Nawigacja

 

         8 grudnia poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach wyboru Gabriela Narutowicza na pierwszego prezydenta odrodzonej w 1918 r. Polski.

Anna Biedzińska.

Mikołajkowy Turniej Matematyczno-Przyrodniczy dla klas I – VII

        4 grudnia, w naszej szkole, odbył się Mikołajkowy Turniej Matematyczno-Przyrodniczy dla klas I – VII, w którym brały udział trzyosobowe zespoły klasowe. Celem turnieju było rozwijanie zainteresowań matematyczno - przyrodniczych, doskonalenie logicznego myślenia, współpraca w grupie, poznanie swoich mocnych i słabych stron, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań w formie testu (klasy IV – VII) i uzupełnianiu kart pracy (klasy I - III). W drugim uczniowie klas IV – VII na pięciu stanowiskach prowadzonych przez nauczycieli, poznali gry matematyczne tj. „Paluszek”, „Getriko”, „Kubik”, układankę „kolorowe patyczki” oraz grę karcianą „Logic Cards”. Klasy I – III mogły pograć w gry „Plusy” i „Supermatematyk”, dzięki którym uzyskały dodatkowe punkty dla swoich drużyn. Ta część, cieszyła się największym powodzeniem, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że w tak ciekawy sposób mogą rozwijać i sprawdzać swoje umiejętności.

Monika Krejs koordynator klas IV - VI

Agnieszka Cieszkowska  klas I -  III

Galeria zdjęć

Maraton Czytania

        2 XII 2017 roku odbyła się III edycja Maratonu Czytania.  Celem maratonu było zachęcenie uczniów do czytania, kształtowanie w nich postaw świadomego czytelnika,  rozwijanie chęci korzystania z różnych księgozbiorów.  Rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście czytali uczestnikom maratonu fragmenty książek. Wśród nich znalazły się opowiadania, baśnie, wiersze oraz legendy o Warszawie. W tym roku nasza szkoła gościła dziennikarza radiowego  p. Zygmunta Chajzera, który opowiadał o swoich zainteresowaniach czytelniczych.  Drugi nasz gość  p. Baptiste Quesnel. z Francji  , pomimo bariery językowej, wspaniale przeczytał uczniom wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.  Maraton zakończył się serią pytań dotyczących wysłuchanych fragmentów książek.

Dorota Rączyńska

Galeria zdjęć

 

Akcja wspierania Fundacji Małych Serc

          1 grudnia, w naszej szkole, odbyło się uroczyste zakończenie akcji mającej na celu wspieranie Fundacji Małych Serc działającej na rzecz wcześniaków i ich rodziców. 17 listopada, niektórzy ubrani  na fioletowo,  obchodziliśmy Dzień Wcześniaka. Wówczas  został ogłoszony konkurs plastyczny „Ośmiorniczka dla wcześniaka – wyklejanka, collage” i jego rozstrzygnięcie miało miejsce właśnie 1 grudnia.  Nasi uczniowie wykonali łącznie 110 prac. Przedstawicielka fundacji - Pani Anna Dębska  (mama dwójki naszych uczniów) oraz p. Katarzyna Harmak i p. Agnieszka Marczyk miały niemały problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu. Gdy to się udało, zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy  otrzymali nagrody. Oczywiście, największym powodzeniem cieszyły się wykonane na szydełku ośmiorniczki. Wystawę prac będzie można wkrótce obejrzeć w świetlicy.


                                                                                                                                      Katarzyna Harmak

Galeria zdjęć

Andrzejki klas I - III

       Popularne Andrzejki od dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Stały się też one idealnym pretekstem do spędzania niezapomnianego czasu w gronie koleżanek i kolegów.  Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom wróżby przeprowadzone w klasach. Druga część wieczoru połączona była z dyskoteką i konkursami sprawnościowymi. W całej szkole rozbrzmiewały najnowsze muzyczne hity, a po godzinnej zabawie uczniowie tanecznym krokiem wrócili do domów.

Anna Biedzińska

Dzień Dobrego Jedzenia

          W czwartek, 30 listopada obchodziliśmy Dzień Dobrego Jedzenia. W tym dniu uczniowie klas I - III  przygotowali zdrowe przekąski m.in:koreczki, kanapki, sałatki owocowe i warzywne. Na uroczystość zostali także zaproszeni przedstawiciele klas IV-VII. Obchody Dnia Dobrego Jedzenia rozpoczęły się od przedstawienia historii o królewnie Marcelince, która nie chciała jeść zdrowych posiłków przez co zachorowała. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy II/2. Później wszyscy mogli już skosztować pysznie pachnących potraw, na co niecierpliwie czekali. Zdrowe jedzenie naprawdę  pięknie wyglądało i na dodatek smakowało!

