Konkursy biblioteczne

Zapraszam chętnych uczniów z klas I – III do wzięcia udziału w nowych konkursach bibliotecznych.

1. Konkurs czytelniczy: „Poznajemy losy niedźwiadka Wojtka”.

Uczniów, którzy lubią czytać zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Waszym zadaniem będzie przeczytanie książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek” i odpowiedzenie na pytania z nią związane. Książkę należy przeczytać do 14.01.2019 r.

2. Konkurs plastyczny: „Zwierzęta w literaturze”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów, którzy lubią wykonywać prace plastyczne. Waszym zadaniem będzie wykonanie portretu zwierzaka - bohatera wybranej przez was książki.

Technika dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.)

Format pracy: A4 lub A3.

Prace przynosicie do biblioteki szkolnej do 14.01.2019 r.

Dodatkowe informacje o konkursach otrzymacie w bibliotece szkolnej lub od łączników z biblioteką.

Drodzy uczniowie, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dotyczącego wspierania bibliotek  szkolnych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. We wrześniu zbierałam od was propozycje książek, które chcielibyście znaleźć w naszej bibliotece. Część z proponowanych tytułów można już wypożyczać. Zapraszam.

Anna Maciejewska