Nawigacja

2017/2018

 

            HARMONOGRAM IMPREZ, UROCZYSTOŚCI I KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Nazwa imprezy, uroczystości Termin
Pasowanie na świetliczaka X 2017
Dzień Pluszowego Misia XI 2017
Andrzejki XI 2017
Mikołajki XII 2017
Dzień Dziecka w świetlicy VI 2018

 

Nazwa konkursu Termin
Konkurs piosenki X  2017
Konkurs plastyczny: " Jesienny dywan z kolorowych liści" X  2017
Konkurs plastyczny 'Miś Wojtek" XI 2017
Turniej Connect XII 2017
Konkurs literacki"Świąteczne rymowanki" XII 2017
Konkurs plastyczny "Kartki i stroiki bożonarodzeniowe" XII 2017
Konkurs żonglerki II półrocze
Konkurs rzutu samolotem na odległość II półrocze
Turniej warcabowy II 2018
Konkurs plastyczny: "Kartki i stroiki wielkanocne" III 2018
Turniej szachowy II/IV  2018
Konkurs fotograficzny:  "Szukanie zwiastunów wiosny" IV 2018
Konkurs recytatorski IV  2018
Konkurs plastyczny: "Warszawa moje miasto" IV  2018
Konkurs plastyczny: " Nici, nitki, niteczki-bajki nitką malowane" V  2018
Turniej piłki nożnej V  2018
Najsprawniejszy świetliczak VI  2018

 

"Dzień Kobiet"

      "Być kobieta, być kobietą................" oraz parę innych fragmentów piosenek o kobietach, 8 marca zaprezentowali chłopcy z klasy 2/1. Piosenki były częścią przedstawienia, w którym brali również udział : uczeń klasy 3/1 i 5/1. W prezentowaniu ról chłopcom towarzyszyły dziewczynki z klasy 3/1. Przedstawienie było dedykowane wszystkim kobietom i kobietkom z okazji ich święta. Chłopcy w humorystyczny sposób przedstawili jak obchodzono "Dzień Kobiet" w różnych czasach i kulturach, zaczynając od samego początku, czyli od Adama i Ewy, a kończąc na czasach współczesnych. Tłem do występów była dekoracja "Szkolne babeczki", która przedstawiała narysowane przez uczniów portrety, postacie pań ze szkoły. Występ wzbudzał wśród oglądających wiele uśmiechów i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Ewa Kietlińska

Galeria zdfjęć

Turniej warcabowy

            Warcaby to popularna gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej świetlicy Turniej warcabowy. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Impreza cieszyła się dużą popularnością. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju. 

 

Zwycięzcami Turnieju zostali:

I - sze miejsce: Marcin Świerczyński z 52

II - gie miejsce: Piotr Chmielewski z 34

II - cie miejsce: Wiktor Pawłowski z 32

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

 

Nasze rozgrywki sportowe

        W poniedziałek nasi dzielni, młodzi sportowcy ze świetlicy wzięli udział w „ Międzyszkolnym Turnieju Świetlicowym w Zbijaka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 264. O zwycięstwo walczyło osiem drużyn z różnych szkół dzielnicy Ochota. Tym razem nasi zawodnicy nie znaleźli się na podium, jednak ich hart ducha i piękna sportowa postawa zostały docenione i uhonorowane dyplomem. Nasza drużyna dostała też piłkę, która już niedługo przyda się świetliczakom podczas wiosennych zabaw na boisku szkolnym.

   

 

 

Życzymy kotkom misek pełnych, a do zabawy kłębków wełny,

wielu powodów do mruczenia, no i ogólnie – zadowolenia

 

        W sobotę 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W naszej świetlicy już w piątek rozpoczęliśmy świętowanie. Wszyscy przecież  kochamy zwierzęta, a urocze, mruczące czworonogi należą do naszych ulubieńców. Tego dnia dzieci miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat kotów, między innymi poprzez rozwiązywanie rebusów, zagadek i krzyżówek. Uczniowie uzdolnieni plastycznie stworzyli natomiast piękne kocie podobizny. Ponadto jedna z dziewczynek przebrała się za kotka i w tym stroju odwiedziła wszystkie klasy. Właściciele miauczących zwierzątek często podsuwają swoim pupilom najróżniejsze przysmaki, tym razem to kotek poczęstował wszystkie dzieci pysznymi paluszkami.

