Nawigacja

2017/2018

            HARMONOGRAM IMPREZ, UROCZYSTOŚCI I KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Nazwa imprezy, uroczystości Termin
Pasowanie na świetliczaka X 2017
Dzień Pluszowego Misia XI 2017
Andrzejki XI 2017
Mikołajki XII 2017
Dzień Dziecka w świetlicy VI 2018

 

Nazwa konkursu Termin
Konkurs piosenki X  2017
Konkurs plastyczny: " Jesienny dywan z kolorowych liści" X  2017
Konkurs plastyczny 'Miś Wojtek" XI 2017
Turniej Connect XII 2017
Konkurs literacki"Świąteczne rymowanki" XII 2017
Konkurs plastyczny "Kartki i stroiki bożonarodzeniowe" XII 2017
Konkurs żonglerki II półrocze
Konkurs rzutu samolotem na odległość II półrocze
Turniej warcabowy II 2018
Konkurs plastyczny: "Kartki i stroiki wielkanocne" III 2018
Turniej szachowy II/IV  2018
Konkurs fotograficzny:  "Szukanie zwiastunów wiosny" IV 2018
Konkurs recytatorski IV  2018
Konkurs plastyczny: "Warszawa moje miasto" IV  2018
Konkurs plastyczny: " Nici, nitki, niteczki-bajki nitką malowane" V  2018
Turniej piłki nożnej V  2018
Najsprawniejszy świetliczak VI  2018
 

Wspólna zabawa, to ważna sprawa

     W ramach współpracy z przedszkolakami, uczniowie klas pierwszych i czwartych odwiedziły pobliskie przedszkola, prezentując krótki program artystyczny oraz zachęcając do wspólnej zabawy. Nasi uczniowie złożyli też młodszym kolegom i koleżankom życzenia z okazji Dnia Dziecka. Wspólne zabawy były naszym prezentem , a uśmiechy na twarzach przedszkolaków pokazywały, iż był to prezent trafiony.

                           Krystyna Tylkowska

Joanna Zalewa

Ewa Czyż

 

Niech każdy się dowie, że jest czas na zdrowie!

      Nasze świetliczaki wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Czas na zdrowie”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 97. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, gdyż wszyscy nasi uczniowie mają ogromną, ciągle wzbogacaną wiedzę na temat zdrowego trybu życia, a wielu z nich jest obdarzonych talentem plastycznym. Jury nagrodziło prace Olgi i Mimi  z klasy 22, Karoliny i Weroniki z klasy 31, Joanny i Natalki z klasy 43 . Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Marczyk

Katarzyna Kolk

 

Kartka, kredki i humorek… co powstanie? Śmieszny stworek!

      Uwaga! Chwalimy się! Ola -uczennica klasy  43 zdobyła I miejsce w Międzyświetlicowym  Konkursie Plastycznym „Fantastyczne stworki”. Mamy więc w świetlicy artystkę, której sława obiegła już całą Ochotę! Serdecznie gratulujemy Oli  talentu, wyobraźni i poczucia humoru . Życzymy też dalszych sukcesów artystycznych.

Agnieszka Marczyk

Katarzyna Kolk

Każdy, kto czyta mądry jest i kwita!

      Czytanie to w naszej świetlicy  codzienny nawyk. Cały rok dzieci obcują z najróżniejszymi autorami i ich dziełami. Bohaterowie książek są prawdziwymi przyjaciółmi naszych świetliczaków. Często dzieci, zainspirowane lekturą, rysują piękne prace plastyczne i odgrywają scenki dramowe. Nic więc dziwnego, że chętnie angażujemy się we wszystkie inicjatywy czytelnicze.  W ramach tegorocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zorganizowaliśmy  w świetlicy Tydzień Czytania. W pięknej, plenerowej scenerii wychowawcy świetlicy czytają wszystkim świetliczakom  powieść Fanny Joly zatytułowaną „Pensjonat muszelka”. Książka okazała się fascynującą lekturą dla dużych i małych.