Anna Sobczak

Galeria zdjęć

Sztuka decoupage’u

        W sobotę, 25 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie miłośników niełatwej  sztuki decoupage’u.  Dorośli i dzieci, w przedświątecznym nastroju, z zapałem przygotowywali choinkowe ozdoby w przeróżnych kształtach i kolorach.  Wszyscy z zadowoleniem oglądali efekty kilkugodzinnej pracy i pięknie podziękowali mistrzyni, czyli prowadzącej warsztaty p. Magdzie Kosieradzkiej.  Zapraszamy na następne spotkanie, niestety… dopiero na wiosnę.


                                                                                                                               Katarzyna Harmak

Galeria zdjęć

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważne wydarzenie, które przypomina, że każde dziecko powinno być traktowane z należytym szacunkiem, bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia poprzez wykonanie, a następnie zorganizowanie wystawy prac plastycznych przedstawiających poszczególne prawa w formie symboli wymyślonych przez uczniów oraz pogadanek na temat praw dziecka, które odbyły się w każdej z klas.

Małgorzata Misiak

Galeria zdjęć

NAJWIĘKSZA LEKCJA W – F Artur Siódmiak Camp

      16 listopada 2017 r. 37  uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w Największej Lekcji W- F zorganizowanej przez fundację „Artur Siódmiak  Camp” na warszawskim Torwarze.

      Pod okiem specjalistów i byłych reprezentantów Polski, uczniowie doskonalili swoją sprawność i koordynację ruchową, rozwijali motorykę i umiejętności związane z grą w piłkę ręczną. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji, które czekały na nas na każdym kroku: konkurs celności rzutów, mini boiska, a także zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną. W wydarzeniu wzięli również udział ambasadorowie akcji , wśród których znaleźli się znani sportowcy i olimpijczycy m. in. Paweł Zagumny, Jacek Wszoła, Grzegorz Tkaczyk, Tomasz Majewski, Sebastian Chmara, Andrzej Supron, Natalia Madej. Z gwiazdami można było porozmawiać. otrzymać autograf…    

     Zaproszeni celebryci promowali akcję „Stop zwolnieniom z w –f”. Opowiadali o swoich doświadczeniach z dzieciństwa i początkach karier sportowych, które przeważnie zaczynały się właśnie od lekcji w-f.

      W Największej Lekcji W-F uczestniczyło ponad 8 tysięcy dzieci z całej Polski m.in. Warszawy i okolic, ale także z Radomia, Białegostoku, Turka, a nawet Przemyśla…

Wszyscy uczestnicy na pamiątkę otrzymali koszulki oraz dyplomy.

Krzysztof Chromiński

Galeria zdjęć

Jan Marcin Szancer

         Jan Marcin Szancer (ur. 12.11.1902 r. w Krakowie, zm. 21.03.1973 w Warszawie) był jednym z najbardziej znanych ilustratorów książek. Na jego ilustracjach wychowały się miliony polskich dzieci. Zasłynął jako autor ilustracji do ponad 200 książek, są to m.in.: Akademia Pana Kleksa, Pinokio, O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Brzechwa dzieciom, Lokomotywa, Dziadek do Orzechów, Baśnie Andersena.  Ilustrował również książki dla dorosłych m. in.: Bajki i Satyry I. Krasickiego, Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Trylogię H. Sienkiewicza. Myślę, że każdy z nas posiada w swojej biblioteczce książki, w których znajdują się jego prace.  Ilustracje Szancera bardzo dobrze przedstawiają świat opisany przez autora. Są piękne i bardzo baśniowe. Widać, że wykonał je wielki marzyciel. Sięgają głęboko do duszy odbiorcy. Pokazują też, że artysta potrafi zrozumieć psychikę dziecka. Umie wczuć się w jego potrzeby. Wybiera z tekstu najbardziej charakterystyczne postaci i tematy. W swoim rysunku potrafi oddać tematykę i nastrój przedstawianego utworu. Łatwo poznać rękę artysty już przy pierwszym zerknięciu na jego grafikę.

        Niewiele osób wie, że Jan M. Szancer pisał bajki i felietony, zajmował się tworzeniem scenografii teatralnych i filmowych, był pierwszym kierownikiem artystycznym polskiej TV.

