• Jan Paweł II

• 2 kwietnia 2011r. obchodziliśmy 6 rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Klasa I3 wzięła udział w projekcie edukacyjnym Centrum Myśli Jana Pawła II „Most. Każdy mały jest wielki”, skierowanym do tych, którzy nie mogli już spotkać Papieża osobiście - do sześciolatków.

Dzieci przez dwa tygodnie wykonywały różne zadania, które miały wprowadzić je w historię życia Karola Wojtyły oraz przybliżyć jego nauczanie.  Między innymi przygotowały paczkę z prezentami i rysunkami do wysłania do partnerskiej placówki w jednym z miast w Polsce, w którym gościł Papież. Zebrały eksponaty do szkolnego Muzeum Jana Pawła II. Wykonały rysunki do książeczki przedstawiającej historię z życia małego Lolka.

2 kwietnia dzieci razem z opiekunami i rodzicami, wzięły udział w finale projektu na pl. Piłsudskiego. Uczestniczyły w budowie mostu - symbolicznie łączącego pokolenia, zapalały własnoręcznie ozdobione lampiony, wysyłały paczkę do kolegów z innego miasta, uczestniczyły w konkursach i zabawach. To było ciekawe i inspirujące wydarzenie. Nasi najmłodsi uczniowie odbyli cenną lekcję historii,  patriotyzmu i wartości chrześcijańskich. Mamy nadzieję, że udało się przekazać im pozytywne wzorce zachowań oraz otworzyć je na budowanie relacji i dialogu z rówieśnikami.