów, odznaczeń i medali kulinarnych. Bohater książki Porwanie Baltazara Gąbki opowiedział dzieciom o sobie i swoich przyjaciołach z powieści. Uczniowie dowiedzieli się również jakie przygody spotkały ich podczas długiej i niebezpiecznej podróży mającej na celu sprowadzenie do Grodu Kraka słynnego uczonego – Baltazara Gąbki. Dzieci poznały również podstawy języka plemienia Niam-Niam, zabawę o Smoku Wawelskim oraz gimnastykę Bartoliniego

Bartłomiej Bartolini podziękował uczniom za wspaniałe przyjęcie. Bardzo podobało mu się w naszej szkole, ale musiał wrócić do swojej bajki, aby uwolnić Baltazara Gąbkę z Krainy Deszczowców.

Galeria zdjęć

W ramach projektu; Czy tu, czy tam – czytam” został zorganizowany szkolny konkurs fotograficzny „Z książką w tle”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas 3 – 6 zgłaszając do konkursu od jednej do trzech fotografii. Prace uczniów zaprezentowano w hallu na parterze.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce –  Natalia z klasy 5/1 ,

II miejsceNatalia z klasy 5/2,

III miejsceAmelia z klasy 5/1,

Wyróżnienie Hania z klasy 4/2.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników

Organizatorzy konkursu:

Anna Maciejewska