         W tym roku 12 listopada przypadła 115 rocznica urodzin grafika. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć jego prace uczniom i rodzicom naszej szkoły. Dzieci mogły spróbować swoich sił i wykonać kopię ulubionej ilustracji. Prace Jana Marcina Szancera i uczniów można było podziwiać na wystawie przed sekretariatem szkoły.

Anna Maciejewska

Galeria zdjęć

Inauguracja obchodów 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości

           Dnia 9-go listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczynająca obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku mija 99 lat od tego doniosłego wydarzenia, ale już teraz przygotowujemy się do tego, by obchody 100-lecia niepodległości zapadły w serca i myśli mieszkańców Ochoty.                                    

         Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej placówki oświatowej Burmistrza Dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawy – panią Katarzynę Łęgiewicz, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ochota – pana Grzegorza Wysockiego, Naczelnika Wydziału Oświaty Dzielnicy Ochota pana Krzysztofa Grochowskiego, dyrektora Domu Kultury Rakowiec – panią Agnieszkę Szołuchę, prezesa zarządu WSM Rakowiec – panią Henrykę Chmielewską-Pleczeluk, Chór Seniorów „Miraż”, Grupę Historyczną „Zgrupowanie Radosław”, Redakcję Niezależnego Miesięcznika Młodzieży „Korniszon” reprezentowaną przez dyrektora MDK Ochota - panią Annę Szwed, mieszkańców dzielnicy Ochota, rodziców i dziadków naszych uczniów.

         Na przestrzeni wieków starsze pokolenia drogą ustną przekazywały opowieści o bohaterach narodowych i ich czynach, by nie odeszły w zapomnienie. Do walki zagrzewały i na duchu podtrzymywały też pieśni śpiewane przez kobiety dzieciom i wnukom. Właśnie naszej Dostojnej Jubilatce wyśpiewaliśmy  pieśni z serca płynące, które stanowiły symbol naszej miłości do Polski i naszego patriotyzmu.

         Najpierw Chór Seniorów „Miraż” wykonaną wiązanką utworów przeniósł nas w klimat walk o wolną Polskę. Następnie uczniowie klas pierwszych i drugich wesołą piosenką „Przybyli ułani pod okienko” przypomnieli jak wielką sympatią  darzeni byli ułani. W czasie naszego koncertu nie mogło zabraknąć marsza „My, który pierwsza brygada”, który z dostojeństwem zaśpiewali trzecioklasiści. Wiele utworów dwudziestolecia międzywojennego w swych tekstach nawiązywało do naszej historii. I tak uczniowie klas czwartych w pieśni „Amaranty” przywołali  zwycięską szarżę polskich szwoleżerów w hiszpańskim wąwozie Samosierra. Powszechnie znana była pieśń „Ostatni mazur”, którą nawet kończono niegdyś bale, a dzisiaj jest stały punktem repertuaru patriotycznego i nadal wzrusza sceną, w której ułan  wprost z tanecznych objęć ukochanej Krysi wyrusza do walki. Wojenne trudy i ciężki żołnierski los przedstawili szóstoklasiści, wykonując najbardziej znaną polską piosenkę żołnierską pt.”Piechota”. Najstarsi uczniowie szkoły przypomnieli humorystyczny i radosny utwór ‘Hej, hej, ułani” utrwalający szczególne uwielbienie kobiet dla ułanów. Chór szkolny z kolei pieśnią „Wojenko, wojenko” skłonił nas do smutnych refleksji nad okrucieństwem wojen, na których giną młodzi, wspaniali ludzie, oddając swoje życie  w imię wolności i patriotyzmu. Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” zaprezentowała umundurowanie   z okresu I wojny światowej. Przybliżyła nam także tragiczne losy młodzieży, która składała swe życie na ołtarzu ojczyzny. Dzięki takim opowieściom pamięć o bohaterach przetrwa w naszych sercach.

              Koncert zakończyła najbardziej znana pieśń patriotyczna od czasów zaborów; nauczyciele naszej szkoły wspólnie zaśpiewali „Rotę”.  Społeczność Szkoły Podstawowej     nr 10 poprzez wspólne muzykowanie poznała naszą narodową historię, oddała cześć bohaterom, uczciła rocznicę odzyskania niepodległości. Cieszymy się, że w uroczystości przygotowanej pod kierunkiem pań: Katarzyny Kolk, Moniki Chodurskiej, Iwony Niewiadomskiej wzięło udział tak wiele osób związanych z naszą dzielnicą – Ochotą.