                                                                                                                                               Wychowawcy

  

Świetlicowe recytacje zasługują na owacje

         W środę odbył się w świetlicy Konkurs Recytatorski „Niech wspaniali poeci przemówią głosem dzieci”.  Wzięło w nim udział jedenaście uczestniczek (chłopcy nie chcieli spróbować swoich sił).  Można było usłyszeć  utwory Danuty Wawiłow, Hanny Niewiadomskiej,  Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w nowych, ciekawych interpretacjach. Jury doceniło przede wszystkim występ Poli z klasy 41, Antosi z klasy 22, Julki z 33 oraz Paulinki z 11. Dziękujemy wszystkim wspaniałym uczestniczkom, a zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Krystyna Tylkowska

 

Jak ten czas szybko leci! Dziś święto wszystkich dzieci!

          Wszystkie świetliczaki obchodziły Dzień Dziecka. Nawet ci najstarsi uczniowie nie chcieli tego dnia zaliczać się do grona młodzieży. W świetlicy panował nastrój zabawy i beztroski. Były tańce plenerowe, były wspólne żarty, rozgrywki sportowe i konkursy. Nie zabrakło też drobnych, słodkich upominków i balonów, które potrafią uświetnić każdą imprezę.

                                                                                                                                                Wychowawcy

 

 

Przed wakacjami – przypominamy

       W ramach cotygodniowych pogadanek wychowawczych, nasze  najmłodsze świetliczaki miały spotkanie z panią pielęgniarką. Dzieci odwiedzają ją bardzo często, a dzisiaj ona gościła w świetlicy i opowiadała pierwszakom o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji. Wszak lato zbliża się wielkimi krokami, a umiejętność bezpiecznego, prawidłowego wypoczywania jest bardzo istotna! Przypomnienie zasad bezpieczeństwa było więc bardzo na czasie.

                                                                                                                                                Wychowawcy

Weź barwną niteczkę – poczaruj troszeczkę

      Czy można malować nitką? Czy nitka może posłużyć do stworzenia niezwykłej, baśniowej opowieści? Uczestnicy konkursu plastycznego „Nici, nitki, niteczki – bajki nitką malowane” udowodnili, że nie tylko jest to możliwe, ale na dodatek prace wykonane taką techniką są naprawdę piękne i efektowne. Gratulujemy wszystkim wyobraźni i talentu plastycznego! Na szczególną uwagę jury zasłużyły małe arcydzieła Karoliny z klasy 32, Olga i Mini z klasy 2 2.

        

Katarzyna Kolk

Agnieszka Marczyk

Papierowe samoloty
      Były upadki i wzloty, gdy zostały puszczone w konkursie samoloty. Szybowały, spadały, odległości pokonywały i o miejsca się ścigały. Trzy z nich najdalej poleciały i miejsca na podium dostały. Były to samoloty Marcina z klasy 5/2 (I miejsce), Oli z klasy 4/1 (II miejsce), Piotrka z klasy 3/3 (III miejsce).
 
Ewa Kietlińska

Wierszyki łamiące języki

        Czwórka świetliczaków z klasy 11 reprezentowała naszą szkołę na Międzyświetlicowym Konkursie Recytatorskim „Wierszyki łamiące języki” odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 280. Młodzi recytatorzy zachwycali opanowaniem, brakiem tremy, doskonałą dykcją, przede wszystkim natomiast talentem aktorskim, który będą szlifować przy kolejnych okazjach. Jurorzy docenili zwłaszcza występ Ewy, która zdobyła wyróżnienie.

Krystyna Tylkowska

 

 

 

Sukces doprawdy wielki -zostać mistrzem żonglerki

        W maju odbył się w naszej świetlicy „ Konkurs żonglerki”. Uczestnicy udowodnili, że opanowali tę sztukę w sposób mistrzowski. Popisowy występ każdego z nich zasługiwał więc na nagrodę. Serdecznie gratulujemy Borysowi, Maksowi i Tomkowi z klasy III/1.

Katarzyna Kolk, Piotr Świąder, Agnieszka Marczyk

 

 

W tym turnieju szachowym mierzą się tęgie głowy

        Gra w szachy to ulubiona rozrywka naszych świetliczaków. Wielu z pośród nich osiągnęło prawdziwe mistrzostwo w tej szlachetnej grze. Wychodząc  naprzeciw zainteresowaniom naszych wychowanków zorganizowaliśmy w świetlicy  „Turniej szachowy”. To były fascynujące rozgrywki! Dwunastu zawodników wykazało się ogromną klasą i talentem szachowym. Zwycięstwo przypadło Wojtkowi z klasy I1. Na podium znaleźli się również Radek z II1 oraz Paweł z  III4 Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. 

