• I Ochockie Dni Przeciw Depresji

          • Szanowni Państwo,

            w imieniu Pani Burmistrz Doroty Stegienki - zapraszam Państwa, abyście zapoznali się i skorzystali z bezpłatnej oferty wsparcia m.in. psychologicznego w ramach „I Ochockich Dni Przeciw Depresji”.

            Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Eksperci przewidują, że do 2030 roku stanie się także pierwszą najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową na świecie. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w Polsce – około 4 miliony.

            Depresja to choroba jak każda inna np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze.

            Depresja nie jest oznaką słabości!

            Choroba ta dotyka ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci czy statusu społecznego. Depresja nie jest tylko chwilowym obniżeniem nastroju, ale chorobą, która utrudnia bądź nawet uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Obniżony/obojętny nastrój, smutek, brak energii, utrata sprawności intelektualnej, pesymistyczne widzenie przyszłości, niska samoocena, brak zainteresowania czynnościami, które dotychczas sprawiały przyjemność, zaburzenia rytmu snu i czuwania, zmniejszony/zwiększony apetyt - to typowe objawy depresji.

            Depresja odbiera radość życia i jest przyczyną cierpienia psychicznego. Skutki nieleczonej depresji bywają bardzo poważne. Najpoważniejszym z nich jest samobójstwo.

            Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – 23 lutego - próbuje przełamywać istniejące stereotypy w społeczeństwie dotyczące depresji oraz osób chorych. Niestety wciąż panuje przekonanie, że depresja nie jest chorobą, a osoba, która konsultuje się z psychiatrą cierpi na chorobę psychiczną. Depresja nazywana jest chorobą duszy i ciała, zaś bagatelizowane objawy mogą przyczynić się do samobójstwa. 

            W dzielnicy Ochota zorganizowaliśmy „I Ochockie Dni Przeciw Depresji’, aby pokazać, że depresja może dotknąć każdego i nie powinniśmy się jej wstydzić.

            Zebraliśmy informację o działaniach wspierających osoby będące w depresji lub chcące im pomóc, które różne organizacje pozarządowe i instytucje - realizują w naszej dzielnicy. Zależy nam, aby każdy mógł skorzystać ze wsparcia m.in. psychologicznego.

            Na plakatach informujących o naszym wydarzeniu znajdziecie Państwo informację o:

            - bezpłatnej ofercie pomocowej w naszej dzielnicy dla: dzieci, młodzieży, rodziców, osób w starszym wieku oraz innych mieszkańców,

            - miejscach na terenie Warszawy i całej Polski, które świadczą pomoc osobom w depresji,

            - stronach internetowych, które poświęcone są tematyce depresji.

            W naszym wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Białobrzeskiej 26, pokój nr 6 - już od dzisiaj do 28 lutego dyżurują Panie psycholog. Z pomocy wsparcia psychologicznego i konsultacji mogą skorzystać: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie.

            Zapraszamy Państwa!

            eduresized_1(1).png

            eduresized_2_wykaz_konsultacji(1).png

            eduresized_3(1).png

            eduresized_4(1).png

            gdzie_szukac_pomocy(1).rtf

            PLAKAT(1).docx

          • Zagubione, ale odnalezione

          • Pod koniec listopada uczennice naszej szkoły swoim muzycznym występem uświetniły Jubileusz 95-lecia Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży Nr 5 im. Zofii Wędrychowskiej-Papuzińskiej, w którym brała również udział córka patronki biblioteki, pisarka, Pani Joanna Papuzińska. Gości jubileuszu witały rysunki wykonane przez świetliczaków naszej szkoły na podstawie utworów Joanny Papuzińskiej.

            Za cudowny występ muzyczny dziękujemy Dorocie z klasy 4/3, Zosi z 5/2, Marii z 7/1 oraz Julii z 8/3.

          • Pierwsze koty za płoty. Szkoła nie jest taka straszna!

          • Do naszej  szkoły zawitały przedszkolaki z Przedszkola nr 255 z Korotyńskiego, Przedszkola nr  59 z Pruszkowskiej i Przedszkola nr 241 z Trojdena. Dzieci zostały oprowadzone po szkole i później zostały zaproszone do biblioteki szkolnej na zajęcia. Przyszli uczniowie uważnie wysłuchali opowiadania, w grupach układali puzzle, oglądali książki, a na zakończenie spotkania namalowali  to, co spodobało się najbardziej, a były to:  gry planszowe i tańce w świetlicy, sala sportowa i komputerowa, wizyta w stołówce i rozmowa z kucharkami, sklepik, sala biologiczna z żyrafą i żółwiem oraz biblioteka.

            Do zobaczenia we wrześniu w jak najliczniejszym gronie!!!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Grzegorza Piramowicza
        • sp10@eduwarszawa.pl lub sp10@sp10.waw.pl
        • (22) 823-41-97
        • Szkoła Podstawowa Nr 10 ul. Jasielska 49/53 02 - 128 Warszawa Poland
        • sekretariat szkoły - dni powszednie w godzinach 7.30 – 15.30 Kamila Izbińska - dyrektor szkoły: - w dni otwarte w godzinach 17.30 – 19.30 - w pozostałe dni pracy po wcześniejszym umówieniu w sekretariacie szkoły Katarzyna Harmak - wicedyrektor szkoły: - w dni otwarte i zebrań w godzinach 17.30 – 19.30 - w pozostałe dni pracy po wcześniejszym umówieniu w sekretariacie szkoły
      • Logowanie