•         W tym roku nasz projekt edukacyjny „Międzykulturowość w Dziesiątce” obejmował Litwę, Gruzję i Ukrainę. Trudny czas pandemii pokrzyżował plany odnośnie zorganizowania hucznego finału z udziałem publiczności, lecz uczniowie nie zawiedli i nagraliśmy występy. Stworzony film został zaprezentowany w klasach. Tańce, piosenki i pieśni w wykonaniu młodzieży polskiej i ukraińskiej były nie tylko piękne, ale także wzruszające.

W projekcie przewidziano również konkurs plastyczny dla klas 4-8. Zadanie polegało na stworzeniu ciekawych lapbooków na temat historii, tradycji, kultury i sztuki wymienionych krajów. Powstało wiele naprawdę pomysłowych i interesujących prac, które pokazaliśmy wszystkim uczniom w czasie przerw. Autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez szkolną bibliotekę.

W galerii – zdjęcia, na których prezentujemy najciekawsze lapbooki.

Koordynator projektu – Katarzyna Zakrzewska