Piotr Świąder

 

Dzieci ze świetlicy szkolnej uczciły Dzień Ziemi.

       Z hasłami nawołującymi do dbania o środowisko przyrodnicze przeszły ulicami osiedla w marszu dla Ziemi. Dbając o swe najbliższe otoczenie, najstarsze świetliczaki (z klasy 41) pielęgnowały grządki z wiosennymi kwiatami i wysiały nasiona roślin, które zakwitną latem.

                                                                                       Galeria zdjęć

Grażyna Tokarska

 

Pokaż w sposób ciekawy piękno naszej Warszawy

         Przez kilka dni mieliśmy okazję podziwiać piękną wystawę plastyczną  „Warszawa moje miasto”. Jej twórcami były dzieci ze świetlicy, które wzięły udział w konkursie pod tym tytułem. Wiele prac zachwycało swoja pomysłowością i oryginalnością, widać, że młodzi artyści znają swoje miasto bardzo dobrze i potrafią pokazać wszystkim jego niezwykłe piękno. Jury nagrodziło 8 prac, ich autorami byli: Zuzia z klasy 41, Karolina i Weronika z klasy 31, Amelka z klasy 33, Gabrysia z klasy 34, Marianna i Franek z klasy22, Adrian z klasy 12.

Agnieszka Marczyk, Katzrzyna  Kolk

 

   

 

Gdy w koszyczku pisanki - powstają rymowanki

 

        W świetlicy odbył się kolejny konkurs literacki. Tym razem młodzi poeci mieli za zadanie opowiedzieć wierszem o Świętach Wielkanocnych. Temu trudnemu zadaniu podołało pięć osób i wszystkie zostały nagrodzone, gdyż wiosna i Wielkanoc sprzyjają powstawaniu naprawdę ładnych wierszyków. Serdecznie gratulujemy Zuzi z klasy 41, Oliwii z klasy 33,  Patrycji z klasy 52, Basi z klasy 61 oraz jedynemu chłopcu i zarazem najmłodszemu uczestnikowi – Frankowi z klasy 22.

 

Krystyna Tylkowska

 

 

Świetliki robią kartki i stroiki

        W naszej szkole został zorganizowany Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę lub Stroik Wielkanocny. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród świetliczaków z całej Ochoty. Wpłynęło mnóstwo pięknych prac. Pośród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Oto oni:

 

Lena Petkanic    ( klasa  12 )

Franek Redzimski   ( klasa   22 )

Karolina Dębska    (klasa    31)  

Marceli Sępkowski  ( klasa 34 )

Szymon Bochyński ( klasa   32)

Michał Szczęsny ( klasa  43)

Zuzanna Kosieradzka   ( klasa  41)

Mateusz Snakowski  ( klasa  41)

 

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk, Bożena Stępniewska

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom

Wokalny talent mamy – konkursy wygrywamy

          Talenty naszych świetliczaków są doceniane również poza murami naszej szkoły! Karolinka z klasy 12 wzięła udział w Międzyświetlicowym Konkursie Piosenki organizowanym przez szkołę 152. Dziewczynka zaśpiewała  piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”. Nasza reprezentantka była jedną z najmłodszych uczestniczek oraz jedyną solistką. Oryginalność, a także ogromny talent wokalny i ciekawa interpretacja piosenki przyniosły Karolinie I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Marczyk

   

 

 

 

Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne, niż dotąd...

          W czwartek obchodziliśmy Świetlicowy Dzień Teatru. Nawiązywał do międzynarodowego święta, które miało miejsce trzy tygodnie wcześniej - 27 marca. Uznaliśmy bowiem, że teatr jest na tyle ważny, piękny, niesamowity, że należy dać temu wyraz także u nas w świetlicy, zwłaszcza, że talentów aktorskich nie brakuje, a i publiczność świetlicowa należy do tych najlepszych. W tym roku w ramach Świetlicowego Dni Teatru zaprezentowaliśmy dwa spektakle - „Smerfy” w wykonaniu dzieci z klasy 22, pod opieką artystyczną Pani Ani, Pani Kasi i Pani Agnieszki oraz „Wiosnę” przygotowaną przez Nieformalną Grupę Teatralną Impresja. Autorką scenariusza i reżyserem tego spektaklu była Pani Krysia. Oba przedstawienia bardzo się podobały. Mamy nadzieję, że Świetlicowy Dzień Teatru będzie imprezą cykliczną, stanie się piękną tradycją naszej społeczności.

