• Poznajemy twórczość Astrid Lindgren

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III zapoznawali się z twórczością Astrid Lindgren.  W ramach projektu została wykonana gazetka „Życie i twórczość Astrid Lindgren”, uczniowie klas II-III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Poznajemy twórczość Astrid Lindgren oraz zorganizowano dwa konkursy:

a) czytelniczy „Czy znasz przygody Pippi Pończoszanki?”

b) plastyczny „Ilustracja do wybranej książki Astrid Lindgren”

Podsumowaniem projektu była impreza: "Spotkanie z Pippi"

SPOTKANIE Z PIPPI

W środę, 18 marca, odwiedziła naszą szkołę Pippilotta Viktualia Firanella Złotmonetta Pończoszanka, czyli Pippi. Już tydzień wcześniej  klasy  I – III otrzymały  listy dziewczynki, w których przekazała każdej klasie zadanie: narysowanie jej portretu, pokolorowanie czarnobiałych zdjęć Pippi, wymyślenie zagadek, przygotowanie kołysanki oraz ustalenie, co może oznaczać wymyślone przez Pippi słowo – „kumbenkat”. Uczniowie bardzo starannie wykonali swoje zadania i nie mogli doczekać się wizyty baśniowego gościa.

W środę o godzinie 11:00 przybyła wesoła psotnica. Opowiedziała uczniom swoje zwariowane przygody i obejrzała przygotowane przez klasy zadania. Bardzo podobały jej się wszystkie prace. Następnie nauczyła dzieci swojej ulubionej zabawy -  „Róbcie to, co John”.

Po zabawie Pippi poczuła zmęczenie i postanowiła się chwilkę zdrzemnąć. Poprosiła klasę II3 o zaśpiewanie przygotowanej wcześniej kołysanki, ponieważ nie może nawet zmrużyć oka bez kołysanki.

Po przebudzeniu zaprosiła uczniów do kolejnych wesołych zabaw. W międzyczasie  przypomniało się jej, że obiecała pani bibliokartce rozdać nagrody zwycięzcom konkursów: „Ilustracja do wybranej książki Astrid Lindgren” i „Czy znasz przygody Pippi Pończoszanki?”.

Czas na zabawie bardzo szybko mijał i baśniowa postać musiała wrócić do swojej książki. Na zakończenie spotkania  Pippi rozdała klasom dyplomy, „Pierniczki Pippi”, które sama upiekła oraz pigułki z arbuza, które sprawią, że dzieci nigdy nie dorosną. Uczniowie poznali również  zaklęcie, które mają wypowiedzieć: „Pigułko z arbuza, ja nie chcę być duza”. Dziewczynka podziękowała  uczniom za miłą zabawę  i wróciła do „Willi Śmiesznotki”.

Dzieciom bardzo spodobała się zwariowana dziewczynka i jej szalone przygody. Ciekawe, kto odwiedzi naszą szkołę za rok?