• To i owo

• Trwa wystawa prac uczniów klas szóstych pt."Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". W ramach lekcji techniki uczniowie wykonywali prace dodatkowe na temat poszczególnych witamin i składników mineralnych, opisując ich rolę w organizmie, skutki niedoboru oraz w jakich produktach żywnościowych występują.

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez MDK "Ochota". Uczniowe klasy 5/1 tworzyli maski gipsowe własnych twarzy, a następnie - już na lekcji plastyki w szkole - je malowali. Natomiast uczniowie klasy 5/2 brali udział w zajęciach "Sznurkomania", podczas których ozdabiali sznurkiem przyniesione przez siebie przedmioty. Obie grupy były bardzo zadowolone z zajęć, dlatego z pewnością skorzystamy z innych propozycji zajęć MDK "Ochota".

W grudniu 2010 roku na lekcjach techniki uczniowie klas szóstych wykonywali mapy miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem. Klasa 6/1 wykonywała prace pt.: "Warszawa Chopina", a 6/2: "Multimedilny szlakChopina". Z najciekawszych prac powstała wystawa pt.: "Śladami Chopina".

Hanna Czerwińska

Uczniowie klas 42 w ramach działalności "Koła Teatralnego", którego opiekunem jest siostra Kamila Cieszkowska, kolędują w pięknych strojach. Opowiadają śpiewając i inscenizując historię Bożego Narodzenia - bogatą w radosne, śmieszne, a nawet groźne chwile. Nasi uczniowie wystąpili już  w murach szkoły - ubogacili ostatni dzień przed pierwą świąteczną. Następny występ odbył się w kościele parafialnym przy ul. Dickensa, gdzie zostali niezwykle ciepło przywitani i nagrodzeni gromkimi oklaskami. Prawdziwym, miłym zaskoczeniem byliśmy dla organizatorów "Koncertu" dla Babć w DK - Rakowiec oraz zaproszonych osób z rodzin dzieci.

KONCERT DLA BABCI DZIADKA

Uczniowie naszej szkoły to bardzo zdolne dzieciaki, lubią śpiewać i tańczyć ale także wspaniale grają na różnych instrumentach. Dowodem na to był właśnie KONCERT, który odbył się 17.01.2011r. o godz. 1815 . W koncercie brali udział uczniowie należący do chóru szkolnego  oraz dzieci, które uczą się gry na instrumentach poza szkołą. Dzieci własnoręcznie wykonały zaproszenia na koncert dla swoich bliskich. Dla gości przygotowany został słodki poczęstunek (ciasteczka, kawa, herbata), który miał uprzyjemniać miłe chwile. Początek spotkania był trochę niekonwencjonalny gdyż dziadkowie oraz rodzice, sami musieli w nim wziąć aktywny  udział i zaśpiewać kanon pt; „Biją dzwony” i to naprawdę w kanonie. Nie było większych oporów, wszyscy goście pięknie śpiewali i dobrze się bawili. Po tym śpiewającym wstępie prezentowały się nasze młode gwiazdy. W pierwszej części koncertu wzięli udział instrumentaliści, którzy wykonywali po dwa utwory(kolęda i utwór dowolny), ponieważ ta część spotkania utrzymana była w nastroju świątecznym zaproszeni goście również śpiewali i grali kolędy. Następnie chór wykonał kilka pieśni z którymi występował na różnych szkolnych uroczystościach np.: „Ziemia rodzinna”, „Uśmiech”, „Epitafium”. Do ostatniej piosenki został wykonany prosty układ choreograficzny składający się z figur tanecznych kujawiaka i poloneza.

Po prezentacjach muzycznych młodych wykonawców, uczestnicy spotkania rozwiązywali krzyżówkę, która tematycznie związana była z koncertem. Trzy, losowo wybrane, prawidłowe rozwiązania zostały nagrodzone słodkościami. Mam nadzieję, że zarówno dzieci jak i zaproszeni goście dobrze się bawili, czegoś nowego się nauczyli i będą to muzyczne spotkanie miło wspominać.

Iwona Niewiadomska