 

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk, Krystyna Tyllkowska

 

Galeria zdjęć

 

Wizyta w DPS "Chemik"

    Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi  dzieci ze świetlicy odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej "Chemik" i wręczyły  własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami od nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Marczyk

 

 

"Dzień Kobiet"

      "Być kobieta, być kobietą................" oraz parę innych fragmentów piosenek o kobietach, 8 marca zaprezentowali chłopcy z klasy 2/1. Piosenki były częścią przedstawienia, w którym brali również udział : uczeń klasy 3/1 i 5/1. W prezentowaniu ról chłopcom towarzyszyły dziewczynki z klasy 3/1. Przedstawienie było dedykowane wszystkim kobietom i kobietkom z okazji ich święta. Chłopcy w humorystyczny sposób przedstawili jak obchodzono "Dzień Kobiet" w różnych czasach i kulturach, zaczynając od samego początku, czyli od Adama i Ewy, a kończąc na czasach współczesnych. Tłem do występów była dekoracja "Szkolne babeczki", która przedstawiała narysowane przez uczniów portrety, postacie pań ze szkoły. Występ wzbudzał wśród oglądających wiele uśmiechów i został nagrodzony gromkimi brawami.

Ewa Kietlińska

Galeria zdfjęć

Turniej warcabowy

            Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej świetlicy Turniej warcabowy. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Impreza cieszyła się dużą popularnością. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju. 

 

Zwycięzcami Turnieju zostali:

I - sze miejsce: Marcin Świerczyński z 52

II - gie miejsce: Piotr Chmielewski z 34

II - cie miejsce: Wiktor Pawłowski z 32

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk

 

Nasze rozgrywki sportowe

        W poniedziałek nasi dzielni, młodzi sportowcy ze świetlicy wzięli udział w „ Międzyszkolnym Turnieju Świetlicowym w Zbijaka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 264. O zwycięstwo walczyło osiem drużyn z różnych szkół dzielnicy Ochota. Tym razem nasi zawodnicy nie znaleźli się na podium, jednak ich hart ducha i piękna sportowa postawa zostały docenione i uhonorowane dyplomem. Nasza drużyna dostała też piłkę, która już niedługo przyda się świetliczakom podczas wiosennych zabaw na boisku szkolnym.

   

Agnieszka Marczyk, Piotr Świąder

 

 

Życzymy kotkom misek pełnych, a do zabawy kłębków wełny,

wielu powodów do mruczenia, no i ogólnie – zadowolenia

 

        W sobotę 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W naszej świetlicy już w piątek rozpoczęliśmy świętowanie. Wszyscy przecież  kochamy zwierzęta, a urocze, mruczące czworonogi należą do naszych ulubieńców. Tego dnia dzieci miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat kotów, między innymi poprzez rozwiązywanie rebusów, zagadek i krzyżówek. Uczniowie uzdolnieni plastycznie stworzyli natomiast piękne kocie podobizny. Ponadto jedna z dziewczynek przebrała się za kotka i w tym stroju odwiedziła wszystkie klasy. Właściciele miauczących zwierzątek często podsuwają swoim pupilom najróżniejsze przysmaki, tym razem to kotek poczęstował wszystkie dzieci pysznymi paluszkami.

 

Katarzyna Kolk, Krystyna Tylkowska

 

Tuż przed Świętami zmierzcie się z nami :)

    Czas przedświąteczny jest doskonałą okazją do rozwijania talentów artystycznych. Inspiracji nie brakuje, a niepowtarzalny nastrój sprzyja natchnieniu. W naszej świetlicy postanowiliśmy to wykorzystać i ogłosiliśmy dwa konkursy związane z Bożym Narodzeniem. Pierwszy – Stroiki i kartki świąteczne - dla wszystkich uzdolnionych plastycznie, wyrażających swą pasję za pomocą rękodzieła, drugi - Świąteczne rymowanki – dla tych, którzy swoją wrażliwość, wizję i poczucie humoru potrafią ubrać w słowa. Poziom prac konkursowych – plastycznych i literackich -  przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Każda z nich świadczy o talencie autora, talencie, który należy pielęgnować i rozwijać, każda więc warta jest uwagi, zasługuje na wyróżnienie.  Dzieła wszystkich uczestników uświetniły świąteczną wystawę, nagrody natomiast zdobyli:

