• Gimnastyka korekcyjna

• Podstawowe cele gimnastyki korekcyjnej:

► korygowanie wad i zaburzeń postawy ciała, pomoc w kształtowaniu nawyku prawidłowej postawy,

► przeciwdziałanie utrwalaniu i pogłębianiu się wady,

► wzmacnianie mięśni osłabionych i rozciąganie mięśni przykurczonych,

► poprawianie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej.

Regulamin zajęć gimnastyki korekcyjnej

1. W zajęciach uczestniczą dzieci skierowane przez lekarza, z rozpoznaniem wady postawy, których rodzice wyrazili zgodę na udział w zajęciach.
          2. Udział dziecka w zajęciach oparty jest na zasadzie regularności i systematyczności
          3.  Zajęcia gimnastyki korekcyjnej dostosowane są do rodzaju wad  występujących u dzieci i wieku ćwiczącego.
          4. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązują się dołożyć wszelkiej staranności do regularnego i konsekwentnego uczęszczania dziecka na zajęcia.
          5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci posiadające odpowiedni strój do ćwiczeń.
          6. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności powodują skreślenie z listy dzieci uczęszczających na zajęcia.
          7. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
          8. Rodzice ( prawni opiekunowie) będą otrzymywali zalecenia i przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu.

Godziny zajęć

Ewa Kozłowska