Finał rok szkolny 2014/15

Finał Projektu edukacyjnego „Międzykulturowość w Dziesiątce” 2015r.

W finale Projektu „Międzykulturowość w Dziesiątce” wzięli udział nasi uczniowie i ich rodziny. Piknik rodzinny, którego częścią było podsumowanie Projektu, zaszczycił swoją obecnością również Pan Burmistrz, Krzysztof Kruk.

W tym roku szkolnym tematem nadrzędnym były kraje skandynawskie: Szwecja, Dania i Norwegia. Mogliśmy podziwiać inscenizację fragmentu „Dzieci z Bullerbyn” w wykonaniu uczniów klasy 5/3 i inscenizowany wywiad z pisarką, Astrid Lindgren. Dziewczynki  z pierwszej klasy przedstawiły zabawną etiudę taneczną do muzyki Edvarda Griega. W skandynawskim tańcu, piosence i wierszu zaprezentowała się klasa trzecia. Wysłuchaliśmy również piosenki o Pippi Langstrumpf,  wykonanej po szwedzku przez piątoklasistów. Dziewczynki z klasy czwartej przypomniały postać świętej Łucji, szczególnie czczonej w Szwecji.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich na degustacje potraw skandynawskich i polskich oraz do stoiska z zagadkami i kolorowankami.

Dziękujemy wszystkim gościom za uwagę i ciepłe przyjęcie.

koordynator: Katarzyna Zakrzewska