• Konkursy

• Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia

16 listopada br. reprezentacja naszej szkoły (Magdalena Mikuszewska, Piotr Gruza, Dariusz Valipur – klasa 62) uczestniczyła w dzielnicowych obchodach Dnia Dobrego Jedzenia zorganizowanych przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota. Z radością i satysfakcją przekazujemy informację o tym, że zajęliśmy pierwsze miejsce w międzyszkolnej rywalizacji.

Scenariusz przewidywał cztery zadania. Pierwszym było wykonanie zwierzaczka z warzyw i owoców. Nasi reprezentanci zrobili żabę z 14-kilogramowej dyni, główki włoskiej kapusty, jabłek, gruszek, papryki, brukselek, brokułów i mandarynek. Żaba zachwyciła widownię oraz jury i wygrała w tej kategorii.

W konkursie wiedzy o jedzeniu, które służy naszemu zdrowiu, witaminach i ich roli w żywieniu oraz szkodliwości używek nasi reprezentanci odpowiedzieli na wszystkie pytania bezbłędnie, dzięki czemu wygrali także tę konkurencję.

Każda ze szkół prezentowała również wykonane na konkurs logo dzielnicowego Dnia Dobrego Jedzenia.

Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie przez uczestników przygotowanych wcześniej wierszy nt. zdrowego odżywiania. Bohaterami uczniowskich rymowanek były marchewki, buraczki, pietruszki, niczym w wierszu Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Wszystkie utwory miały wyraźnie moralistyczne przesłanie – przestrzegały przed chipsami i frytkami, zachęcając jednocześnie do jedzenia warzyw, owoców i pełnoziarnistego pieczywa oraz picia mleka.

Finał Dnia Dobrego Jedzenia był dla naszej szkoły niezwykle radosny. Z rąk pani Elżbiety Podkońskiej – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania otrzymaliśmy dyplom za zajęcie pierwszego miejsca wśród szkół Ochoty.

Mieliśmy też swój udział w rozstrzygnięciu konkursu Biura Edukacji pn. „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowe jedzenie promujemy”. Uczniowie klas drugich podczas zajęć świetlicowych wykonali „Obrazkową książkę kucharską”. Zawarli w niej 10 przepisów na oryginalne, apetyczne i zdrowe śniadania. Pomysłowa była też technika ich prac – rysunek pastelami i zastosowanie paper-mache na papierze ściernym. Dzięki wykorzystaniu różnych faktur i szerokiej palety barw książka zachęcała do przygotowania proponowanych potraw. Nasza praca jako jedyna została wyróżniona i nagrodzona przez p. Naczelnik.

Spotkanie w SP nr 175 upłynęło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym, zdrowym obiadem, który był dla wszystkich uczestników dobrym przykładem zastosowania wiedzy o zdrowym żywieniu w praktyce.

"Przyszłość spełnionych marzeń"

W kolejnej edycji konkursu plastycznego "Przyszłość spełnionych marzeń" organizowanego przez MDK "Ochota" laureatami zostało dwóch uczniów naszej szkoły: nagrodę otrzymał uczeń z klasy 4/1, a wyróżnienie - ucennica z klasy 5/1.

"Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka"

W grudniu 2010 roku drużyna naszej szkoły w składzie Jakub Przywara klasa IV2, Marta Rudnik klasa VI1 i Piotrek Gruza klasa VI2 wystartowała  w III Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Prawach Dziecka organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Konkurs okazał się trudnym wyzwaniem – w pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ogólną wiedzę o prawach dziecka, a następnie drużyny pracowały z tekstem Konwencji o Prawach dziecka / wykonywały różne zadania związane z tą tematyką /. Konkurencja była duża, w konkursie uczestniczyło bowiem koło 20 szkół z całej Warszawy. Nasza drużyna spisała się po mistrzowsku – zajęliśmy wspaniałe 3 miejsce.

Marcie, Kubie i Piotrkowi gratulujemy sukcesu !!!

7 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego etapu konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczniowie z klas 1- 3 prezentowali przygotowane recytacje w obecności jury, pań dyrektorek, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.

Poniżej prezentujemy listę uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych występów.

Weronika Chmielewska  kl. I

Gabriela Tomala kl. III2

Anna Więcław kl. III

ZESTAWIENIE_UDZIALU_W_KONKURSACH_I_POLROCZE.doc

Finał konkursu IV WARSZAWSKIE SPOTKANIA Z ORTOGRAFIĄ „Byków poskramianie”

Z radością zawiadamiamy, że w tegorocznej edycji dzielnicowego konkursu „Warszawskie Spotkania z Ortografią” nasi czwartoklasiści odnieśli sukces.

Jan Karczewski z klasy 4/1 zajął I miejsce

Jakub Przywara z klasy 4/2 – II miejsce.

Finał konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Z radością informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukces w dzielnicowym etapie konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Piotr Skoniecki z klasy 4/1 zdobył I miejsce w kategorii klas IV – VI.

Osoby wyróżnione to:

Oliwier Jurek

Maja Męczkowska

Zuzanna Madej

Mikołaj Sidorowicz

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki szkolnego konkursu poetyckiego na „Najpiękniejszy wiersz o Mamie”

W szkolnym konkursie poetyckim na „Najpiękniejszy wiersz o Mamie” zwyciężyli:

I miejsce – Mateusz Rosiak kl. 4/1

II miejsce – Adrian Jelonek kl. 4/1

III miejsce – Maria Dobrzyńska kl. 5/2

Życzymy sukcesów poetyckich wszystkim uczestnikom konkursu.

"Moja Zabawka"

Troje uczniów z klasy 4/1 z naszej szkoły otrzymało nagrody w międzynarodowym konkursie "Moja Zabawka" organizowanego przez MDK "Ochota".

Zwycięzcom gratulujemy

ZESTAWIENIE_UDZIALU_UCZNIOW_W_KONKURSACH_II_POLROCZE.doc