Finał rok szkolny 2016/17

Finał projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce” 2016/17

31 maja 2017r. odbył się finał siódmej edycji projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce”. Tym razem prezentowaliśmy Czechy, Słowację i Węgry. Prezentacje i występy sceniczne oraz wystawy dotyczyły historii, kultury oraz obyczajów tych państw.

Klasa szósta przedstawiła wzruszającą inscenizację fragmentów powieści Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z placu broni”, a dzieci z klasy drugiej przygotowały teatrzyk kukiełkowy  „Jak Krecik budował plac zabaw”. Nie zabrakło również tańca. Do dynamicznego utworu Johannesa Brahmsa, w stylu klasycznym i nowoczesnym zatańczyły dziewczęta ze starszych klas. W świetlicy najmłodsi goście mogli oglądać czechosłowackie filmy, takie jak: „Sąsiedzi”, „Makowa Panienka”, „Krecik” oraz „Żwirek i Muchomorek”.

W trakcie imprezy zbieraliśmy fundusze na pomoc medyczną i socjalną dla uchodźców z Aleppo włączając się w akcję „Ochota dla Syrii”.

Jak zwykle w realizacji projektu aktywnie uczestniczyli również rodzice uczniów. To dzięki nim mogliśmy skosztować egzotycznych i polskich potraw podczas degustacji.

Po rozkoszach podniebienia przyszedł czas na zagadki i zadania związane z omawianymi krajami. Wszystkie klasy otrzymały podarunki – gry planszowe o tematyce geograficzno – przyrodniczej ufundowane przez Radę Rodziców.

Finałowy wieczór był okazją do miłego spotkania i integracji uczniów i przyjaciół szkoły. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Koordynator projektu – Katarzyna Zakrzewska