Dzień Patrona Szkoły (15 października 2018)

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Jak co roku, stoi przed nami nie lada wyzwanie. W związku z uroczystymi obchodami Dnia Patrona Szkoły połączonymi ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej zachęcamy wszystkie klasy naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach dotyczących naszego patrona oraz epoki, w jakiej przyszło mu żyć.

Pierwszy konkurs to rywalizacja plastyczna. Każda klasa musi wykonać ramę do obrazu. Technika jest dowolna, kolorystyka też. Liczy się estetyka, kreatywność i ogólne wrażenie ramy z obrazem. Klasy 1-5 robią ramę do portretu Grzegorza Piramowicza, klasy 6-8-ramę do wylosowanego obrazu Bernarda Belotta Canaletta. Obrazy zostaną przekazane klasom w najbliższym tygodniu. Wykonane i podpisane ramy wraz z obrazami należy oddać do 12 października br. do pani Alicji Zarzyckiej (sala 43).

Dwa następne konkursy dotyczą klas 5-8. Jak co roku, należy wytypować dwuosobową drużynę, która weźmie udział w sesji o Grzegorzu Piramowiczu. Quiz odbędzie się 15 października w sali gimnastycznej. Materiały do nauki przekażemy wychowawcom.

Trzeci konkurs jest literacki. Wszystkie klasy 5-8 muszą napisać list od Grzegorza Piramowicza do swojej klasy. Długość listu i jego treść jest dowolna. Liczy się pomysłowość, ale też zachowanie formy listu, no i oczywiście poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna. Wydrukowane listy należy przekazać do pań polonistek: p. K. Zakrzewskiej, p. A. Zarzyckiej i p. J. Zieńkowskiej w nieprzekraczalnym terminie 12 października br.(piątek). Na zwycięskie klasy czekają nagrody. Zachęcamy wszystkich do udziału i prosimy wychowawców o monitorowanie przygotowań.

Szkolny konkurs fotograficzny: „Cztery łapy”

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 3-8.

2. Należy wykonać zdjęcia zgodnie z tematem konkursu i wybrać jedno, dwa  lub trzy, według Was, najlepsze.

3. Wywołane zdjęcia w formacie 13x18 należy dostarczyć do p. Elżbiety Kołomyjskiej lub wychowawcy klasy w terminie do 19 października 2018r.

4. Każde zdjęcie powinno być opisane na odwrocie i zawierać tytuł konkursu, imię i nazwisko uczestnika, klasę.

5. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie w hallu szkoły.

6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 28 października 2018r. w wyniku głosowania nauczycieli oraz po trzech przedstawicieli klas.

Życzę dobrej zabawy!

-organizator konkursu – Elżbieta Kołomyjska.

Konkurs literacki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Drodzy uczniowie klas V-VIII! W tym roku obchodzimy bardzo ważną uroczystość, tzn. 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny. Z tej okazji proponujemy Wam wzięcie udziału w konkursie literackim pt. „Opowieść przedmiotu na stulecie Polski”.

Napisz na komputerze opowiadanie w narracji 1-osobowej, czyli jakbyś Ty był tym przedmiotem. Rzecz może być dowolna (znaczek, pióro, książka, dom itd.), ale realistyczna. W tok narracji wpleć dialog, opis, list lub inaczej uatrakcyjnij pracę. Nadaj opowiadaniu ciekawy, intrygujący tytuł. Niech przedmiot w swojej opowieści w jakiś sposób nawiąże do historii naszej ojczyzny, a najlepiej do 100 ostatnich lat. Pamiętaj o poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Twoja praca nie powinna być krótsza niż dwie strony, ale też nie za długa.

Opowiadania (podpisane) oddajemy pani Alicji Zarzyckiej w nieprzekraczalnym terminie

31 października br. (środa). Zachęcamy do udziału!!!!