• Regulamin konkursu „Najlepsi są wśród nas”

1. W konkursie biorą udział uczniowie klas 4- 8
        1. Konkurs trwa przez cały rok szkolny
        1. 3. Celem konkursu jest wyłonienie uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnia ocen z przedmiotów objętych programem nauczania, wysoką ocenę zachowania i osiągali sukcesy w konkursach, zawodach sportowych szkolnych i pozaszkolnych.
        1. Ocena zachowania wliczana jest do ogólnej średniej  z przedmiotów według następujących zasad:

za zachowanie wzorowe – 6 punktów

za zachowanie bardzo dobre – 4 punkty

za zachowanie dobre – 2 punkty

Uczniowie z poprawną oraz obniżoną oceną zachowania nie biorą udziału w konkursie.

1. Kontrole nad przebiegiem konkursu obejmuje komisja w składzie:
        • opiekun samorządu uczniowskiego – przewodniczący komisji
        • wychowawcy klas 4-8
        1. W przypadku, gdy kilku uczniów uzyska taką samą średnią o zajęciu I, II i III miejsca w rankingu zadecydują osiągnięcia ucznia w konkursach, zawodach. Jeżeli powyższe elementy klasyfikacji nie przyniosą rozstrzygnięcia o miejscu decyduje komisja po zasięgnięciu opinii wychowawcy.
        1. (uchylono)
        1. Wyniki konkursu są podawane do publicznej wiadomości na tablicy „Najlepsi są wśród nas”
        1. W dniach rad klasyfikacyjnych wychowawca dostarcza przewodniczącemu komisji listy uczniów, którzy uzyskali w danej klasie najwyższe średnie. Zgłaszani są uczniowie ze średnia 4,75 i powyżej.
        1. Nazwiska wszystkich uczniów, którzy spełnili warunek – średnia co najmniej 4,75 – zostaną podane do ogólnej wiadomości. Trzech najlepszych z każdej klasy zostanie uhonorowanych dodatkowo poprzez zamieszczanie ich zdjęć na tablicy prezentującej wyniki konkursu.