HARMONOGRAM IMPREZ, UROCZYSTOŚCI I KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

Konkurs literacki"Świąteczne rymowanki" XII 2017
Konkurs plastyczny "Kartki i stroiki bożonarodzeniowe" XII 2017
Konkurs żonglerki II półrocze
Konkurs rzutu samolotem na odległość II półrocze
Turniej warcabowy II 2018
Konkurs plastyczny: "Kartki i stroiki wielkanocne" III 2018
Turniej szachowy II/IV  2018
Konkurs fotograficzny:  "Szukanie zwiastunów wiosny" IV 2018
Konkurs recytatorski IV  2018
Konkurs plastyczny: "Warszawa moje miasto" IV  2018
Konkurs plastyczny: " Nici, nitki, niteczki-bajki nitką malowane" V  2018
Turniej piłki nożnej V  2018
Najsprawniejszy świetliczak VI  2018

"Turniej Connect"

7 grudnia  w świetlicy odbył się "Turniej Connect". Connect jest towarzyską grą logiczną, w której trzeba ułożyć 4 elementy w jednym rzędzie w dowolnym kierunku. Gra w ogólnym zarysie przypomina "kółko i krzyżyk", lecz  wymaga większego sprytu i myślenia strategicznego. W turnieju wzięło udział 24 uczniów z klas I-V, którzy walczyli o tytuł Mistrza w dwóch kategoriach :uczniów klas I-III i IV-V.

Mistrzami  zostali Radek z 22 i  Maks z 51.

Wszystkim uczestnikom i finalistom serdecznie gratulujemy.

Konkurs plastyczny "Miś Wojtek"

W listopadzie w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt.: "Miś Wojtek". Bohaterem prac był Wojtek - syryjski niedźwiedź brunatny przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.  Dzielny miś wyznaczył naszym wojskom szlak wojenny. Marszruta, która trwała w Iraku, Syrii, Palestynie, Egipcie i Włoszech, na stałe wpisała się w dzieje polskiego oręża.

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy, prace dzieci były bardzo ciekawe i oryginalne, a oto laureaci:

Karolina z 5.3,

Tomek z 4.3,

Gucio z 3.1,

Maciek i Radek z 2.2

Wojtek z 1.1.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Wspólne ubieranie choinki

Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W świetlicy również pojawią się świąteczne dekoracje. Dzieci wspólnie ubrały choinkę. Pięknie przystroiły ją kolorowymi ozdobami oraz światełkami. Ubieranie choinki dostarczyło wszystkim wiele radości..

Andrzejki

Andrzejki  w świetlicy były okazją do poznania tradycji i obrzędów ludowych oraz dobrej zabawy. Dzieci z niecierpliwością przekłuwały papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losowały magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie, z których  dowiadywały się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, jaka będzie ich sympatia, co dobrego wydarzy się w najbliższym czasie.

Była też dobra muzyka, wszyscy bawili się wesoło.

"Kto obchodził święto dziś? Jak to kto? Pluszowy Miś!"

Wiele lat temu podczas polowania,  prezydent USA  - Theodore Roosvelt stanął w obronie sympatycznego niedźwiadka. Nie pozwolił myśliwym go zastrzelić. Jeden ze świadków uwiecznił to zdarzenie na rysunku, a rysunek ów trafił w ręce pewnego producenta zabawek, który przyglądając się uroczej mordce uratowanego misia postanowił stworzyć maskotkę na wzór sympatycznego niedźwiadka. Realizacja tego pomysłu przeszła jego najśmielsze marzenia. Dziś każde dziecko pragnie mieć swojego pluszowego misiaczka. Czasem nowe, czyściutki, innym razem wyświechtane,   ubrudzone od częstej zabawy i przytulania - są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Nic dziwnego, że wszystkie świetliczaki z radością powitały Święto Pluszowego Misia. Tego dnia przyniosły do szkoły swoje pluszaki i wytuliły je za wszystkie czasy, śpiewały im piosenki, mówiły wierszyki i zapraszały do wspólnej zabawy. Każde dziecko okazało się wybitnym ekspertem, jeśli chodzi o wiedzę na temat pluszowych i bajkowych misiów. A czy pluszakom podobało się w świetlicy? Zostały bardzo ciepło przyjęte, więc chyba tak. Na pewno jeszcze wielokrotnie zawitają w naszych progach, by towarzyszyć świetliczakom w zabawie i nauce.

"Z wizytą w przedszkolach"

Z okazji Dnia Pluszowego Misia najmłodsi szkolni aktorzy – uczniowie klasy pierwszej - odwiedzili  okoliczne przedszkola, aby zaprezentować przedszkolakom krótki, przygotowany w świetlicy program artystyczny i zaprosić ich do wspólnej zabawy, w ramach celebrowania tego ważnego święta. Dla pierwszaków była to prawdziwa podróż sentymentalna. Jeszcze niedawno same chodziły do przedszkola, a teraz występowały przed młodszymi kolegami i czuły się, niczym najprawdziwsze autorytety. Spotkały się ze swoimi dawnymi wychowawczyniami, odwiedziły stare kąty. Wizytom tym towarzyszył entuzjazm i spontaniczne wybuchy radości.  Przedszkolaki też wyglądały na bardzo zadowolone, w końcu temat inscenizacji był im bardzo bliski, gdyż wszytkie dzieci bardzo kochają misie.

„Jesienny dywan liści”

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Jesienny dywan liści”. Dzieci zebrały i wysuszyły liście, a następnie wyklejały z nich kolorowe kompozycje. Najładniejsze prace wystawiono w sali świetlicowej, a jury postanowiło nagrodzić sześć prac.

W klasach  pierwszych wyróżniono  prace:

Paulinki z 12 , Marianki z 11 i Weroniki z 11.

W klasach  czwartych wyróżniono  prace:

Igora,  Zuzi i Natalii  z  41.

Pasowanie na Świetliczaka

W środę 18 października odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszoklasiści, którzy tydzień temu, podczas ślubowania zostali pełnoprawnymi uczniami, stanęli przed kolejnym ważnym wyzwaniem. Nie tak łatwo wstąpić do grona świetliczaków! Trzeba wykazać się poczuciem humoru, pogodą ducha, a także udowodnić, że jest się pełnym entuzjazmu i chęci do zabawy. Ważne jest również koleżeństwo oraz życzliwość kandydatów. Przez półtora miesiąca pierwszaki udowodniły, że spełniają wszystkie te wymagania. Oprócz tego, tuż przed pasowaniem zdały wzorowo test wiedzy i sprawności fizycznej i pokazały, jak ładnie potrafią się bawić i współpracować, przestrzegając regulaminu świetlicy. Uroczystość stała się więc okazją do fantastycznej zabawy. W naszej świetlicy takich okazji z pewnością nie zabraknie.

Gratulujemy

Grażyna Tokarska