• DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU

Terminarz spotkań znajduje się na tablicy Samorządu Uczniowskiego

Zapraszamy.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aby uczcić ten doniosły fakt w historii naszego kraju, uczniowie klasy IV-VI przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. Występujący przypomnieli drogę Polaków do wolności oraz najważniejsze fakty związane z historią naszego narodu. Dopełnieniem całości były pięknie recytowane wiersze oraz pieśni patriotyczne, wykonane przez uczniów, takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Krakowiak Kościuszki”, „Pałacyk Michla”, „I Brygada” czy „Siekiera motyka”

Na zakończenie chór szkolny pięknie zaśpiewał piosenkę „Biały krzyż” Uczniowie w skupieniu uczestniczyli  w niecodziennej lekcji historii.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

17 września zorganizowaliśmy w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Chcieliśmy zainteresować uczniów udziałem i kandydowaniem  w wyborach do władz samorządów uczniowskich.

Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem, angażowały społeczność uczniowską, co zaowocowało wysoką frekwencją.

Przewodniczącą została Gabrysia Tomala z klasy 6/1

Zastępcami: Krystyna Paszko z klasy 5/2 i Jan Samocki z klasy 5/1

Zwycięzcom gratulujemy

PROJEKT „ZNAM SWOJE PRAWA, ZNAM PRAWA INNYCH”

W roku szkolnym 2013/2014 kontynuujemy realizację projektu.

Celem jego jest:

• Zapoznanie uczniów z prawami dziecka
          • Poznanie treści Konwencji o Prawach Dziecka
          • Uświadomienie uczniom jak należy interpretować, rozumieć i korzystać ze swoich praw, jak przestrzegać praw innych osób oraz jak bronić własnych praw
          • Kształtowanie postawy obywatelskich – empatii, asertywności, współpracy, kreatywności, prezentacji własnych pomysłów, komunikowania się.

Przedstawiciele poszczególnych klas wylosowali już jedno z praw dziecka.

Każda klasa powinna do 15 października 2013r. :

• Przygotować plakat symbolizujący wylosowane przez klasę prawo kl.- I-VI
          • Przygotować prezentację multimedialną – komiks dotyczący wylosowanego prawa; kl. IV-VI
          • Przygotować  wiersz dotyczący wylosowanego prawa, kl. I-III
          • Chętne klasy mogą skomponować piosenkę o  prawach dziecka

Prawo do nauki

Klasa 1/1

Prawo do wypoczynku i czasu wolnego

Klasa 1/3

Prawo do życia i rozwoju

Klasa 2/1

Prawo do wychowania w rodzinie

Klasa 3/1

Prawo do ochrony zdrowia

Klasa 1/1

Prawo do życia bez przemocy i poniżania

Klasa 3/2

Prawo do prywatności

Klasa 2/2

Prawo do dostępu do informacji

Klasa 4/1

Prawo do tożsamości

Klasa 4/2

Prawo do swobodnego wyrażania własnych poglądów  i przekonań we wszystkich prawach dotyczących dziecka

Klasa 5/2

Prawo do swobody myśli, wyznania i sumienia

Klasa 6/2

Prawo do swobodnego zrzeszania się (stowarzyszania)

Klasa 6/1

Prawo do socjalnej ochrony i pomocy ze strony państwa

Klasa 4/3

Prawo do ochrany przed  używaniem środków szkodliwych dla zdrowia

Klasa 5/1

Finał zaplanowany został na 20 listopada 2013r.

PROJEKT „LUBIMY CISZĘ”

Kolejny raz realizować będziemy projekt, którego głównym celem jest propagowanie spokojnego zachowania oraz zwrócenie uwagi wszystkich uczniów na korzyści, jakie niesie ze sobą ciche zachowanie  w czasie przerw na korytarzach szkolnych, w stołówce szkolnej  i świetlicy.

Zachęcamy Was do zgłaszania swoich propozycji i pomysłów związanych z formułą tegorocznej edycji projektu.