J.Chmura - Hanik, M.Misiak

ROZKŁAD GODZIN PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

Konsultacje stałe: w każdy poniedziałek od 14.00 - 17.30  oraz w czasie zebrań i dni otwartych  - dla rodziców

Jolanta Chmura - Hanik

Dzień od do

Małgorzata Misiak

Dzień od do

Zadaniem pedagoga w naszej szkole jest przede wszystkim:

• Wspieranie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.
  • Współpraca z wychowawcami i innymi nauczycielami w trudnych sytuacjach wychowawczych  oraz pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów z dziećmi.\
  • Koordynacja pracy wychowawczej i profilaktycznej szkoły.
  • Prowadzenie zajęć profilaktyczno - wychowawczych  z uczniami na temat zasad komunikowania się, radzenia sobie z  trudnymi emocjami, rozwiązywania problemów i konfliktów .
  • Organizacja zajęć profilaktycznych dla uczniów z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Podczas tych zajęć uczniowie mają możliwość poznania skutecznych sposobów zachowania w sytuacjach zagrożenia i zasad bezpiecznego zachowania w szkole i poza szkołą.
  • Współpraca z rodzicami w zakresie pomocy socjalnej dla uczniów, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej.
  • Poradnictwo edukacyjno - zawodowe oraz poradnictwo w zakresie kolejnych etapów edukacji.

Zachęcam Państwa do korzystania z informacji znajdujących się w zakładkach :

• "Dla Rodziców" –  "Bezpieczeństwo naszych dzieci"

w zakładkach tych znajdują się informacje i tematy związane z bezpieczeństwem dzieci

• "Dla Rodziców" –  "Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna"

w zakładkach tych znajdują się adres i kontakt do poradni oraz oferta poradni na rok szkolny 2015/16

• "Organizacja roku szkolnego" -  "Pomoc socjalna"

w zakładkach tych znajdują się informacje dotyczące pomocy socjalnej udzielanej w szkole