Finał rok skolny 2011/12

Nagłówek

Finał projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce” 2011/12

Finał drugiej edycji projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce” odbył się 21 marca 2012r. Dzieci zaprezentowały wystawy dotyczące Rosji, Turcji i USA – krajów, z których pochodzą niektórzy uczniowie.

Finałowe występy i prezentacje dotyczyły kultury i obyczajów tych właśnie państw.

Klasa 4/2 przedstawiła inscenizację rosyjskiej baśni „O rybaku i rybce”, a klasa 5/2  - „O dwunastu miesiącach”.

Klasa 6/1 pokazała prezentację multimedialną dotyczącą pobytu grupy uczniów na Ukrainie, w ramach projektu „Ochota dla Tradycji”.

Dziewczęta z klasy 5/1 zaprezentowały się jako cheerleaderki w dynamicznym tańcu  z pomponami.

W realizację tegorocznego projektu aktywnie włączyli się również rodzice uczniów.

Pan Jarosław Kupść zaprezentował przepiękny film o osobliwościach przyrodniczych USA, pani Jodie Baltazar pomogła w przygotowaniu tańca i piosenki amerykańskiej dzieciom z klasy 3/3, a pan Cemil Yilmaz ciekawie opowiadał o zwyczajach tureckich.

To dzięki ich staraniom podczas degustacji potraw stoły wręcz uginały się od przysmaków.

Dzieci chętnie rozwiązywały rebusy i zagadki o Rosji, Turcji i USA.

Akcentem polskim tego wieczoru było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najciekawszą Marzannę.

Po raz kolejny projekt „Międzykulturowość w Dziesiątce” był okazją do spotkania i integracji społeczności i przyjaciół naszej szkoły.

Koordynator projektu – Katarzyna Zakrzewska