HARMONOGRAM IMPREZ, UROCZYSTOŚCI I KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

Konkurs plastyczny: "Jesienne bukiety" X  2018
Turniej Connect XII 2018
Konkurs literacki"Świąteczne rymowanki" XII 2018
Konkurs plastyczny: "Stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne"

XII 2018

IV 2019

Konkurs plastyczny: "Pani Zima" XII  2018
Konkurs piosenki I 2019
Turniej" Farmera" II półrocze
Konkurs rzutu samolotem na odległość II półrocze
Turniej warcabowy I 2019
Konkurs recytatorski II 2019
Konkurs plastyczny '"Wiosna to pora radosna" III 2019
Turniej szachowy III/IV  2019
Konkurs fotograficzny:  ""Zdjęcie, które pachnie". V 2019
Konkurs plastyczny "W świecie dinozaurów" IV  2019
Turniej piłki nożnej V/VI 2019
Najsprawniejszy świetliczak V 2019

Turniej warcabowy

14 stycznia br.  odbył się w naszej świetlicy Turniej warcabowy.  Celem Turnieju  była integracja uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika.

Zwycięzcami  konkursu zostali:

Maciej z klasy 12 i Marcin z klasy 42.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Katarzyna  Kolk, Agnieszka Marczyk

Niech świąteczne rymowanki w konkursowe staną szranki………

Czas przedświąteczny jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich talentów artystycznych. Dlatego też po raz kolejny odbył się konkurs literacki „Świąteczne rymowanki”. Wszystkie rymowanki były naprawdę literacko doskonałe. Gratulujemy nagrodzonym autorom: Ewie z 2/1, Frankowi z 3/2, Oliwii z 4/3 i Patrycji z 6/3.
Krystyna Tylkowska, Ewa Kietlińska

Turniej Connect

17 grudnia,  w świetlicy, odbył się turniej  gry logicznej Connect. Wzięli w nim  udział uczniowie z klas I-IV.

Laureatami zostali:

Oliwia i Jerzy z  klasy 32 oraz Bartek z klasy 43.

Wszystkim uczestnikom i finalistom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk

Wizyta w DPS „ Chemik”

Przed Świętami nasi uczniowie odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „ Chemik”. Pokazali piękne przedstawienie jasełkowe oraz złożyli świąteczne życzenia. Młodzi aktorzy wywołali mnóstwo radości i wzruszeń, dzięki nim na wielu twarzach zagościł uśmiech.

s. Maristella, Katarzyna  Kolk, Agnieszka Marczyk

Spotkanie z Mikołajem

W czwartek 6 grudnia zaszczycił nas swoją wizytą Mikołaj - niezwykły, najgoręcej w grudniu oczekiwany gość. Wszystkie świetliczaki powitały go z entuzjazmem, spodziewały się bowiem prezentu z czarodziejskiego worka. Ich nadzieje okazały się zresztą całkowicie uzasadnione.

Spotkanie z Mikołajem poprzedziła inscenizacja, przygotowana przez  dziewczynki z klas drugich i piątych, zatytułowana Zimowa opowieść. To było fantastyczne popołudnie, pełne wrażeń, radości i zadumy. Wszystkie świetliczaki poczuły, że Święta tuż tuż.

Andrzejki

Andrzejki  w świetlicy były okazją do poznania tradycji i obrzędów ludowych oraz dobrej zabawy. Dzieci z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowały magiczne bileciki, na których  widniały nazwy zawodów przyszłości.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, z których  dowiadywały się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jaka będzie ich sympatia, co dobrego wydarzy się w najbliższym czasie.

Była też dobra muzyka ,wszyscy bawili się wesoło.

Agnieszka Marczyk

Wystawa ”Bohaterowie polskich książek”

W ramach promocji czytelnictwa przygotowaliśmy wystawę towarzyszącą, zatytułowaną „Bohaterowie polskich książek”. Prezentujemy tam ilustracje przedstawiające najciekawsze postacie literackie z książek, na których  wychowali się rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Zachęcamy do oglądania   i inspirowania się naszymi tytułami przy wyborze lektur na długie, jesienne  i zimowe wieczory.

K. Kolk,  A. Maciejewska, A. Marczyk

"Jesienny bukiet"

W świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny Jesienny bukiet. Wzięła w nim udział duża grupa uczniów z klas 1-4. Dzieci wykonały piękne prace z ususzonych kolorowych liści. Prace te umieszczono na wystawce w sali głównej świetlicy, można je też obejrzeć na stronie naszej szkoły.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce -  Laura z kl.1/2
II miejsce - Laura z kl.4/4
III miejsce- Julia z kl.1/2
wyróżnienia: Hela z 1/2 i Staś z 1/3.

W plebiscycie publiczności (głosowali uczniowie i nauczyciele ze świetlicy) najwięcej głosów oddano na pracę Julii -
z klasy 4/4. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Grażyna Tokarska

1 listopada- Pamiętamy!

Już niedługo listopad- czas poświęcony wspominaniu tych, którzy odeszli.  W świetlicy przygotowaliśmy wystawkę wprowadzającą w refleksyjną tematykę Wszystkich Świętych.

Agnieszka Marczyk

Pasowanie Świetlików.

W środę 24 października odbyło się Pasowanie Świetlików. Uczniowie klas pierwszych odgadywali zagadki, śpiewali raperską piosenkę o naszej świetlicy, a na zakończenie dostali okolicznościowe dyplomy, podarunki i zdrowe przekąski. Kochani, teraz już jesteście pełnoprawnymi Świetlikami.

Bożena Stępniewska