Osoby prowadzące

Dorota Rączyńska

czwartek 14.00 - 15.40

Ewa Kietlińska

Nauczyciel przyjmuje rodziców podczas dni otwartych.

Podstawowe cele terapii pedagogicznej:

·    Stymulowanie i usprawnianie funkcji psychomotorycznych: percepcji wzrokowej, słuchowej, kinestetyczno-ruchowej

·    Ułatwienie dzieciom opanowania umiejętności czytania i pisania

·    Doskonalenie umiejętności w czytaniu i pisaniu (w tym praca nad ortografią)

Zajęcia odbywają się w grupach 2-4-osobowych, 1-2 razy w tygodniu.

Regulamin zajęć terapii pedagogicznej:

1. Udział dziecka w zajęciach oparty jest na zasadzie regularności i systematyczności ćwiczeń aż do znaczącej  poprawy w zakresie umiejętności czytania i pisania (w tym ortografii).
  2. Zajęcia terapii pedagogicznej są dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka.
  3. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązują się regularnie i konsekwentnie wykonywać zalecenia nauczyciela terapeuty.
  4. Wykluczone są zachowania dziecka uniemożliwiające pracę innym uczniom w grupie.
  5. Cztery nieusprawiedliwione nieobecności oraz uporczywe niestosowanie się do zaleceń nauczyciela terapeuty powodują skreślenie z listy dzieci uczęszczających na zajęcia i objęcie terapią następnego dziecka potrzebującego pomocy.