Konkurs biblioteczny „Warto czytać”

Klasy I - III

Zapraszam uczniów z klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Warto czytać”. Waszym zadaniem będzie wykonanie plakatu reklamującego bibliotekę szkolną. Prace można wykonać samemulub w zespole dwuosobowym.

Plakat może być wykonany dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, kolaż, wydzieranka, wycinanka), rozmiar A4 lub większy. Prace przynosicie do biblioteki szkolnej, do końca kwietnia. Dodatkowe informacje o konkursie otrzymasz w bibliotece szkolnej lub od łączników z biblioteką.

Klasy IV - VII

Zapraszam uczniów z klas IV-VII do udziału w konkursie „Warto czytać”. Waszym zadaniem będzie wykonanie reklamy biblioteki szkolnej (plakat, reklama radiowa lub telewizyjna). Prace można wykonać samemu lub w zespole dwuosobowym.

Gotowe zadanie przynosicie do biblioteki szkolnej, do końca kwietnia. Dodatkowe informacje o konkursie otrzymasz w bibliotece szkolnej lub od łączników z biblioteką.

WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

Klasy I - III

„Ilustracja do wybranej legendy warszawskiej”

I miejsce: Gabriela Kocimowska (kl. III4)

II miejsce: Pola Sajkowska (kl. III3)

III miejsce: Antonina Cichosz (kl. II2)

Wyróżnienia: Klaudia Sochacka (kl. I1), Zofia Pol (kl. II2), Franciszek Redzimski (kl. II2), Oliwia Edyk (kl. III3)

„Poznajemy legendy warszawskie”

I miejsce: Bartłomiej Pieszczurykow (kl. II1)

Zofia Wróbel (kl. III1)

II miejsce: Nina Daczkowska (kl. III2)

III miejsce: Gabriela Kocimowska (kl. III4)

IV miejsce: Krzysztof Wikarczyk (kl. II2)

Klasy IV - VII

„Poznajemy przygody Bromby”

I miejsce: Antonina Kocimowska (kl. VI1)

II miejsce: Pola Pułkowska (kl. IV1)

III miejsce: Ada Gołębiewska (kl. IV3)

Wyróżnienia: Dominika Pokora (kl. IV3), Marta Konopka (kl. VI1)

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie dziękuję.

Podziekowanie.pdf

Konkursy biblioteczne dla klas I - III

Jeśli lubisz rysować, malować, wyklejać itp. to  zapraszam Cię do konkursu plastycznego na najładniejszą ilustrację do wybranej legendy warszawskiej. Technika dowolna. Rozmiar pracy A4 lub A3. Termin przynoszenia prac - 9.02.2018r.

Uczniów klas drugich i trzecich, którzy lubią czytać zapraszam do konkursu czytelniczego. Dzieci, które chciałyby wziąć w nim udział proszone są o przeczytanie do 9.02.2018 r. następujących legend Wandy Chotomskiej :

1. Legenda o Lechu, Czechu i Rusie.

2. Legenda o Warsie i Sawie.

3. Legenda o Bazyliszku.

4. Legenda o Złotej Kaczce.

Konkurs czytelniczy dla klas IV - VII

„Poznajemy przygody Bromby”

Uczniów klas IV - VII, którzy lubią czytać zapraszam do udziału w konkursie „Poznajemy przygody Bromby”. Waszym zadaniem będzie przeczytanie książki Macieja Wojtyszki „Bromba i inni”  i odpowiedzenie na pytania z nią związane. Książkę należy przeczytać do 9.02.2018.r. Dodatkowe informacje o konkursie otrzymasz w bibliotece szkolnej
lub od łączników z biblioteką.

Nowości

Drodzy uczniowie, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dotyczącego wspierania bibliotek  szkolnych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. We wrześniu zbierałam od was propozycje książek, które chcielibyście znaleźć w naszej bibliotece. Część z proponowanych tytułów można już wypożyczać. Zapraszam.