• Nasze spotkania z literackimi bohaterami książek dla dzieci

Cele projektu:

1. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
          2. Zapoznanie uczniów z wybranymi utworami.
          3. Rozwijanie i pobudzanie aktywności dzieci.
          4. Rozwijanie wyobraźni.
          5. Rozwijanie kreatywności.
          6. Rozwijanie zdolności estetycznych
          7. Kształtowanie u uczniów motywacji do udziału w konkursach.

Głównym celem projektu jest propagowanie wśród uczniów czytelnictwa jako jednej    z form spędzania wolnego czasu. W tym celu uczniowie klas I-III poznają twórczość wybranych autorów książek dla dzieci. Aby lepiej trafić do najmłodszego odbiorcy, wykorzystuje się gry i zabawy.  Dzięki projektowi uczniowie mają nie tylko poznać wartościową literaturę, ale również rozwijać swoją wyobraźnię, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz dobrze się bawić. Zadaniem projektu jest ponadto ujawnianie, stymulowanie i rozwijanie uzdolnień naszych uczniów.

Projekt obejmuje gazetki przybliżające twórczość, którą w danym roku się zajmujemy, dwa konkursy (plastyczny i czytelniczy lub literacki) oraz imprezę podsumowującą dla wszystkich uczniów klas I – III. Co roku do naszej szkoły zostaje „zaproszona” jakaś literacka postać, która opowiada o sobie i swoich znajomych oraz prowadzi zabawy i zadania dla wszystkich uczniów.

Planowane efekty projektu:

1. Zachęcenie uczniów do wybierania wartościowych pozycji literackich.
          2. Odkrycie u dzieci talentów poetyckich, plastycznych.
          3. Uświadomienie  uczniom, że czytanie jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.
          4. Ułatwienie i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy na temat wybranych utworów literackich.
          5. Satysfakcja dzieci z sukcesów płynących z udziału w konkursach.