Joanna Zieńkowska

Galeria zdjęć

Śniadanie daje moc

         Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Daje energię, pobudza koncentrację, dodaje sił do pracy i zabawy. 8 listopada uczestniczyliśmy w akcji „Śniadanie daje moc”. Po ciekawych zajęciach na temat zdrowego odżywiania, wspólnie – w radosnej atmosferze - przygotowaliśmy śniadanie. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, każdy chciał dodać coś od siebie. To ogólnopolskie święto śniadania przypadło do gustu szczególnie najmłodszym uczniom. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że takie wspólne śniadania chcą mieć częściej.

Izabela Piekarska

Galeria zdjęć

"Harcerze w szkole"

      W październiku do szkoły zawitali harcerze żeńskiej i męskiej drużyny ZHR zachęcając naszych uczniów do wstąpienia w szeregi organizacji. Niektórych nie trzeba było zachęcać, bo już należą do drużyny. Harcerze zaproponowali dzieciom różnego rodzaju zadania do wykonania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Podczas ich pobytu w szkole na korytarzu I piętra było gwarnie i wesoło.

E. Kołomyjska

Galeria zdjęć

      „Stop agresji”

       W piątek 27 października odbył się apel poświęcony akcji „Stop agresji”, którym rozpoczęliśmy cykl promowania właściwych zachowań.Samorząd uczniowski przypomniał kodeks dobrego zachowania, prawa i obowiązki uczniów oraz zasady bezpiecznego przebywania w szkole. Dzieci w skupieniu uczestniczyły w spotkaniu,  i zapoznały się z planowanymi kolejnymi działaniami.

Galeria zdjęć

Samorząd uczniowski

Filtry Warszawskie

     18 października w ramach edukacji ekologicznej klasy 2/1 i 2/2 odwiedziły Filtry Warszawskie przy ul. Koszykowej 81. Filtry te są najstarsze i największe z trzech warszawskich wodociągów, które dostarczają wodę mieszkańcom stolicy od połowy XIX wieku. Podczas dwugodzinnego spaceru odwiedziliśmy nowoczesne muzeum wodociągów i kanalizacji, wieżę ciśnień oraz zajrzeliśmy do zbiornika wody pitnej. Dowiedzieliśmy się skąd bierze się woda w kranie i dlaczego trzeba ją oszczędzać. Dzięki dobrej zabawie, uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych zajęciach.
Marzena Fałdzińska, Anna Sobczak

 

     W październiku uczniowie klas pierwszych posadzili tradycyjnie już pod oknami swoich klas cebulki żonkili, w ramach akcji charytatywnej "Pola Nadziei". Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnych dla nich chwilach.

 

 

ŚLUBOWANIE KLAS I

      Dnia 12 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystym sprawdzianie, który przygotowali dla nich uczniowie klas starszych. Po pełnym emocji i wysiłku teście wiedzy, sprawności i umiejętności najmłodsi zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.

      Na zakończenie uroczystości dzieci zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor wielkim ołówkiem. Otrzymali również swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.

Izabela Piekarska

Galeria zdjęć

Wśród dam i kawalerów epoki stanisławowskiej, czyli jak obchodziliśmy

Dzień Patrona Szkoły

          12-go października br. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość poświęcona patronowi szkoły, a także epoce stanisławowskiej, w której żył Grzegorz Piramowicz. Najpierw młodsze, a potem starsze klasy oglądały spektakl poświęcony patronowi szkoły. Uroczystość uświetniła wizyta znakomitych gości z Towarzystwa Stanisławowskiego. Panie Pamela i Monika oraz pan Paweł przebrani w stroje z epoki, ciekawie opowiadali o zwyczajach XVIII-go wieku. Tłumaczyli, czym była teatralizacja życia. Pokazali również prezentację multimedialną o strojach i fryzurach z czasów, w jakich żył nasz patron. Oczywiście Grzegorz Piramowicz ubierał się zupełnie inaczej, ale był on zakonnikiem, więc to zupełnie zrozumiałe. Uczennica z klasy 4/3 podziękowała gościom i ogłosiła, że zostają oni uroczyście wciągnięci w poczet przyjaciół naszej szkoły.

