• Sport w naszej szkole

•          "Mistrzostwa w biegach przełajowych"

22 września na stadionie SKRA Warszawa odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Czeżyk, Julia Duchlińska, Patrycja Poławska, Klara Oknińska, Jonasz Jurek, Kamil Jarnutowski - z klas 5, a z klas 6: Julia Marcjoniak, Joanna Kucharczyk, Agnieszka Bieniek, Ola Pilch, Jakub Wojciechowski i Adam Sienkiewicz. Dziewczęta biegły na dystansie 800 m, a chłopcy mieli do pokonania 1000 m. Do finału awansowały Klara Oknińska - zajmując 8 miejsce i Agnieszka Bieniek, która stanęła na podium jako 3 zawodniczka w swojej kategorii wiekowej.

DZIĘKUJEMY wszystkim za udział, finalistkom GRATULUJEMY, i życzymy powodzenia w sztafetach!!!

CHŁOPY Z KLASY V i VI  ZAJĘLI

W MISTRZOSTWACH DZIELNICY OCHOTA W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

ORAZ  AWANSOWALI  DO MISTRZOSTW WARSZAWY ROZGRYWANYCH W RAMACH XLIV WOM

W MISTRZOSTWACH WARSZAWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

w mini piłce ręcznej w ramach XLIV WOM roku szkolnym 2010/2011

W dniach 17.01 – 27.01.2011, reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 10 w składzie: Sienkiewicz Adam, Wesołowski Wiktor, Młodziejewski Marcel, Makowski Tomasz,  Fazan Michał,  Gruza Piotr, Księżopolski Jakub, Jurek Jonasz, Jarmutowski Kamil brała udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Mini Piłce Ręcznej. W zawodach uczestniczyły reprezentacje poszczególnych dzielnic Warszawy. Nasza drużyna  po rozegraniu meczy w grupie eliminacyjnej z Pragą Pn. (13:04) i Pragą Płd. (12:07), awansowała do drugiej rundy rozgrywek kolejno wygrywając z: Wesołą (16:08) i remisując z  Białołękom  (09:09).

W  fazie meczy  ćwierćfinałowych spotkaliśmy się z Wawrem (19:11), Mokotowem (10:10) i Ursynowem (21:13) natomiast w półfinale ponownie spotkaliśmy się z  drużynę z Białołęki tym razem pokonując ją wysoko (19:09)   co dało nam prawo gry o pierwsze miejsce.

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły reprezentacje szkół podstawowych SP 10 i  SP 300 z Wilanowa, zdecydowanym faworytem tej potyczki była szkoła podstawowa Nr 300 posiadająca halę sportową i klasy sportowe specjalizujące się

w grze w piłkę ręczną.  Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i ostatecznie  zakończyła się remisem 08:08. W drugiej odsłonie meczu nasza drużyna szybko zdobyła przewagę, którą powiększała z każdą minutą meczu, nasi przeciwnicy zgubili rytm gry i już do końca meczu nie pozwoliliśmy odebrać sobie prowadzenia, ostatecznie wygrywając 19 : 11

Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, medale oraz dyplom. Sukces, który odnieśliśmy zajmując I miejscew Mistrzostwach Warszawy dał nam prawo startu w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży, odbywających się pod koniec roku szkolnego.