 

Tuż przed Świętami zmierzcie się z nami :)

    Czas przedświąteczny jest doskonałą okazją do rozwijania talentów artystycznych. Inspiracji nie brakuje, a niepowtarzalny nastrój sprzyja natchnieniu. W naszej świetlicy postanowiliśmy to wykorzystać i ogłosiliśmy dwa konkursy związane z Bożym Narodzeniem. Pierwszy – Stroiki i kartki świąteczne - dla wszystkich uzdolnionych plastycznie, wyrażających swą pasję za pomocą rękodzieła, drugi - Świąteczne rymowanki – dla tych, którzy swoją wrażliwość, wizję i poczucie humoru potrafią ubrać w słowa. Poziom prac konkursowych – plastycznych i literackich -  przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Każda z nich świadczy o talencie autora, talencie, który należy pielęgnować i rozwijać, każda więc warta jest uwagi, zasługuje na wyróżnienie.  Dzieła wszystkich uczestników uświetniły świąteczną wystawę, nagrody natomiast zdobyli:

 

w konkursie plastycznym kategorii stroiki:

Natalia z 4/1, Zuzia z 4/1, Tomek z 4/2, Karolina z 3/1 oraz Marysia i Franek z 2/2

w kategorii kartki:

Marysia z 2/2 oraz cztery dziewczynki z 4/1 – Hania, Gabrysia, Emilka i Natalia

 

w konkursie literackim

Oliwia z 3/3, Zuzia i Natalia z 4/1 oraz Franek z 2/2.

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

 

Spotkanie z Mikołajem

 

       W czwartek 14 grudnia zaszczycił nas swoją wizytą Mikołaj - niezwykły, najgoręcej w grudniu oczekiwany gość. Wszystkie świetliczaki powitały go z entuzjazmem, wiedziały bowiem, że swoim zachowaniem zasłużyły na nagrodę i spodziewały się prezentu z czarodziejskiego worka. Ich nadzieje okazały się zresztą całkowicie uzasadnione.

       Spotkanie z Mikołajem poprzedziły inne atrakcje. Dziewczynki z klas czwartych – Weronika, Magda, Zuzia, Pola, Natalka i Ola – przygotowały piękną inscenizację, zatytułowaną Reniferek w lesie. Tym sposobem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Cudowną magię Świąt spotęgowało wspólne kolędowanie, stanowiące kolejny ważny punkt programu. Następnie dzieci z klasy drugiej przywołały Mikołaja piosenką. To było fantastyczne popołudnie, pełne wrażeń, radości i zadumy. Wszystkie świetliczaki poczuły, że Święta tuż tuż.

 

Wizyta w DPS "Chemik"

   W grudniu nasze dzieci odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej "Chemik". Wręczyły  własnoręcznie wykonaną kartkę  z życzeniami świątecznymi i noworocznymi od nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

 

"Turniej Connect"

      7 grudnia  w świetlicy odbył się "Turniej Connect". Connect jest towarzyską grą logiczną, w której trzeba ułożyć 4 elementy w jednym rzędzie w dowolnym kierunku. Gra w ogólnym zarysie przypomina "kółko i krzyżyk", lecz  wymaga większego sprytu i myślenia strategicznego. W turnieju wzięło udział 24 uczniów z klas I-V, którzy walczyli o tytuł Mistrza w dwóch kategoriach :uczniów klas I-III i IV-V.

Mistrzami  zostali Radek z 22 i  Maks z 51.

Wszystkim uczestnikom i finalistom serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny "Miś Wojtek"

          W listopadzie w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt.: "Miś Wojtek". Bohaterem prac był Wojtek - syryjski niedźwiedź brunatny przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.  Dzielny miś wyznaczył naszym wojskom szlak wojenny. Marszruta, która trwała w Iraku, Syrii, Palestynie, Egipcie i Włoszech, na stałe wpisała się w dzieje polskiego oręża.

          Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy, prace dzieci były bardzo ciekawe i oryginalne, a oto laureaci:

Karolina z 5.3,

Tomek z 4.3,

Gucio z 3.1,

Maciek i Radek z 2.2

Wojtek z 1.1.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! 

 

Wspólne ubieranie choinki

        Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W świetlicy również pojawią się świąteczne dekoracje. Dzieci wspólnie ubrały choinkę. Pięknie przystroiły ją kolorowymi ozdobami oraz światełkami. Ubieranie choinki dostarczyło wszystkim wiele radości..

