świetlicowe

Pasowanie na świetliczaka

Impreza dla uczniów klas pierwszych, w czasie której wychowankowie, podczas wspólnej zabawy, wykazują się m.in. znajomością regulaminu świetlicy, sprawnością  fizyczną i  poczuciem humoru.

Wieczór wigilijny w świetlicy

Wiele radości, ale i wzruszeń towarzyszy rokrocznym spotkaniom uczniów z rodzicami podczas " Wieczoru wigilijnego'. Z tej okazji dzieci odtwarzają historię narodzin Jezusa w Betlejemskiej Stajence. Śpiewają tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki.

Zgodnie z tradycją również do uczniów przybywa Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów.

Wizyty w Domu Pomocy Społecznej " Chemik"

Tradycyjnie, w grudniu, dzieci ze świetlicy odwiedzają pensjonariuszy DPS" Chemik". Prezentują jego mieszkańcom program artystyczny połączony ze wspólnym kolędowaniem. Wręczają własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi od nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Spotkania z przedstawicielami zawodów

Lekarz, farmaceuta, tłumacz języka migowego to tylko niektórzy z zaproszonych gości, opowiadający o specyfice swojego zawodu dzieciom ze świetlicy.

Dzień Dziecka w świetlicy

Ten wyjątkowy dzień-radosny, wypełniony jest zabawą i zdrową rywalizacją. Dzieci angażują się zarówno w sportową rywalizację jak i dopingowanie kolegów, czy wspólne malowanie.

Święto Rodziny

Składanki słowno-muzyczne, życzenia i kwiaty dla rodziców oraz wspólna zabawa podczas konkursów składają się na obchody Dnia Mamy i Taty w świetlicy.