Finał roku szkolnego 2013/14

Finał projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce” – kraje niemieckojęzyczne

12 czerwca 2014r. odbył się finał  projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce”. Goście i przyjaciele szkoły mieli okazję, by obejrzeć występy sceniczne, prezentacje, wystawy. Uczniowie klasy 4/3 zaprezentowali się w tańcu tyrolskim i w inscenizacji baśni  J.i W. Grimm pt. „Pani Zamieć”.

Klasa 6/2 przybliżyła zebranym w nioski z debaty na temat przesłania płynącego z utworów braci Grimm.

Cezary i Aleksandra z klasy 5 przepięknie zatańczyli walca wiedeńskiego i składankę tańców latynoamerykańskich.

Nie zabrakło oczywiście występów w języku niemieckim. Marysia z klasy 2 z uczuciem zagrała na skrzypcach arię z „Kantaty chłopskiej” J. S. Bacha.

Na koniec zaprezentowali się laureaci szkolnego festiwalu talentów. Zuzia i Julia z klasy 4/3 zaśpiewały piosenki z filmów, a Martyna z klasy 5/1 wystąpiła w gimnastycznym układzie gimnastycznym z obręczą.

Podczas degustacji mogliśmy spróbować wykwintnego smaku austriackich tortów, niemieckich kiełbasek i szwajcarskich serów.

Dziękujemy za ten miły wspólny wieczór.

Koordynator projektu: Katarzyna Zakrzewska