•        „Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą przekazywaną na lekcjach przyrody, matematyki,  techniki, plastyki i zajęć komputerowych.

Dzieci są urodzonymi inżynierami. Już od najmłodszych lat fascynuje je tworzenie, konstruowanie, rozkładanie urządzeń na części i sprawdzanie, jak działają. „Ogarnij Inżynierię” otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Od listopada 2016 r. uczniowie klas 4-tych przystąpili do realizacji bezpłatnego, modułowego programu dla szkół podstawowych „Ogarnij Inżynierię”. Moduł dla klasy IV – „Tajemnice zielonych dachów” porusza aspekty związane ze składnikami pogody, uczy korzystania z narzędzi pomiarowych oraz pokazuje inżynieryjne rozwiązania dotyczące budowy ekologicznych osiedli. Na zajęciach w ramach modułu, podczas poznawania różnych aspektów  pogody, uczniowie stworzą własne termometry i skale pomiarowe. Skonstruują urządzenia do pomiaru wilgotności, a także wiatromierze i wiatrowskazy, służące do rejestrowania prędkości i kierunku wiatru. Dowiedzą się, czym są zielone dachy, jaki mają wpływ na klimat i środowisko, następnie stworzą budynki z tradycyjnymi i zielonymi dachami, by porównać ich właściwości. Technologia druku 3D jest wkomponowana w cały moduł. Na zajęciach dzieci będą uczyć się kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy i pracy zespołowej – umiejętności niezbędnych, by odnieść sukces w dorosłym życiu. Staną się odkrywcami i konstruktorami. Poznają praktyczne zastosowanie pojęć i koncepcji naukowych. Takie metody pracy sprawią, że uczniowie dużo bardziej zaangażują się w lekcje i będą zmotywowani do uczenia się przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.