• Projekt 2013/2014

• „Międzykulturowość w Dziesiątce”  2013/2014 r.

W bieżącym roku szkolnym będziemy zachęcać naszych uczniów do zgłębiania i poznawania kultury krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Lichtensteinu.

W projekcie wezmą udział wszystkie klasy. Dzieci wykonają prace plastyczne, które mamy nadzieję zaprezentować podczas wystaw w DK Rakowiec oraz w siedzibie WSM Rakowiec. Starsi uczniowie przygotują prezentacje multimedialne oraz zgadywanki i quizy dla najmłodszych. Planujemy również cykliczne wystawy gazetek na temat historii, kultury i sztuki wymienionych krajów, a także przygotowanie i wyeksponowanie słowniczka zwrotów grzecznościowych w języku niemieckim.

Nowym doświadczeniem będzie dziecięca debata nad aktualnością przesłania płynącego z baśni braci J. i W. Grimmów. Pragniemy uświadomić dzieciom, że w świecie tych baśni panowało niezachwiane prawo moralne - dobro i przezorność pokonywały wszelką niegodziwość.

Na czerwcowy finał będący podsumowaniem rocznej pracy nad projektem  przygotowujemy występy sceniczne, a wśród nich: inscenizację baśni, tańce i piosenki niemieckie. Wtedy także zaprezentują się zwycięzcy Szkolnego Festiwalu Talentów. Jak co roku, nie zabraknie kulinarnych przysmaków do degustacji.

Na występy i prezentacje finałowe oprócz uczniów i nauczycieli zaproszeni zostaną goście współpracujący ze szkołą przy realizacji projektu i chętni rodzice oraz przyjaciele szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkie dzieci z klas I – VI oraz Rodziców.

Koordynator projektu – Katarzyna Zakrzewska

Harmonogram projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce”

ETAPY

TERMINY