Finał rok szkolny 2012/13

Finał projektu "Międzykulturowość w Dziesiątce" 2012/2013

21 marca 2013r. odbył się finał trzeciej edycji projektu „Międzykulturowość  w Dziesiątce”. Tym razem prezentowaliśmy Litwę, Syrię i Wielką Brytanię – kraje, z których pochodzą niektórzy uczniowie.

Prezentacje i występy sceniczne oraz wystawy dotyczyły historii, kultury oraz obyczajów tych państw.

Klasa 6/2 przedstawiła wzruszającą inscenizację baśni litewskiej, a dziewczęta z klasy 6/1 zaprezentowały się w egzotycznym tańcu. Także najmłodsi, uczniowie z klas I – III przygotowali tańce, wiersze i piosenki.

Przenosząc się do Wielkiej Brytanii przywołaliśmy tradycję dorocznych wyścigów konnych, w Epsom pod Londynem, gdzie prawdziwe damy prezentują się w okazałych kapeluszach. Tak więc i my podziwialiśmy fantazyjne nakrycia głowy przygotowane przez każdą klasę.

Jak zwykle w realizację projektu aktywnie włączyli się również rodzice uczniów. To dzięki nim mogliśmy skosztować egzotycznych i polskich potraw podczas degustacji.

Po rozkoszach podniebienia przyszedł czas na zagadki i zadania związane z omawianymi krajami.

Wszystkie klasy otrzymały podarunki – gry planszowe o tematyce geograficzno – przyrodniczej ufundowane przez Radę Rodziców.

Finałowy wieczór był okazją do miłego spotkania i integracji uczniów i przyjaciół szkoły.

Koordynator Projektu – Katarzyna Zakrzewska