Nawigacja

Zamiast cukierków, batonów i chipsów

W tym roku już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w unijnym programie "Owoce w szkole". Program zakłada długotrwałą zmianę nawyków żywienia dzieci przez zwiększenie im w codziennej diecie udziału owoców i warzyw.


             Propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne przyczyni się do przeciwdziałania otyłości, cukrzycy i innych choub wynikających z uboiej i nieprawidłowej diety. Na drugie śniadanie dzieci otrzymują produkty owocowe oraz warzywne. Poprawa nawyków żywienia wśród dzieci to ogromne wyzwanie.

          W ramach "Dnia Dobrego Jedzenia" w szkole dzieci klas młodszych na zajęciach przygotowywały surówki warzywne, sałatki owocowe. Przed "twórczymi" lekcjami - dzieci dowiedziały się, jaką rolę pełnią niektóre witaminy w naszym organizmie. Co niezbędne jest do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

         Wykonywały piękne prace plastyczne o owocach i warzywach. Prace te zdobią nasz szkoly korytarz. Na zajęciach praktycznych dzieci bardzo się ztarały. Pod okiem nauczycieli uczniowie kroili marchewkę, buraczki, jabłuszka i zdobili swoje sałatki i surówki. Każda klasa mogła pochwalić się swoją potrawą i przepisem.

         Delegacje klas miały możliwość degustacji przygotowanych surówek i sałatek. Mamy nadzieję, że dziecięce śniadania będą wzbogacone kolorowymi owocami i warzywami, które zastąpią ciasteczka, cukierki i chipsy.

GALERIA ZDJĘĆ