 

 

 

 

Andrzejki

    Andrzejki  w świetlicy były okazją do poznania tradycji i obrzędów ludowych oraz dobrej zabawy. Dzieci z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowały magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, z których  dowiadywały się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jaka będzie ich sympatia, co dobrego wydarzy się w najbliższym czasie.

     Była też dobra muzyka, wszyscy bawili się wesoło.

 

"Kto obchodził święto dziś? Jak to kto? Pluszowy Miś!"

 

     Wiele lat temu podczas polowania,  prezydent USA  - Theodore Roosvelt stanął w obronie sympatycznego niedźwiadka. Nie pozwolił myśliwym go zastrzelić. Jeden ze świadków uwiecznił to zdarzenie na rysunku, a rysunek ów trafił w ręce pewnego producenta zabawek, który przyglądając się uroczej mordce uratowanego misia postanowił stworzyć maskotkę na wzór sympatycznego niedźwiadka. Realizacja tego pomysłu przeszła jego najśmielsze marzenia. Dziś każde dziecko pragnie mieć swojego pluszowego misiaczka. Czasem nowe, czyściutki, innym razem wyświechtane,   ubrudzone od częstej zabawy i przytulania - są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nic dziwnego, że wszystkie świetliczaki z radością powitały Święto Pluszowego Misia. Tego dnia przyniosły do szkoły swoje pluszaki i wytuliły je za wszystkie czasy, śpiewały im piosenki, mówiły wierszyki i zapraszały do wspólnej zabawy. Każde dziecko okazało się wybitnym ekspertem, jeśli chodzi o wiedzę na temat pluszowych i bajkowych misiów. A czy pluszakom podobało się w świetlicy? Zostały bardzo ciepło przyjęte, więc chyba tak. Na pewno jeszcze wielokrotnie zawitają w naszych progach, by towarzyszyć świetliczakom w zabawie i nauce.

 

 

"Z wizytą w przedszkolach"

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia najmłodsi szkolni aktorzy – uczniowie klasy pierwszej - odwiedzili  okoliczne przedszkola, aby zaprezentować przedszkolakom krótki, przygotowany w świetlicy program artystyczny i zaprosić ich do wspólnej zabawy, w ramach celebrowania tego ważnego święta. Dla pierwszaków była to prawdziwa podróż sentymentalna. Jeszcze niedawno same chodziły do przedszkola, a teraz występowały przed młodszymi kolegami i czuły się, niczym najprawdziwsze autorytety. Spotkały się ze swoimi dawnymi wychowawczyniami, odwiedziły stare kąty. Wizytom tym towarzyszył entuzjazm i spontaniczne wybuchy radości.  Przedszkolaki też wyglądały na bardzo zadowolone, w końcu temat inscenizacji był im bardzo bliski, gdyż wszytkie dzieci bardzo kochają misie.   

 

„Jesienny dywan liści”

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Jesienny dywan liści”. Dzieci zebrały i wysuszyły liście, a następnie wyklejały z nich kolorowe kompozycje. Najładniejsze prace wystawiono w sali świetlicowej, a jury postanowiło nagrodzić sześć prac.

 W klasach  pierwszych wyróżniono  prace:

Paulinki z 12 , Marianki z 11 i Weroniki z 11.

W klasach  czwartych wyróżniono  prace:

Igora,  Zuzi i Natalii  z  41.

 Gratulujemy

                   Grażyna Tokarska

Pasowanie na Świetliczaka

      W środę 18 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszoklasiści, którzy tydzień temu, podczas ślubowania zostali pełnoprawnymi uczniami, stanęli przed kolejnym ważnym wyzwaniem. Nie tak łatwo wstąpić do grona świetliczaków! Trzeba wykazać się poczuciem humoru, pogodą ducha, a także udowodnić, że jest się pełnym entuzjazmu i chęci do zabawy. Ważne jest również koleżeństwo oraz życzliwość kandydatów. Przez półtora miesiąca pierwszaki udowodniły, że spełniają wszystkie te wymagania. Oprócz tego, tuż przed pasowaniem zdały wzorowo test wiedzy i sprawności fizycznej i pokazały, jak ładnie potrafią się bawić i współpracować, przestrzegając regulaminu świetlicy. Uroczystość stała się więc okazją do fantastycznej zabawy. W naszej świetlicy takich okazji z pewnością nie zabraknie.