      Po obejrzeniu pokazu przyszła kolej na szkolnych aktorów. Narratorzy-Julia i Alek-wprowadzili nas w atmosferę epoki. Do tego uczennice i uczniowie klasy 3/1 przeczytali fragmenty dzieł napisanych przez patrona. Następnie cala 3/1 pięknie odtańczyła poloneza, narodowy taniec polski. Na scenę weszli: Grzegorz Piramowicz, czyli Damian z 7/2 i nadworny malarz króla Stanisława-Bernardo Belotto zwany Canaletto (Bartek z 7/2). W rolę małego ucznia malarza wcielił się Gucio z 3/1. Dowidzieliśmy się wielu informacji o patronie naszej szkoły, ale także o Bernardo Belotto i samej epoce stanisławowskiej. Finał był spektakularny, ponieważ wszystkie klasy przygotowały piękne stroje z epoki stanisławowskiej. Komentatorzy podkreślali zarówno finezję ubiorów, jak i kształt sukien oraz surdutów. Pokaz mody wykonano w rytmie dostojnego menueta włoskiego kompozytora Boccheriniego. Szacowne jury wybierało najpiękniejsze kreacje i najciekawsze komentarze.

          W trzeciej części uroczystości odbył się dla klas V-VII quiz poświęcony życiu i twórczości Grzegorza Piramowicza. Rywalizacja była zacięta, ostatecznie zwyciężyła klasa 6/1. Dzień 12-ty października pozostanie długo w naszej pamięci, a epoka króla Stasia i sam patron-Grzegorz Piramowicz-są już dla całej szkolnej społeczności szkolnej dobrze znane.

                                                                  D. Rączyńska, K. Zakrzewska, A. Zarzycka

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Happeningu o Powstaniu Warszawskim

       Dnia 4.10.2017r podczas lekcji historii dzieci z kl. IV/2 wraz z wychowawczynią Panią Joanną Zieńkowską i Panią  Barbarą Pol wzięły udział w happeningu o Powstaniu Warszawskim. Został on zorganizowany z inicjatywy Pani wychowawczyni. Klasa wyszła  przed szkołę i opowiadała m.in. o poetach Powstania Warszawskiego,  np. o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, Tadeuszu Gajcym. Dzieci recytowały fragmenty wierszy, mówiące o tym, że opłakujemy godzinę, kiedy padł pierwszy strzał i kiedy wszystko się skończyło. Klasa poszła  też do Przedszkola nr 255. Przedszkolaki w wieku 4-6 lat słuchały bardzo uważnie, szczególnie o odwadze bardzo młodych ludzi, którzy brali udział w powstaniu. Podczas happeningu klasa rozdawała ulotki w przedszkolu i na ulicy. Uważamy, że wydarzenie to było ciekawe i pouczające, na długo pozostanie w naszej pamięci. Biorąc w nim udział  mogliśmy się dużo dowiedzieć o Powstaniu Warszawskim. Chętnie będziemy uczestniczyć w happeningu w przyszłym roku.  Dziesiątka pamięta. Pamiętaj i Ty.

Galeria zdjęć

Gabrysia Raczko  i Weronika Wikarczyk, klasa 4/2

 
Pokaż, że pamiętasz
 
      BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im  kartek. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego bohater oraz angielskiego ON, czyli włączyć,  ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców. Uczniowie klasy 42 i 41 właśnie włączyli się do akcji i wypisali kartki, przesyłając słowa podziwu i szacunku tym, którzy walczyli w powstaniu.  Udział w akcji  BohaterON pozwolił  czwartoklasistom na wyrażenie w symboliczny sposób własnego patriotyzmu poprzez oddanie hołdu patriotyzmowi Powstańców.
Joanna Zieńkowska
Europejski Dzień Języków Obcych
 
       26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Obchodziliśmy go także w "Dziesiątce". Uczniowie witali się w językach wylosowanych wcześniej krajów, prezentowali przygotowane plakaty. Reprezantanci klas wzięli udział w quizie o krajach Europy.
 

BIEGI PRZEŁAJOWE

       25 września nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentacja szkoły składała się z 30 uczniów klas 5, 6 i 7 (15 dziewcząt i 15 chłopców). Wszyscy zawodnicy godnie zaprezentowali się na starcie, wszyscy pomyślnie ukończyli bieg. Karolina (7/2) po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Dzielnicy w swojej kategorii wiekowej. Do zwycięzców dołączyli także: Amelia i Jakub (6/1). Na najniższym stopniu podium stanęła Maria (5/1). Bardzo dobrze pobiegły również Marta i Wiktoria (6/1) plasując się w pierwszej dziesiątce, bliska tego była także Barbara z tej samej klasy. Bardzo nam miło jest poinformować, że kolejny rok z rzędu nasi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę i dzielnicę w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywanej na terenie warszawskiej AWF. Czekamy na ostateczne wyniki, by potwierdzić który z uczniów jeszcze uzyskał prawo do udziału w finale.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanego startu  i osiągniętych wyników!