 

w konkursie plastycznym kategorii stroiki:

Natalia z 4/1, Zuzia z 4/1, Tomek z 4/2, Karolina z 3/1 oraz Marysia i Franek z 2/2

w kategorii kartki:

Marysia z 2/2 oraz cztery dziewczynki z 4/1 – Hania, Gabrysia, Emilka i Natalia

 

w konkursie literackim

Oliwia z 3/3, Zuzia i Natalia z 4/1 oraz Franek z 2/2.

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Bożena Stępniewska, Krystyna Tylkowska

 

Spotkanie z Mikołajem

 

       W czwartek 14 grudnia zaszczycił nas swoją wizytą Mikołaj - niezwykły, najgoręcej w grudniu oczekiwany gość. Wszystkie świetliczaki powitały go z entuzjazmem, wiedziały bowiem, że swoim zachowaniem zasłużyły na nagrodę i spodziewały się prezentu z czarodziejskiego worka. Ich nadzieje okazały się zresztą całkowicie uzasadnione.

       Spotkanie z Mikołajem poprzedziły inne atrakcje. Dziewczynki z klas czwartych – Weronika, Magda, Zuzia, Pola, Natalka i Ola – przygotowały piękną inscenizację, zatytułowaną Reniferek w lesie. Tym sposobem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Cudowną magię Świąt spotęgowało wspólne kolędowanie, stanowiące kolejny ważny punkt programu. Następnie dzieci z klasy drugiej przywołały Mikołaja piosenką. To było fantastyczne popołudnie, pełne wrażeń, radości i zadumy. Wszystkie świetliczaki poczuły, że Święta tuż tuż.

Wychowawcy

 

Wizyta w DPS "Chemik"

   W grudniu nasze dzieci odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej "Chemik". Wręczyły  własnoręcznie wykonaną kartkę  z życzeniami świątecznymi i noworocznymi od nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk, Piotr Świąder

 

"Turniej Connect"

      7 grudnia  w świetlicy odbył się "Turniej Connect". Connect jest towarzyską grą logiczną, w której trzeba ułożyć 4 elementy w jednym rzędzie w dowolnym kierunku. Gra w ogólnym zarysie przypomina "kółko i krzyżyk", lecz  wymaga większego sprytu i myślenia strategicznego. W turnieju wzięło udział 24 uczniów z klas I-V, którzy walczyli o tytuł Mistrza w dwóch kategoriach :uczniów klas I-III i IV-V.

Mistrzami  zostali Radek z 22 i  Maks z 51.

Wszystkim uczestnikom i finalistom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk

Konkurs plastyczny "Miś Wojtek"

          W listopadzie w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt.: "Miś Wojtek". Bohaterem prac był Wojtek - syryjski niedźwiedź brunatny przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.  Dzielny miś wyznaczył naszym wojskom szlak wojenny. Marszruta, która trwała w Iraku, Syrii, Palestynie, Egipcie i Włoszech, na stałe wpisała się w dzieje polskiego oręża.

          Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy, prace dzieci były bardzo ciekawe i oryginalne, a oto laureaci:

Karolina z 5.3,

Tomek z 4.3,

Gucio z 3.1,

Maciek i Radek z 2.2

Wojtek z 1.1.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Marczyk, Piotr Świąder, Katarzyna Kolk

 

Wspólne ubieranie choinki

        Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W świetlicy również pojawią się świąteczne dekoracje. Dzieci wspólnie ubrały choinkę. Pięknie przystroiły ją kolorowymi ozdobami oraz światełkami. Ubieranie choinki dostarczyło wszystkim wiele radości..

 

Agnieszka Marczyk, Katarzyna Kolk

 

 

Andrzejki

    Andrzejki  w świetlicy były okazją do poznania tradycji i obrzędów ludowych oraz dobrej zabawy. Dzieci z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowały magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, z których  dowiadywały się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jaka będzie ich sympatia, co dobrego wydarzy się w najbliższym czasie.

