• "Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek"

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W tym dniu zaprosiliśmy dzieci do zabawy literackiej "Od słowa do słowa". 100 osób bawiło się w układanie łańcuchów wyrazów.

Akcję czytelniczą "Z książek się nie wyrasta - ulubiona książka z dzieciństwa" rozpoczęła Pani Dyrektor Kamila Izbińska, która  przeczytała uczniów klas drugich fragment książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn".

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawach.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Czytamy i dyskutujemy o ważnych dla nastolatków sprawach w bibliotekach szkolnych" zorganizowanym przez Fundację Civic Polonus i Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

W ramach tego projektu 26 kwietnia zostały przeprowadzone warsztaty psychologiczne "Jak zadbać o siebie i nie dać się stresowi?", które poprowadziła Pani Paulina, ekspertka z Klubu Młodzieżowego "Strefa wsparcia dla młodzieży".

"Płynie Wisła, płynie"

W kwietniu uczniowie klas pierwszych i drugich wzięły udział w lekcjach bibliotecznych "Płynie Wisła, płynie"  w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 68  zorganizowanych w ramach Warszawskiej Inicjatywy Edukacyjnej.

"Spacer po Ochocie"

21 kwietnia uczniowie klasy 2/2 odbyli spacer po Ochocie, w trakcie którego wysłuchali ciekawostek dotyczących naszej dzielnicy. Po spacerze wzięli  udział w lekcji bibliotecznej połączonej z przedstawieniem teatrzyku kamishibai w Bibliotece na Skarżyńskiego, gdzie wysłuchali legendy o Wiśle i stworzyli  swoje własne historie na podstawie wylosowanych obrazków umieszczonych na kostkach.

Dziękujemy pracownikom Biblioteki "Skarżyńskiego" za ciekawe spotkania.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

3 kwietnia w bibliotece świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na przerwach uczniowie brali udział w licznych zabawach literackich. Ogromnie dziękuję  Filipowi i Mikołajowi z klasy 3/3 oraz Julii z 8/4 za pomoc w przygotowaniu quizów.

Serdecznie zapraszam do biblioteki!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. W tym roku w naszej szkole celebrowaliśmy to sympatyczne święto 7 listopada. Razem z Czarodziejem zaprosiliśmy uczniów klas 1-3 do udziału w bajkowym quizie. Chętni uczniowie przebrali się za ulubioną postać z wybranej przez siebie bajki.

Zabawa była wspaniała i sprawiała uczniom wiele radości.To był dzień pełen wrażeń.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wszystkich uczniów zaprosiliśmy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Dlaczego warto czytać?". Obecnie prace wyeksponowane i można je oglądać w bibliotece szkolnej.

Dziękuję za zaangażowanie i gratuluję kreatywności:

Emilce z klasy 1/1,

Jakubowi i Heli z klasy 1/2,

Antoninie, Ali, Maksowi i Marcie z klasy 1/3,

Łukaszowi i Miłoszowi z klasy 2/1

Alicji, Emilce i Julii z klasy 2/2

Agacie i Marcie z klasy 3/2

Janowi z klasy 3/3

Mateuszowi z klasy 8/1

"Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

26 października odbyła się  akcja "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" odbyła się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły: wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i inne osoby.

Dla najmłodszych uczniów w "Strefie czytania" Pani Dyrektor przeczytała fragment książki Torbena Kuhlmanna "Edison. Tajemnica zaginionego mysiego skarbu".

Starsi uczniowie czytali samodzielnie książki, które zostały wypożyczone z biblioteki szkolnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział.