"Przyszłość Spełnionych Marzeń"

Z radością i dumą zawiadamiamy o kolejnym sukcesie naszych uczniów. W poniedziałek, 21 stycznia br. uczestniczyliśmy w uroczystym koncercie w MDK Ochota przy ul. Rokosowskiej, na którym jedenaścioro dzieci z klas 2-8 odebrało nagrody i wyróżnienia w XVII Konkursie "Przyszłość Spełnionych Marzeń". Braliśmy udział we wszystkich kategoriach konkursowych: literackiej, recytatorskiej, plastycznej, fotograficznej oraz wokalnej. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Laureaci Konkursu:

Oliwia Goszczycka 8/1 - kat. recytatorska

Ada Gołębiewska 5/3 - kat.literacka

Aleksandra Latecka 6/2 - kat. literacka

Karolina Rudnik 6/2 - kat. literacka

Kamil Trepczyński 6/2 - kat. fotograficzna

Michał Szczęsny 5/3 - kat. plastyczna

Eliza Wojciechowska 6/3 - kat. fotograficzna,

Marianna Maj 3/2 - kat. recytatorska

Antonina Cichosz 3/2 - kat. recytatorska

Pola Pułkowska 5/1 - kat. literacka i wokalna

Karolina Kowalska 2/2 - kat. wokalna

Katarzyna Zakrzewska

WYNIKI KONKURSU WOKALNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO YOU CAN SING

1 miejsce - Alicja Kutyła i Zofia Wróbel z klasy 4/1

oraz  Matylda Tracz i Anna Zięcik z klasy 5/2

2 miejsce - Pola Pułkowska z klasy 5/1

3 miejsce - Maria Karolak z klasy 5/1

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział  w konkursie. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na apelu po feriach.

Aneta Dominiczak

Wyniki literackiego konkursu

pt. "Opowieść przedmiotu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę":

1. miejsce - Ada z klasy 5/3

2. miejsce - Michał. z klasy 5/3

3. miejsce - Klara z klasy 8/1

wyróżnienie - Karolina z klasy 6/2.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na najbliższym apelu.

Alicja Zarzycka

Zakończył się konkurs fotograficzny: „Cztery łapy”

Gratuluję zwycięzcom, którymi są:

Kamil z klasy 6/2 – I  miejsce,

Emilka z klasy 5/1 – II miejsce,

Gabrysia z klasy 4/4,

Wiktoria z klasy 5/2 – ex aequo  III miejsce

Wystawę można jeszcze oglądać w hallu szkoły.

Zachęcam do udziału w kolejnych konkursach fotograficznych

Organizator – Elżbieta Kołomyjska

Mistrzostwa Dzielnicy w tenisie stołowym dziewcząt

Podczas Mistrzostw Dzielnicy Ochota w tenisie stołowym, które odbyły się 20 listopada br. naszą szkołę reprezentowała Karolina i Klaudia z klasy 6/3. Do finału dziewczęta dotarły bez najmniejszych problemów, prezentując świetną formę fizyczną i znakomite przygotowanie techniczne.  W meczu finałowym trafiły na równego sobie przeciwnika, walczyły punkt za punkt, rywalizacja była bardzo zacięta. Po emocjonującej grze puchar i dyplom za pierwsze miejsce w dzielnicy powędrował do naszych dziewcząt...co oznacza awans do finału Warszawskiej Olimpiady Młodzieży! Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym reprezentantkom dalszych sukcesów.

Katarzyna Mora

„100 BOHATERÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno - Plastycznym ,,100 bohaterów na 100 lat niepodległości”, pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Nadia Kur z klasy 5/1 znalazła się w gronie laureatów, otrzymując wyróżnienie.

Celem przedsięwzięcia  było kształtowanie świadomej postawy patriotycznej i obywatelskiej, motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych, poszerzenie wiedzy historycznej, kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i zainteresowania wydarzeniami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu banknotu o nominale 100 zł. Na awersie banknotu należało umieścić wizerunek jednego z wielu lokalnych bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski (od 1772 r. do 1989 r.)

Monika Chodurska

III miejsce w zawodach "Pływamy z Ochotą"!

W sobotę 6 października br. w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy Dzielnicy Ochota przy ul. Rokosowskiej 10 odbyły się drużynowe zawody pływackie "Pływamy z Ochotą". Reprezentanci z klas drugich i trzecich dzielnie walczyli i zdobyli III miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Karolina Seheń

Dzień Patrona Szkoły (15 października 2018)

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Jak co roku, stoi przed nami nie lada wyzwanie. W związku z uroczystymi obchodami Dnia Patrona Szkoły połączonymi ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej zachęcamy wszystkie klasy naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach dotyczących naszego patrona oraz epoki, w jakiej przyszło mu żyć.

Pierwszy konkurs to rywalizacja plastyczna. Każda klasa musi wykonać ramę do obrazu. Technika jest dowolna, kolorystyka też. Liczy się estetyka, kreatywność i ogólne wrażenie ramy z obrazem. Klasy 1-5 robią ramę do portretu Grzegorza Piramowicza, klasy 6-8-ramę do wylosowanego obrazu Bernarda Belotta Canaletta. Obrazy zostaną przekazane klasom w najbliższym tygodniu. Wykonane i podpisane ramy wraz z obrazami należy oddać do 12 października br. do pani Alicji Zarzyckiej (sala 43).

Dwa następne konkursy dotyczą klas 5-8. Jak co roku, należy wytypować dwuosobową drużynę, która weźmie udział w sesji o Grzegorzu Piramowiczu. Quiz odbędzie się 15 października w sali gimnastycznej. Materiały do nauki przekażemy wychowawcom.

Trzeci konkurs jest literacki. Wszystkie klasy 5-8 muszą napisać list od Grzegorza Piramowicza do swojej klasy. Długość listu i jego treść jest dowolna. Liczy się pomysłowość, ale też zachowanie formy listu, no i oczywiście poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna. Wydrukowane listy należy przekazać do pań polonistek: p. K. Zakrzewskiej, p. A. Zarzyckiej i p. J. Zieńkowskiej w nieprzekraczalnym terminie 12 października br.(piątek). Na zwycięskie klasy czekają nagrody. Zachęcamy wszystkich do udziału i prosimy wychowawców o monitorowanie przygotowań.