     Była też dobra muzyka, wszyscy bawili się wesoło.

Wychowawcy

 

"Kto obchodził święto dziś? Jak to kto? Pluszowy Miś!"

 

     Wiele lat temu podczas polowania,  prezydent USA  - Theodore Roosvelt stanął w obronie sympatycznego niedźwiadka. Nie pozwolił myśliwym go zastrzelić. Jeden ze świadków uwiecznił to zdarzenie na rysunku, a rysunek ów trafił w ręce pewnego producenta zabawek, który przyglądając się uroczej mordce uratowanego misia postanowił stworzyć maskotkę na wzór sympatycznego niedźwiadka. Realizacja tego pomysłu przeszła jego najśmielsze marzenia. Dziś każde dziecko pragnie mieć swojego pluszowego misiaczka. Czasem nowe, czyściutki, innym razem wyświechtane,   ubrudzone od częstej zabawy i przytulania - są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nic dziwnego, że wszystkie świetliczaki z radością powitały Święto Pluszowego Misia. Tego dnia przyniosły do szkoły swoje pluszaki i wytuliły je za wszystkie czasy, śpiewały im piosenki, mówiły wierszyki i zapraszały do wspólnej zabawy. Każde dziecko okazało się wybitnym ekspertem, jeśli chodzi o wiedzę na temat pluszowych i bajkowych misiów. A czy pluszakom podobało się w świetlicy? Zostały bardzo ciepło przyjęte, więc chyba tak. Na pewno jeszcze wielokrotnie zawitają w naszych progach, by towarzyszyć świetliczakom w zabawie i nauce.

 

Wychowawcy

 

"Z wizytą w przedszkolach"

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia najmłodsi szkolni aktorzy – uczniowie klasy pierwszej - odwiedzili  okoliczne przedszkola, aby zaprezentować przedszkolakom krótki, przygotowany w świetlicy program artystyczny i zaprosić ich do wspólnej zabawy, w ramach celebrowania tego ważnego święta. Dla pierwszaków była to prawdziwa podróż sentymentalna. Jeszcze niedawno same chodziły do przedszkola, a teraz występowały przed młodszymi kolegami i czuły się, niczym najprawdziwsze autorytety. Spotkały się ze swoimi dawnymi wychowawczyniami, odwiedziły stare kąty. Wizytom tym towarzyszył entuzjazm i spontaniczne wybuchy radości.  Przedszkolaki też wyglądały na bardzo zadowolone, w końcu temat inscenizacji był im bardzo bliski, gdyż wszytkie dzieci bardzo kochają misie.   

Krystyna Tylkowska

 

„Jesienny dywan liści”

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Jesienny dywan liści”. Dzieci zebrały i wysuszyły liście, a następnie wyklejały z nich kolorowe kompozycje. Najładniejsze prace wystawiono w sali świetlicowej, a jury postanowiło nagrodzić sześć prac.

 W klasach  pierwszych wyróżniono  prace:

Paulinki z 12 , Marianki z 11 i Weroniki z 11.

W klasach  czwartych wyróżniono  prace:

Igora,  Zuzi i Natalii  z  41.

 Gratulujemy

                   Grażyna Tokarska

Pasowanie na Świetliczaka

      W środę 18 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszoklasiści, którzy tydzień temu, podczas ślubowania zostali pełnoprawnymi uczniami, stanęli przed kolejnym ważnym wyzwaniem. Nie tak łatwo wstąpić do grona świetliczaków! Trzeba wykazać się poczuciem humoru, pogodą ducha, a także udowodnić, że jest się pełnym entuzjazmu i chęci do zabawy. Ważne jest również koleżeństwo oraz życzliwość kandydatów. Przez półtora miesiąca pierwszaki udowodniły, że spełniają wszystkie te wymagania. Oprócz tego, tuż przed pasowaniem zdały wzorowo test wiedzy i sprawności fizycznej i pokazały, jak ładnie potrafią się bawić i współpracować, przestrzegając regulaminu świetlicy. Uroczystość stała się więc okazją do fantastycznej zabawy. W naszej świetlicy takich okazji z pewnością nie zabraknie. 

Wychowawcy