Galeria zdjęć

 

Lekcje na urozmaicenie jesiennej nudy

       Gdy tylko pogoda nam sprzyja wychodzimy na lekcje wychowania fizycznego do pobliskich parków. Uczniowie dzielnie biegają i ćwiczą w terenie. Czasami uprawiamy turystykę pieszą, ku uciesze dzieci, które mogą zbierać dary jesieni. Oto kilka zdjęć z jesiennego WF- u.

Galeria zdjęć

SPRZĄTANIE  ŚWIATA

         15 września wszystkie klasy wyszły do parku im. Z. Malickiego zbierać śmieci. Park jest mały, nas było dużo, śmieci dla wszystkich wystarczyło, a dla chętnych do kontynuowania akcji było drugie tyle. Na liście trofeów znalezionych przez nas w krzakach i zapakowanych potem w czarne worki znalazły się między innymi:

- dziecięca różowa kurtka rozmiaru 104 – raczej dziewczęca, skoro różowa,

- duże, granatowe kąpielówki, niezbyt czyste,

- rozsypane kuliste oraz walcowe fioletowe korale,

- przedarta z tyłu, męska bielizna, dawniej biała,

- mnóstwo papierków po mini cukierkach owocowych Odra. Ciekawe ile musiała ważyć osoba, która je wszystkie zjadła!

         Do parku poszliśmy ze zrobionymi wcześniej samodzielnie transparentami, na których były hasła o sprzątaniu świata, typu „sprzątaj świat, by pachniał wiatr”.

        Przechodniów było mało, a ci, których akurat wtedy mijaliśmy, albo nie zwracali na nas uwagi (tych było najwięcej), albo patrzyli na nas spode łba (też całkiem sporo), albo też entuzjastycznie wypytywali o szczegóły akcji (nikt!). Mimo tego frajdy było niemało.

         Czy to, co zrobiliśmy było pożyteczne? Mieliśmy wolne, wcześniej wspólnie wymyśliliśmy wzniosłe hasła. Czy cel w postaci niezaśmieconego parku został osiągnięty, łatwo oceni każdy, kto tam pójdzie. Ja uważam, że czystość terenów zielonych bardziej poprawiłaby większa liczba umieszczonych tam koszy na śmieci i sprzątanie częstsze niż raz w roku.

Antosia Kocimowska, kl. 6/1

   

Piknik Integracyjny Dziesiątki

        W ciepłe sobotnie przedpołudnie 9 września boisko naszej szkoły rozbrzmiewało śmiechem i muzyką. Na Pikniku Integracyjnym prezentowały ofertę firmy prowadzące odpłatne zajęcia w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło również innych atrakcji. Można było skosztować waty cukrowej, zamknąć się na chwilkę w mydlanej bańce czy pobawić na macie kodującej. Dla najmłodszych było fantazyjne malowanie twarzy i zabawa z koralikami. Każdy mógł spróbować swoich sił w szachach i walce na gąbczaste kłody z mistrzami. Dużo radości sprawił dzieciom występ iluzjonisty i przejażdżki trójkołowymi hulajnogami. Harcerki prowadzące rekrutację do drużyny ZHR wsparły nas w zbiórce funduszy na pomoc dzieciom z Aleppo sprzedając za symboliczne datki własnoręcznie upieczone, pyszne ciasta. Społeczność szkolną zaszczycili swoją obecnością mili goście – Burmistrz Ochoty, pan Grzegorz Wysocki oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, pan Krzysztof Grochowski.

Serdecznie zapraszamy również w przyszłym roku.

                             Koordynatorzy: p. Katarzyna Kolk i p. Danuta Pietrzak

Galeria zdjęć  

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

       Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 już za nami. Pani dyrektor Kamila Izbińska ciepło przywitała społeczność szkolną. Starsi uczniowie serdecznie przyjęli do swego grona pierwszoklasistów, których obdarowali maskotkami - na szczęście. Uroczyste chwile umilił bardzo udany występ naszego chóru. Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

Galeria zdjęć

K.Zakrzewska