„Dobre wychowanie na co dzień"

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Szkolny Kodeks Dobrego Zachowania”. Uczniowie mogli przypomnieć sobie o naszym szkolnym kodeksie.

Pociąg z zasadami szkolnego kodeksu został zaprezentowany na terenie szkoły – na parterze dla klas I-III i na I piętrze dla uczniów klas IV-VI.

Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie „Złote Myśli O Dobrym Zachowaniu”. Na przygotowanej wystawie prac wszyscy mogli podziwiać i poznać różne „złote myśli”,- powiedzonka, motta, cytaty, ważne sentencje, przemyślenia na temat zasad dobrego wychowania i zachowania na co dzień.

Wszystkie klasy miały również okazję przypomnieć sobie kodeks, który został przedstawiony w formie prezentacji multimedialnej . W każdej klasie odbyła się lekcja wychowawcza, na której uczniowie przypomnieli sobie kolejne punkty kodeksu.

Była to świetna okazja, żeby sprawdzić w jakim stopniu klasa i uczniowie przestrzegają zasad zawartych w kodeksie. Odkryli swoje mocne strony i te słabsze, na  które należy  zwrócić uwagę , wzmocnić lub poprawić.

FINAŁ PROJEKTU „KODEKS DOBREGO ZACHOWANIA W 10”

Dnia 12 kwietnia 2016r. odbył się finał projektu „Kodeks Dobrego zachowania w 10”. Uczniowie klas I-VI mieli okazję poznać wyniki swojej całorocznej pracy nad Kodeksem.

Samorząd szkolny przeanalizował propozycje wszystkich klas i opracował Szkolny Kodeks Dobrego Zachowania. Podczas finału na scenę wjechał pociąg wykonany przez uczniów – na każdym wagoniku widniała jedna zasada dobrego zachowania.

Wagoników jest 10 – czyli 10 zasad dobrego zachowania dla dziesiątki!!!

Wszystkie klasy podczas finału zaprezentowały transparenty z hasłami o dobrym zachowaniu. Nasz szkolny Kodeks zostanie opublikowany na terenie szkoły, każdy uczeń będzie mógł przypomnieć sobie 10 zasad dobrego zachowania w naszej szkole.

Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy dla klas biorących udział w projekcie oraz wyróżnionych uczniów.

Podczas finału wszyscy dobrze się bawili . Nasz szkolny Kodeks zaczął obowiązywać wszystkich uczniów i każdy powinien o nim pamiętać i przestrzegać zawartych w nim zasad.

Kodeks_dobrego_zachowania_-_prezentacja.ppsx

Galeria zdjęć

W ramach projektu „Kodeks Dobrego zachowania w 10” w ostatnich miesiącach we wszystkich klasach  zostały  przeprowadzone tematyczne lekcje wychowawcze dotyczące zasad poprawnej wymowy i wypowiadania się. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w pogadankach, spotkaniach z pedagogiem szkolnym, czytaniu literatury oraz odgrywali scenki dramowe.

W marcu uczniowie opracowują Klasowe Kodeksy Dobrego zachowania, które zostaną przekazane do Samorządu Uczniowskiego, który na ich podstawie opracuje Szkolony Kodeks Dobrego Zachowania w 10.

Na lekcjach wych-fiz uczniowie zastanawiają się na temat zasad „Fair play” podczas gier i zajęć sportowych.

Pod koniec miesiąca zajęcia dotyczące tematyki poprawnego zachowania obejmą świetlicę szkolną, w której odbędą się rozmowy, krótkie inscenizacje. Dzieci będą wykonywały także prace plastyczne.

Uczniowie klas I-III przygotowują plakaty ilustrujące przykłady dobrego zachowania na terenie szkoły.